• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Zöldség by zöldfülű

Az akva szépen fut tovább még egy rövid ideig. A korábbi alga gondokat szinte teljesen megszüntette a világítás levétele 4 órára, ezzel párhuzamosan a tápozás kismértékű csökkentése (0,8-ról 0,5ml GA MICMACr-a). Valószínűleg így már inkább "midtech" körülmények vannak, de a garniknak jó ez így.

Volt egy kis CO2 lekapcs kisérlet is + helyette némi Levegő befúlyása. (kell a CO2 a leendő újhoz): a 6.5-s PH-ról kb 2 hét alatt ment fel 7.1-re a PH, és itt avatkoztam be: visszakapcsoltam a CO2-t.

Majd aztán megoldottam a CO2-t mindkét akván (volt már otthon új tűszelep, meg olcsó T elosztó):
az alap reduktoros tűszeleppel az összesített CO2-t tudom szabályozni, a másik tűszeleppel meg az egyik akvába menőt, a maradék CO2 meg megy a másik akvába. Nem tökéletes, de elegendő.

A rákok pedig nem vesznek tudomást arról hogy ez a hely már betelt (lehet hogy látják a félméterre indoló másikat?), rendületlenül szaporodnak. Folyamatosan vannak egész kicsi shrimpletek, néha 10-15 db is látható egyszerre (a mohába bujkálva, már rettegek hogy hogyan transzportálom át őket a másikba), és kis 1 cm körüliek is 10-s nagyságrendben.

Egy kép az új akvába átültetett növények helyén korzozó tömegről:
39840732551_ffefcc63ae_b.jpgP1140080 by Lajos Szabo, on Flickr
 
Az akva szépen fut tovább még egy rövid ideig. A korábbi alga gondokat szinte teljesen megszüntette a világítás levétele 4 órára, ezzel párhuzamosan a tápozás kismértékű csökkentése (0,8-ról 0,5ml GA MICMACr-a). Valószínűleg így már inkább "midtech" körülmények vannak, de a garniknak jó ez így.

Volt egy kis CO2 lekapcs kisérlet is + helyette némi Levegő befúlyása. (kell a CO2 a leendő újhoz): a 6.5-s PH-ról kb 2 hét alatt ment fel 7.1-re a PH, és itt avatkoztam be: visszakapcsoltam a CO2-t.

Majd aztán megoldottam a CO2-t mindkét akván (volt már otthon új tűszelep, meg olcsó T elosztó):
az alap reduktoros tűszeleppel az összesített CO2-t tudom szabályozni, a másik tűszeleppel meg az egyik akvába menőt, a maradék CO2 meg megy a másik akvába. Nem tökéletes, de elegendő.

A rákok pedig nem vesznek tudomást arról hogy ez a hely már betelt (lehet hogy látják a félméterre indoló másikat?), rendületlenül szaporodnak. Folyamatosan vannak egész kicsi shrimpletek, néha 10-15 db is látható egyszerre (a mohába bujkálva, már rettegek hogy hogyan transzportálom át őket a másikba), és kis 1 cm körüliek is 10-s nagyságrendben.

Egy kép az új akvába átültetett növények helyén korzozó tömegről:
View attachment 47648P1140080 by Lajos Szabo, on Flickr
Nagyon szép állomány.
 
Ez a 3 hengeres kerámia cucc ez mire szolgál? Láttam már én is kínai oldalon, de nem igazán jövök rá mit tud. :D
 
Két utolsó kép a lakókról, mostanra már az új 80l-s akvában úszkálnak. Lásd: https://akvakertesz.hu/threads/szigeti-garnizon.7273/

Maradt még 1 közepes és legalább 2 kicsi CRS, a héten azokat is kiszedem - de már nagyon untam a hajkurászásukat.
Az akvát még nem szedem szét, kicsit figyelgetem hogy mi történik vele CO2 nélkül.

40341760281_a630a4c698_b.jpgP2070060 by Lajos Szabo, on Flickr

39630618044_13372c1b2d_b.jpgP1280007 by Lajos Szabo, on Flickr
 
Na szóval ez az átköltöztetés projekt kissé lassú volt, rájöttem hogy a 30l-ben a garnéla hajkurászás nem az Én műfajom.
Összefoglalva:
Első alkalommal áttettem a felderítő csapatot (kb 5-6), szoktatással, de itt bedesszantozott 1 kicsi szoktatás nélkül az egyik anubiassal.
Egy hétre já átkerült a nagy tömeg, mindenféle csapdázási eljárással.
3. etapra a maradékot kifogtam csapdával, hálóval, a kicsiket leszivtam. Azt láttam hogy 5-6 kicsi még megmaradt.
4. Etap: az 5-6 kicsi kb 20.-nak bizonyult.
5. Egy hétre rá még találtam 6-t
6. Még egy hét: Megint 5 db.
7. Az akvát átköltöztettem, a víz nagyrészétleszivtam előtte. Átköltözés után megjelent megint 2 CRS. Itt már majdnem azt mondtam hogy dögöljetek meg ahol vagytok, de aztán csak kihalásztam őket. Érdekes hogy ekkor már kb. 3 hete nem ment CO2, a PH valószínűleg már lugos állapotban volt, vízcsere 2 hetente a CRS-k viszont jól elvoltak.
A szűrő szinte teljesen tiszta volt, nem úgy az aljzat. Feltételezem azért mert nem volt aki felkavarja a mulmot, egy részét megegye a többit a vízáramlaton át a szűrőbe juttasa.

Az utolsó túlélő, és az eszközök:
26052677277_a99bcf003c_c.jpgP3190092 by Lajos Szabo, on Flickr

50 évesen már egyéb eszközöket is be kell vetnem hogy lássam mi történik az akvákban:
39782955255_eff22e042d_c.jpgP2250131 by Lajos Szabo, on Flickr
 
Sajnos az átköltöztetésnél a 230v-t a számítógépes master slave-ből jövő hosszabítóba dugtam, ennek eredménye 18 óra "áramszünet" (amikor lekapcsoltam a gépet, akkor elvette az áramot!). Azóta adok minden nap egy kis baktériumot, de elég olajos szag van a dolgozószobába, gyanítom hogy emiatt az akció miatt.
Az akva egyenlőre ebben az állapotában növénytárolóként működik (jobb alsó sarokban az előző postban említett utolsó CsillagHarcos).
40216993304_6d89443eaf_c.jpgP3190091 by Lajos Szabo, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére