• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöldséges kert

Hol vettél vízálló benzines fűkaszát?
A helyzet az, hogy plágiumot követtem el:
16016423851_e8ced27758_b.jpg

Annyira megtetszett @Luigi13 -ék fűkaszája, hogy én is megkockáztattam egy 2015-ös ADA modellt. (igaz, ha jól emléxek az övék már 2016-os modell, de azt az otok is minőségellenőrizték;))
 
Csütörtök hajnal óta nem volt netünk egy ketyere elfagyása miatt...:mad::rage:
Ha már ma késő délutánra sikeredett megjavítaniuk (kiscsaj a pultban a hiba bejelentésekor: kötelességem elmondani, hogy 72 óra alatt vagyunk kötelesek megjavítani:mad::rage::rage::rage: ...és egy fél napot még erre is sikeredett rádobni:rage:) gondoltam, dobok pár önkéntes emers növényes képet:)
A szivacson tenyésző HM és ami engem meglep kissé, a békalencse is bevette magát ide:
15634857334_0fca359848_b.jpg


a régi kertben még durvább, bár ott az erős fény kifakítja:
16071414157_09ab7ba81b_b.jpg

mondjuk, békalencsével itt sem állok rosszul. Valakinek esetleg van szüksége rá?

És az a giz-gazom, amit indiai vizicsillagnak nézek, de nem tuti, mert valamikor, valakitől csak úgy került hozzám valamivel. A lényeg, hogy közepes tápozás mellett, közepes világítással, low tech körülmények között, CO2 nélkül is szépen megindult, sőt ki is dugta a buksiját itt-ott:
16255427421_b89bdb2574_b.jpg

16255426141_6f74bf373d_b.jpg

ez a szála a leg durvább, nem is nyírom le, amíg egy wabit nem csinálok, de vannak másik próbálkozók is:
kukucs:D
16255424921_26538986cd_b.jpg

16069725648_6755668e07_b.jpg
 
Elárasztott a békalencse, a növényeim meg közben egyre többen kacsintgatnak kifele a vízből.
Pár kép régi és új játékosokról:
a jó öreg HM a szivacson:
16389534402_2b3f251657_b.jpg

az indiai vizicsillag -ha jól azonosítom:
16388716851_aa73f2cb6c_b.jpg

Az újak:
rotala:
16364480996_9c5531646a_b.jpg

és amire a legnagyobb várakozással tekintek, Myriophyllum mattogrossense:
16203056990_d92c2277c2_b.jpg

Ebből két versenyző is van, figyelem őket szorgalmasan.
Még a végén innen nem csak egy közeljövőben induló akváriumot fogok telepíteni, hanem egy wabit is;)
 
Nos, ma este ha majd jó későn hazaérek, akkor indul a nagytakarítás.
Előtte valószínűleg az emers szálak egy részét levágom, beültetem valami iwagumi jellegű edénybe, mennek egyelőre az ablak párkányra, aztán indul a hadd el hadd.
Ma este nem lennék békalencse minálunk!
Majd készülnek folyamat-fotók is;)
 
Elég komoly a békalencse arzenál.:)
Hálót neki....
Az lesz Marika;)
Egyetlen nyűgöm van: tele van japánkék endlerekkel, ráadásul minden korosztály van benne a pár mm-estől az éppen színesedőn keresztül a felnőttekig és sajna nem igazán félnek a hálótól.
Korábban is az volt a gond, hogy egy merítés-egy bogarászás:mad:, így viszont nagyon lassan haladok majd:(
 
Az lesz Marika;)
Egyetlen nyűgöm van: tele van japánkék endlerekkel, ráadásul minden korosztály van benne a pár mm-estől az éppen színesedőn keresztül a felnőttekig és sajna nem igazán félnek a hálótól.
Korábban is az volt a gond, hogy egy merítés-egy bogarászás:mad:, így viszont nagyon lassan haladok majd:(

Én az asszony egyik sűrű fogú fésűjével takarítottam le az udvari 90 literes dézsát. Fésülöd a vízfelszínt, összegyűlik a fésűn a zöldség, közben leugrálnak róla a halak ... Próbáld ki! Meglepően hatékony!
 
A Myriophyllum mattogrossense csodásan néz ki emersen, mini fenyőfa alakúra nő, próbáld ki mindenképp.
 
A békalencsét én egy konyhai villával veszem ki. Egyszerre nagyobb adag is felvehető vele, de mindenki aki akar, ki tud belőle úszni.
Egészen gyorsan lehet haladni, ha megszokja az ember. Egyedül az üveg közelében kell jobban figyelni, nehogy karcolás legyen belőle.
 
Kipróbáltam a fésűt: olyan akváriumnál, ahol a vízfelszín nincs tele növénnyel jó ötletnek tűnik.(y)
Szűkebb részekre a villa is jó ötlet lehet, az előbbi kikötéssel.
Mivel nálam rendesen feljött minden, ezért a kicsi, maximum 8-9 cm-es, illetve a kb 3 cm garnéla háló lett a leg hatékonyabb.
Éppen végeztem és csináltam egy képet ugyanazzal a beállítással (ISO 400, blende 5,6, záridő 1/30) és látszik, hogy mennyi fény jut be, ha szabad a felszín:
16243766059_6167266840_b.jpg

Itt szépen látszik, micsoda dzsumbuj van, csak hogy hű legyen a napló a nevéhez.
Pár közelebbi:
16242607670_f067e484af_b.jpg

16242366848_508521624d_b.jpg

16242364248_9e8d6d6410_b.jpg

...és a megtisztított felszín:
16242366048_fe809a7e34_b.jpg

16242605040_e88a6c7fd9_b.jpg

nem makulátlan, van még egy-két békalencse, de most már nem fogom hagyni, hogy eldurvuljon a helyzet.

@Matyi csak hogy lásd, gondoltam a wabi építésre: mentettem két önkéntes emers myriophyllumot és négy, általam nem ismert -talán indiai vizicsillag- szintén önkéntes emers szálat:
16242643340_2f090534d9_b.jpg
 
@Carbonado11 jelentem, kipróbáltam a fésűt egy másik akvámnál is, ahol csak pár szál myriophyllum ér fel a felszínre és szuperül műxik!(y)
A végén a kis garnis hálót valószínűleg azért be kell vetnem, de a zömét lekaptam pikk-pakk(y)
Köszönöm az ötletet.
 
Hát ide már macséta kell :)
Hol vannak a hegyek? Én egy ekkorába felépíteném a Mátrát ;)(y)
Hát ha macséta nem is, de a hétvégén jön az olló, ezért hirdettem meg "némi" zöldséget, mert már tényleg átláthatatlan és áthatolhatatlan a dzsungel.
A régiben, ami szintén olló alá kerül a hétvégén ( a kettőből egy vödör növény alsó hangon ki fog jönni) kamaszodik egy normál apistogramma cacatuoides fickóm és két hölgyike, egyelőre dzsungelharcost játszanak.
A fentiben -az újban- pedig ott bújkál a dzsungelben egy rakás japánkék endler -ők elvileg tiszta vonalból vannak-, öt nanacara anomala electric blue és négy apistogramma borelli.
Csuda jó fejek mind a törpesügérek és valószínűleg azért nincs balhé ekkora helyen, mert a vadonban ritkán találkoznak.
Nyírás után a hétvégén jönnek majd képek.
A red rilik is jól elvannak, rendszeresen látok petés csajokat, bár ennyi hal, főleg a sügerek mellett vajmi kevés az esély a megmaradásra.
 
No, nekilátok a gazolásnak.
Innen indulok:
16501021829_347ea1e99e_b.jpg

A profiktól elnézést kérek a szörnyű képért (tükröződés, világítás kitakarása, stb, stb), de a lényeg talán látszik.:)
 
Az előző hsz-t a kiinduló állapottal zártam, nos ez lett belőle:
16500419128_5e5666b11c_b.jpg

A heteranthea "kissé" megviselt a dzsungel üzemmód után, de majd összekapja magát. Kijött belőle egy vödörnyi növény, a kb 80%-a heteranthea, de jócskán jött miryophilium is, némi HM és rotala meg a tetejéről újra egy jó nagy adag békalencse.
A pironkodókat részben beültettem végre, de ahol a levelek tövéből hajtani kezdett, azokat a szárakat hagytam úszni, mivel az elmúlt kb két hét úgy nézem, egyáltalán nem viselte meg őket.
Néhány részlet:
16686670951_186676dac7_b.jpg

16480724947_dd17e742d5_b.jpg

16501865599_6618f7a39b_b.jpg

16686668021_abdd9067b5_b.jpg

Mivel a kakaduim gyönyörűen fejlődnek és nemsokára akár még a család alapítás is szóba kerülhet, úgy döntöttem, kapnak egy barlangot, ami korábban anci ikráztatáshoz készült:)
És az elmaradhatatlan szivacslakóim:
16068046273_9d3bf3be1e_b.jpg

16662048236_e5ec12e5ce_b.jpg

Alul befigyelt némi alga, de nem zavaró mennyiségben. Gondolom, a pangó víz okozhatja.
A HM és a tripartita japan is köszöni jól elvan, nem ápolom, gondozom, nem spriccelem, magától ilyen. Az az érzésem, nem mostanában lesz szivacs mosás ahogy elnézem.
No de ettől nagyobb gondom sose legyen:D
Annyit még hozzáteszek, hogy ez egy kísérleti akva: talaj a látható kavics, táptalaj, táprúd, golyó, egyéb ilyesmi nélkül, csapvizes, CO2 nélkül, csak némi GA mic/mac és EC a kényeztetés.
A gazolás ürügyén kapott egy kb 1/3-os vízcserét is, tápok majd holnap.
 
No, kitakarítottam a nagyobbikat is.
Amit bánok, hogy amikor @T.Tamás -al nekiestünk, nem fotóval kezdtem...:( Tamás rendesen elszörnyülködött, hogy ebben meg hogyan közlekednek a halak? ...mondom, oldalaznak;)
Hát, így, hogy kiritkítottam, most van annyi növény benne, hogy más ilyenkor kezdené a gyérítést, Tamás is vitt belőle, nálam is van még vödörben egy kb ugyanekkora akvára való...
Kiszedtem az apistogramma boreliket, mind a négyet megtaláltam. A szomorúságom csak annyi, hogy csak egy csajszim van, a boldogságom viszont, hogy a fickók valami eszméletlenül szépek.
A nanacara anomala electrric blue-k közül viszont egyiket nem találtam:(
A japánkék endlerek is látszanak most már, elég szépen néznek ki, vannak színbéli eltérések, no meg a farokuszony is jó sokféle. Majd a szebbjét kiválogatom tenyész állománynak;)
Fotó holnap, mert most még nem igazán vállalható a vizük.
 
Back
Oldal tetejére