• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

International Aquatic Plants Layout Contest 2010

viktorlantos

Alapító
Admin
Nemrég derült fény az ADA nyerteseire, de az ADA-nál már a jövő évi versenyt szervezik.
A következő verseny ünnepi alkalom lesz, mivel tizedik alkalommal kerül megrendezésre a contest.

A 2010-es verseny új plakátja:

8_Gazoa.jpg


http://en.iaplc.com/

UPDATE (szerk.) - 2010-es magyar eredmények:
96. Lantos Viktor
241. Szecsei Tibor
301. Szilágyi Gábor
563. Báró Péter
835. Néder Attila
1169. Farkas Balázs
1184. Szecsei Tibor
1243. Halmi Zoltán
1259. Csipler László
1558. Buzás Gábor
1664. Sipos Tamás

Gratulálunk a 11 db. résztvevőnek !!!
 
Noh megrágtam magamban a gondolatot és úgy döntöttem bedobom a nagy akit az ADA contestre idén.

Egyértelmű, hogy semmi hiú reményt nem táplálok a dologgal kapcsolatban. Ha már az első 300-ban végzek örülni fogok. ;)
Inkább csak ott lenni, színesíteni a mezőnyt ez lenne a cél és természetesen képviselni Magyarországot. Ezzel kapcsolatosan megkérdezem azokat, akik 1 lépésre vannak befejezett akváriumuktól, hogy lenne e kedvük társulni és magyar zászló alatt részt venni a világ legnagyobb aquascaping versenyén?

Múlt évben 1 magyar jelentkező volt, sajnos az ő akváriuma nem volt igazán odavaló. De tudom és láttam már nagyon jó akikat innen a fórumról is, a HAC-ról is és hát azóta sokan dolgoztok titokban remélhetőleg még több ilyen van.
Nem a mennyiség inkább a minőség lenne a fontos. Aki idén kimarad, jövőre majd csatlakozik. Egy hagyományt szeretnénk elindítani ezzel. És szeretnénk felzárkózni lengyel, olasz, angol, német társaink mellé.

Szóval Ndee, Nigro és a többiek, mit szóltok?

A jelentkezés már folyamatban van január óta. Nevezési határidő Május 31.

Az idei verseny lesz a 10. IAPLC. Szóval meglehetősen sok akit várnak, de ha annyit jelölnek mint múlt évben már akkor is sokan lesznek.

Megírom a verseny kíírást magyrul ide a fórumra és gondolkozzatok rajta.

Nanó akival kevesebb nevezőt láttam idén is, szóval jellemzően közepes, nagy, óriás akváriumokkal neveznek.
Aki kimarad az se búsúljon, a HAC idén is megrendezésre kerül, és arra még van idő felkészülni.
 
Bevallom őszintén, hogy már az én fejemben is megfordult ez a gondolat :roll: . No szintén nem azért mert hiú reményeket akarok táplálni, de valóban jól esne az embernek, ha ezen a színvonalas versenyen már egyáltalán a középmezőny valamelyik kiadó helyét megcsíphetné. Így, hogy esetleg többen is indulnánk, még talán több önbizalmat is adna az embernek tekintet nélkül arra, hogy ki milyen eredményeket érne el. Május 31-ig meglátjuk mi, hogy alakul nálam és ha minden jó irányba fejlődik, akkor részemről O.K. Per pillanat gatyába kell ráznom még az akit tápozás ügyileg, plusz egyelőre még a Blyxáim sem érkeztek meg, pedig már nagyon kellenének és a nevezési határidő sincsen már olyan messze. Addig is jó toborzást, remélem lesznek még vállalkozó kedvű társak. Mutassuk meg a világnak, hogy nálunk is szépen kibontakozóban van ez a gyönyörű hobbi :thumbup: !
 
patzu said:
Hajrá fiuk!.... én máris szurkolok Nektek! :clap:

csatlakozni is lehet bárkinek aki befejezettnek érzi az aksiját vagy úgy gondolja a következő 1-2 hónapban beérik.
 
N-dee said:
Bevallom őszintén, hogy már az én fejemben is megfordult ez a gondolat :roll: . No szintén nem azért mert hiú reményeket akarok táplálni, de valóban jól esne az embernek, ha ezen a színvonalas versenyen már egyáltalán a középmezőny valamelyik kiadó helyét megcsíphetné. Így, hogy esetleg többen is indulnánk, még talán több önbizalmat is adna az embernek tekintet nélkül arra, hogy ki milyen eredményeket érne el. Május 31-ig meglátjuk mi, hogy alakul nálam és ha minden jó irányba fejlődik, akkor részemről O.K. Per pillanat gatyába kell ráznom még az akit tápozás ügyileg, plusz egyelőre még a Blyxáim sem érkeztek meg, pedig már nagyon kellenének és a nevezési határidő sincsen már olyan messze. Addig is jó toborzást, remélem lesznek még vállalkozó kedvű társak. Mutassuk meg a világnak, hogy nálunk is szépen kibontakozóban van ez a gyönyörű hobbi :thumbup: !

oksi számítunk rád. idő még van, nálad inkább attól kel félni nehogy addig még kétszer lerombold és újrahúzd az akit ;)
az algák jönnek mennek már most is nagyon szép fejlett az akid és még van legalább 2 hónap. az sok idő.

a többieknek üzenem, hogy nem csak ndee és nigróra gondoltam. minden akit szívesen várunk ami átgondolt és befejezettnek minősul, a növények elég érettek leszne a versenyig.
fórumról és fórumon kívül. segítünk az indulásban. első körben befordítjuk a szabályokat a fórumra a következő napokban.
 
viktorlantos said:
...idő még van, nálad inkább attól kel félni nehogy addig még kétszer lerombold és újrahúzd az akit ;)

:lol: :lol: :lol: :thumbup:
Nem kell félni, már a naplóm első bejegyzéseinek valamelyikében is írtam, hogy ez most hosszabb távra készült. Ebben az évben biztos nem fogom szétdönteni vagy, ha mégis akkor is csak december környékén, mert akkor van 1-2 szabad hetem babrálni vele ;)

Bizony, jöhetnek a jelentkezők is...... persze azért szurkolókból se legyen hiány :clap:
 
Ez nem nyeremény vagy kiváltság, inkább részünkről egy elkötelezettség a növényes akvarisztika népszerűsítéséért. Illetve az ADA IAPLC-t népszerűsítik ezek a cégek, fórumok. Jellemzően ők fogják össze az adott országok versenyzőit és segítik a versenyre való nevezést.
 
Most látom, hogy a versenyről már fordítottam korábban egy pár dolgot:

http://viktorlantos.com/wordpress/2010/ ... aplc-2010/

A szervezők szívesen látnak minden innovatív és eredeti tervet, a versenyre való nevezés pedig már elkezdődött és egészen május 31-ig tart. A nyeremény a korábbiakhoz hasonlóan óriási, bár a lottó ötössel érne fel, ha valaki egyszer Magyarországról tudna nyerni. Mindenesetre, ha igazán jó növényes akváriumod van, előtted is adott a lehetőség a nevezésre. A nevezés egyébként ingyenes, de érdemes átolvasni az ADA nevezési oldalát a részletek miatt, nehogy meglepetés érjen bennünket.

Értelemszerűen csak édesvízi növényessel lehet nevezni. A nyitott akváriumok csak víz alatti részét értékelik a bírák.

De lássuk a vázlatpontokat:

* Bárki aki a növényezést űzi nevezhet
* CSAK még meg nem jelent, publikálatlan munkákat fogadnak el. Nincs megkötés a méretre vonatkozóan.
* Egy ember 1 akváriummal és 1 fotóval indulhat.
* Abban az esetben ha valaki a top 27-ben végzett az előző évben nem indulhat ugyanazzal az akváriummal, vagy annak módosított változatával. Nem használhatja ugyanazokat a dekorációkat stb. Ezért pontlevonás jár.
* Csak akváriumi növényeket használhatunk. Nem akváriumi növényekért pontlevonás jár.
* A fotó az akváriumról szemből készüljön és az egész akvárium legyen benne. Ha szögből készíted a képet vagy csak részét mutatod pontlevonás jár.
* A nevezések érkezhetnek fotón, negatívon, vagy digit kamerával készítve digitális módon. A fotók szerző jogai az ADA-hoz kerülnek a beküldött anyagokat az ADA nem szolgáltatja vissza a nevezőknek.

Az eredményeket a verseny honlapján és a verseny után 2010 októberében kiadott contest booklet-ben lehet megtekinteni.

Nevezés:
1. Töltsd ki a nevezési űrlapot:
https://www.iaplc.com/en/application/form.html
2. Ellenőrizd a megadott adatok helyességét
3. Töltsd fel az akvárium fotót
4. Sikeres jelentkezés esetén visszaigazolást kapsz

Fontos! Az ADA versenyek a megfelelő pillanatról szólnak. A kép amire hónapokat vársz. Nincs lehetőség később szerkeszteni, nincs lehetőség több fotót beküldeni.
1 kép van szemből technika nélkül. Ebbe kell beleadni apait anyait. ;)

Továbbra is fel van dobva a laszti ki az aki jönne. Ha a fotókat nem is lehet megosztani előtte, fotózási tippek stb-ben megpróbálunk segíteni.
 
viktorlantos said:
* CSAK még meg nem jelent, publikálatlan munkákat fogadnak el. Nincs megkötés a méretre vonatkozóan.
Mit értenek pontosan "publikáció" alatt? A fórumokon történő megjelentetés is ebbe a körbe tartozik?
 
oRphEus said:
viktorlantos said:
* CSAK még meg nem jelent, publikálatlan munkákat fogadnak el. Nincs megkötés a méretre vonatkozóan.
Mit értenek pontosan "publikáció" alatt? A fórumokon történő megjelentetés is ebbe a körbe tartozik?

Igen sajnos minden jellegű. Pontosítást várok még ezügyben, de aki most készül majd fotózni a következő hetekben hónapokban már nem publikálhat full shotot az akiról.
Részeit lehet mutatni, szokták teljesen elhomályosítani, de már nem lehet közölni őket.

Amint megvan a hivatalos ADA állásfoglalás jelentkezem.
 
baropeter said:
Nincs lehetőség később szerkeszteni,

Ezt úgy kell érteni, hogy semilyen utómunka nem megengedett?

A legtöbb dologért pontlevonás jár. Gondolom egy sharpen meg egy kis szinkorrekciót még elvisel a dolog, de vágni, maszkolni eltüntetni kitakarni stb nem lehet.
Kartonozzátok körbe az akit és egy jó fotó, amit max élesíteni kell.
 
Mennyire ellenőrizhető, ha valaki itt a fórumon például már megmutatta.
(Igaz lehetnek "jóakarók"!)
HAC-on részt vettek gondolom már kiestek ebből a körből.
 
viktorlantos said:
baropeter said:
Nincs lehetőség később szerkeszteni,

Ezt úgy kell érteni, hogy semilyen utómunka nem megengedett?

A legtöbb dologért pontlevonás jár. Gondolom egy sharpen meg egy kis szinkorrekciót még elvisel a dolog, de vágni, maszkolni eltüntetni kitakarni stb nem lehet.
Kartonozzátok körbe az akit és egy jó fotó, amit max élesíteni kell.

Köszi! Akkor fel kell kötni a gatyát fotózásilag. :?
 
Nah, tuningoljátok már az akváriumokat? Eddig nem sokan jelezték hogy indulnának. Hol marad a magyar virtus?

Azért van pár akvarista akiknek simán ott lenne a helye.

Én most szerválok kartont a fotózáshoz. Lélekben felkészítem magam ;)
Csinálni kell majd pár próbát is hogy lenne a legjobb a fotó.
 
fotózáshoz egy kis segítség: http://en.iaplc.com/howto/index.html

mivel kevesebb, mint 2 hónap van a nevezési határidőig most már odafigyeléssel kell nyírni stb. nagy átalakításba én már nem fognék bele, most már csak finomításokról lehet szó

én úgy tervezem, hogy hónap végén kezdem el a fotózást. több hétvégén is csinálok fotókat majd. amelyik a legjobb azt küldöm a versenyre.
 
Back
Oldal tetejére