• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

220 literes rendelésre készült akvárium

Nigro

Alapító
Admin
Még 2009 novemberében érkezett a felkérés, hogy készítsünk megrendelésre egy növényes akváriumot. A kérésnek eleget tettünk.

Először a technika:
Szűrés: Eheim 2080
A világítás: ATI Sun power 4*54 W
CO2: 5 kg-os nagynyomású palack Papillon reduktor, AM mágnesszelep.
Beoldás: AM 1000 külső reaktor.
Akvárium - 125*35*50 (218 liter)

Egyéb felhasznált anyagok:
ADA Power Sand special - 6 liter
ADA Aqua Soil Amazonia - 36 liter
ADA BAranco dekor homok
ADA CO2 tartósteszt (drop checker)
Green Aqua buborékszámláló - kék
Hydor ETH300 külső fűtő
Aqua Medic növénytáp adagoló pumpa (Macro, Micro)
ADA Green Bacter - baktériumkultúra - 50ml
ADA Phyton git
Időkapcsolók

Dekoráció:
6db Red Moor fa
15 kg Seiryu stone

Növények:
Rotala Sp. green 5 cserép
Ludwigia arcuata 5 cserép
HC 10 cserép
Microsorium Narrow 3 cserép
Cryptocoryne parva 3 cserép
Anubias barteri var nana 2 tő

Az ügyfél nem cicózott, mintának 2009 IAPLC győztes akváriumát nézte ki. :)

001.jpg


Hát akkor nekiláttunk:

131.jpg


1.1.jpg


151.jpg


4.4.jpg


5.51.jpg


14.jpg


171.jpg


182.jpg


Sajnos nem sikerült megfelelően felügyelni az indítást. Az akváriumot a negyedik hétre ellepte az alga. :evil:

10.10.jpg


11.11.jpg


Kapott egy 3 napos blackout kúrát és az algától örökre elköszöntünk. :cool:

Most napra pontosan 3 hónapos az akvárium. Íme:

21.2111.jpg


22.22.jpg


241.jpg


Sajnos rettentő nehézkes az akvárium fotózása, mert valami mindig belecsillog a képbe.
Még a háttérnövényeknek nőniük és dúsulniuk kell, hogy a két szívócsövet eltakarják. Főleg a jobb oldal maradt le a növésben, de azt gondolom, most már élvezhető a látvány.
Azóta belekerült 20 db neonhal (még 40 db érkezik), 5 db sziámi algaevő és 15 db Amano garnéla.
Az ügyfél elégedett :cool:
 
Gondolom nem kis feladat egy ilyen akit lekoppintani. Főleg, ha esetleg az ügyfél laikus mivoltából, nincsen tisztába a lehetőségekkel.
Az algás képek kicsit riasztóan hatottak, de a black- out-nak látom komoly "következményei" lettek.
Gratulálok, a mostani kép nagyon tetszetős!
A látvány biztosan kielégíti az ügyfelet, de azt hiszem az "alkotás" élménye semmivel sem pótolható!
 
nagyon jó lett, de igazából én se értettem, hogy ha valaki akit akar azt mért nem magának csinálja.
 
Rém egyszerű a dolog.
Ugyan azért amiért egy kép lóg a falon.DEKORÁCIÓ!!!
Bár bajlódni nem akar vele,csak legyen meg.Ő fizet, a többi a GA srácok gondja.
 
Hát a teljes kép kedvéért... ;)

Beüzemelésnél sajnos óriási szívás volt mivel az ki fölé kellett tennünk a szűrőt kb 2 méteres magasságba.
A végén szerencsére lehetőséget kaptunk az aki alá helyezni így már működni is tudott a dolog. AM1000-es megfelelő rögzítése is adott némi feladatot.
A növények a bizonytalan telepítési idő miatt teljesen szétfagytak így meglehetősen lassú volt a regenerálódás.
Az elképesztő alga mennyiségre Rhizoclonium félére nekem az volt az egyetlen értelmes magyarázat, hogy a súlyozó kövek miatt megborult a szilikát egyensúly az akiban.
Tanulság nem elég dekor köveket vinni, még egy rakat kell ennyi fa súlyozására.
Kövek kikerültek, blackout stb hatására az aki beállt és kicsit ki lett egészítve a növényzet.

Az akvárium mivel beépített szekrényben van egy üveglap van a tetején ami kicsit visszafogja a fényt. De a növények hamarosan teljes pompájukban ragyognak majd.

Az igazi kihivás az volt, hogy ezt a böszme dögöt egy beápített kész szekrénybe kellett tenni szemmagasságba. Sokféle tanulság volt, de mindenből van kiút.
Lehetne még finomítani a layouton hogy közelebb kerüljön a refi akihoz, pl több kő 1-2 extra faág még és a növények kicsit vörösbe eltolása. Kiváncsi leszek milyen képet fest majd 1-2 hónap múlva.

Tegye fel a kezét aki ennyi Rhizoclonium algát látott már egy helyen. ;) Senki többet? Akkor mi nyertük a 2010-es algabajnokságot :thumbup:
 
viktorlantos said:
Tegye fel a kezét aki ennyi Rhizoclonium algát látott már egy helyen. ;) Senki többet? Akkor mi nyertük a 2010-es algabajnokságot :thumbup:

Jelentkezem. :p
Nálam is iszonyatosan elbúrjánzott ez a fajta alga anno. (ADA Orinoco dekor volt bent, ami azóta kikerült. Nem tudom van-e összefüggés közte, de amióta kikerült, ezt az algát se igen láttam. :))
 
Nálam sajnos majdnem ennyi volt. :(
Még most is van egy kevés.De ez a lesúlyozós köves dologban lehet valami igazság.Én bazalt darabokkal súlyoztam le a fákat,és jött is a gonosz rendesen.35-40 cm hosszú szálak,vastagságra meg mint a hüvelykujjam.Hihetetlen volt.Kiszedtem a " összes " nem megfelelő követ.Sajnos szerintem még mindig lehetnek benne kis kövek, de az aljzattól nem látom.Feltúrni meg nem tudom a parvula miatt.S főleg ezért is nem teszem közzé az akit.Majd ha nyertem.
 
Nah akkor látom a szívásból mindenkinek kijut ;)
Hihetetlen mennyit bosszankodtunk miatta, hogy a sajat akváriumainkban sosem volt ilyen stb. Küzdöttünk mint Luke a Halálcsillagon végül az alga inkább elhagyta a küzdőteret. :twisted:
A telepítést egyébként majdnem cérnakesztyűben csináltuk anno, mert annyira kényes bútorok, padló stb volt körülöttünk, hogy semmihez nem lehetett hozzáérni.
 
Gratulálok srácok,nagyon szép az aki.A lényeg,hogy Ti győztetek,no meg a tulaj.
Ki csinálja a rendszeres vízcserét,szűrőtisztítást,stb.,gondolom nem a tulaj?
 
Természetesen a vízcserét sem akarta csinálni.
Aztán odavittük a JBL-es vízcserélőt és annyira megtetszett neki, hogy azt mondta, a vízcserét ő akarja csinálni :D
Egyébként a tulaj célja valóban egy "mozgó festmény" beszerzése volt. De közben megcsapta az aquascaping szele ;)
Már minden növényt tud latinul stb. :angel:
 
Nigro said:
De közben megcsapta az aquascaping szele ;) Már minden növényt tud latinul stb. :angel:

Hát persze,ha ilyen "sztahanovistáktól" kap kirépzést..... :lol:
 
Nigro said:
Egyébként a tulaj célja valóban egy "mozgó festmény" beszerzése volt.

Gondolom a kölcségvetése is vetekedett egy jobb festmény árával! :D :D

Amúgy nagyon szép lett én is elégedett lennék vele! :clap: ( amikor jött az alga azért verhette a víz rendesen)

Gratula :!:
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Szép lett az aki ;) Nekem egy kérdésem lenne hogy a szekrény bírni fogja?

A szekrény már készen volt megtervezve beápítve durva fémvázzal. Szóval szerencsére előre gondolkodtak. ;)
Ami még érdekes, hogy szemmagasságban van így egész nap más perspektívában látod mint amihez hozzászoktunk. itt felfele kell nézni a vízfelszín felé es a szemmagasságban majdnem a talaj van. Az aki sokkal nagyobbnak érződik így személyesen.
 
Hehe szuper hogy ilyen megrendelésre is dolgoztok. Azért egy ilyet megcsinálni merőben más lehet mint a saját akváriumodat. Gondolom ti is sokkal jobban izgultatok mint általában, hiszen itt még is csak sasol az ügyfél árgus szemekkel, plusz még a perzsaszőnyegre is vigyázni kell... :D:D Nem lehet semmi.
Használati utasítást adtatok az akihoz? Vízcsere, tápozás, szűrőtakarítás, diffúzortisztítás stb stb...? :D Egy komplett könyv megtelne vele szerintem. :lol:
 
outro said:
Hehe szuper hogy ilyen megrendelésre is dolgoztok. Azért egy ilyet megcsinálni merőben más lehet mint a saját akváriumodat. Gondolom ti is sokkal jobban izgultatok mint általában, hiszen itt még is csak sasol az ügyfél árgus szemekkel, plusz még a perzsaszőnyegre is vigyázni kell... :D:D Nem lehet semmi.
Használati utasítást adtatok az akihoz? Vízcsere, tápozás, szűrőtakarítás, diffúzortisztítás stb stb...? :D Egy komplett könyv megtelne vele szerintem. :lol:

Hát talán a neheze is pont emiatt van. Otthon simogatod az akit minden nap pláne az első pár hétben hónapban. Ez ügyfélnél kivitelezhetetlen. Meg kell póbálni kevesebb idővel gazdálkodni és a javulásokat sem feltétlen naponta látod, ahogy az esetleges hibákat sem.
 
Gratulálok Nektek fiúk, csodaszép akit raktatok össze. Azon gondolkodom, ha az enyém most sem jön össze, megrendelem a GA-tól a következőt ;) .
 
pecas62 said:
Gratulálok Nektek fiúk, csodaszép akit raktatok össze. Azon gondolkodom, ha az enyém most sem jön össze, megrendelem a GA-tól a következőt ;) .

pfff :p Ha most sem jön össze nem lesz aki elvállalja, mert lehet valami mágneses térben laksz ami negatívan hat a növényekre :lol:
 
Gratulálok az aki berendezéséhez fiúk, meg a megrendelőhöz is. Ritka az olyan laikus megrendelő, aki szeretne egy igazi növényes akit, de hajlandó is áldozni a megfelelő technikai háttérre maradéktalanul(tapasztaltam :) ) és amikor nem úgy alakul az aki képe bizonyos tényezők hiánya, vagy elégtelensége miatt ahogy azt elgondolta, akkor általában a kivitelezők a hülyék és ennek az ellenkezőjét nem is nagyon lehet megmagyarázni :lol: Talán idővel ez is változni fog és egyre többen hajlandóak lesznek megérteni, hogy mit, milyen feltételek mellett lehet megvalósítani úgy, hogy az hosszabb távon is a legkevesebb fáradtsággal és bosszúsággal járjon. Ezért is nem nagyon csinálok mostanában ilyesmit max., ha kérdeznek készséggel válaszolok és ha süket fülekre talál amit mondok, az legyen az érdeklődő baja. Én pedig nyugodtan alszom és nem csörög naponta a telefonom olyan problémák miatt, amik kiküszöbölésére már az elején megadtam a választ, de akkor nagy ívben bele....tak.
 
Srácok!
Hogy áll az aki?Lesznek újabb képek róla?A 2080 hogy szuperál az AM1000-rel?
Érdekelne,s szerintem nem csak engem.
 
Back
Oldal tetejére