• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Zöldség by zöldfülű

Jalos

Főkertész
Sziasztok!

Teljesen zöldfülűként (illetve elméleti szakiként, mivel 1-2 éve kisebb mértékben olvasgatok a témában) belevágtam egy Nano akváriumba (terv szerint garnélás lesz). Remélhetőleg a lakók (zöldségek és majd nem zöldek is) túlélik a tevékenységemet.

Szóval 1-2 éve már gondolkodtam egy garnélás nanoról, terveztem a dolgokat - főleg a Green Aqua alapján - amikor beütött a Black Friday. Az eredménye:

akvárium: Dennerle Nano 30
Szűrő: Eheim Experience 150 (2422), hozzáadott 1l Eheim Substrat szűrőanyaggal.
Up Aqua Proled ET 30 lámpa

+ CO2 szett: Green Aqua szett: Oxyturbo reduktor, GW Mágnesszelep , ADA csövek +visszafolyásgátló, GW bubi számláló, Nano Diffúzorral, Nano DropCheckerrel , 2kg CO2 palack

ADA powerSand táptalaj + ADA Amazonia + ADA La Plata Sand dekor
Red moor XS dekorfa + Fuji Lava kövek + Kékeszürke Palakő (ezt nem tudom miért)

Denerle Parvula mini -fű (2 doboz, de csak egyet használtam el)
Vesicularia Dubyana Christmas karácsonyi moha
Dennerle Vesicularia montagnei (ez lehet hogy szintén karácsonyi moha? kicsit más)
Anubias nana mini
Dennerle Rotala indica stemként.

+JBL proscan teszt +Seachem Flourish

Amit elsőre biztos kimaradt: valami indító bacikultúra, ez később Neptun Biostart lett, + keménység növelő. Ez még mindig nincs meg, hétvégére remélem oké lesz (fontos: RO van már otthon, én szereltem be, tartom karban).

Első bejegyzésre ennyi, nemsokára jön az indításról (képekkel).
És nyugodtan lehet beszólni, szivesen veszek minden tanácsot.
 
Utoljára módosított:
Helló köztünk :)
Nem gyenge kezdés, várjuk a képeket (képfeltöltő oldalra tudsz feltölteni és utána belinkelheted):)
A vízcseréket toljad szorgosan!

Vesicularia Dubyana Christmas karácsonyi moha
Dennerle Vesicularia montagnei (ez lehet hogy szintén karácsonyi moha? kicsit más)
Valószínűleg igen, csak az egyik Tropica, a másik Dennerle...
 
Black Friday napján derült égből villámcsapásként vettem észre a GA akcióját. Intenziv tanácskozást folytattam a párommal telefonon. Ő már sejtette hogy egyszer lesz az akváriumból valami, mert időnként emlegettem a garnélás mini akváriumot, de nem tehetem meg az egyeztetés nélküli döntést, hiszen ez módosítja a lakás berendezést.
Megszületett a döntés az akvávirum tervezett helyéről, innentől égett a Zöld lámpa. A múlt héten kedden elmentem személyesen a GA-ba, majd otthon elkezdődött a cuccok kicsomagolása, megismerése (ez eltartott egy ideig).
Bútor még nincs, majd készíttetünk (ami illik a többihez), úgyhogy jelenleg egy összecsukható munkapadre kerül elhelyezésre.
Kövek, fa kimosása elindult.

Szombaton összeraktam a CO2-rendszert, egy üveg kancsóba tolva a CO2-t. Nagyobb kövek összetörése kalapáccsal. (Alufólia a két macskánk miatt van, akiktől féltem a csöveket, CO2 rendszert). 20 l RO vizet összegyűjtöttem előre.

30653111593_69e4b88d80_n.jpg
A CO2 már megy

Egy fórum, bejegyzés alapján Redmoon fát mosogatógépben még kimostam utolsó lépésként.
Vasárnap du. berendezés. Este 11-re végeztünk (nem akartam már tovább húzni).

30653112883_0c5885b634_n.jpg
Talaj + kövek

30653112213_8ff71594e9_n.jpg
Feltöltve

31424241476_3f9f936386_n.jpg
DropChecker
A Redmoon-n a kő a lesulyozásra van, mert azért el akart menekülni.

31090548930_7ac6c3333f_n.jpg
Közeli

Egy egyszerű digitális időzítővel - levettem a 2 éves csilipaprikám lámpájáról, ami a garázsban próbálja túlélni a második telét - belőttem másnap 10:00-től 20:00-ig a CO2+light-t . Ez valószínűleg kicsit sok idő, már módosítottam.

Folyt köv.
 

Attachments

  • 30653111593_804da1b476_o.jpg
    30653111593_804da1b476_o.jpg
    83.8 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
1. nap:
2 boltban sincs vízkeménység növelő (csak rendelésre), így akkor marad a saját kezű vegyészkedés (hosszőtávon úgyis ez volt a terv).
Hazaérve minden rendben találtatott, macskák nem szedték szét a felépítményt, CO2 fény ment, víz nem folyt el.

Ahogy beüzemelés után is megpattant egy-két növény, úgy most is volt egy áldozat. Volt amit visszatettem (azóta béke van), volt amivel nem próbálkoztam (nincs még hosszú csipeszem).

Gyors mérés:
PH 5,8, TDS 48,
Proscan: Nitrát 10, CO2 <15, PH<6
(Proscan: még jó hogy előtte teszteltem a száraz tesztcsíkot, mert vagy 20perc elment a próbálkozásokkal, ahol is a tesztcsík elhelyezésre panaszkodott a rendszer, és a FAQ utolsó bejegyzésében szerepelt csak hogy a tesztcsíkot a fogójával lefele kell odatenni, úgy jó.)
Úgy tűnik ez alapján elindult a nitrát képződés. Kissé alacsony a PH, de azt hiszem ennekj kezelésével megvárom a keményítést.
Ment bele 35 csepp Neptun Biostart.
Világítás módosítása, 12:00-20:00.


2. nap, vízcsere, 10l.

Hát ezt még gyakorolni kell, változtatni a módzseren: egy kölcsön leszívóval próbálkoztam (golyós, kézzel rángatni kell a vízfelszíváshoz). Többet nem használom túl nagy, és nagy örvényeket kelt, több növény elszabadult. A szűrőt nem kapcsolatam előtte le, ezért kiszívta a kimenő csőből az összes vizet (de a cső feltöltés már ment).
Az akva feltöltése sem egyszerű, ezt hogyan oldjátok meg legjobban? Vékony cső + szivattyú? Én most merőkanalat teszek a vízszint alá picivel, és abba öntöm kancsóból a vizet.

A vízszint mellett az üvegen nagyon sok lett a szemét, remélem ez majd megszűnik - most csak újjal letörlöm a nagyját. A dekorhomok és Amazonia is elkezdett keveredni, ezzel is kezdenem kell valamit, de csak ha a vízcsere biztonságosan, stabil módszerrel megy.

Sajnos a Diffúzor (GW Japán nano) egy helyen nagyobb bubikat nyom, és emellett csak 2 vékonyan eloszlatott bubicső van. Újabb megoldandó probléma, szaporodnak a TODO-k. Pedig elvileg jónak kellene lennie, nyomás 2 bar. Inkább majd holnap tesztelem más nyomáson is.

Vízcsere előtt a TDS már 80-n ált , utána visszament 50 környékére. PH 5,8 -> 6,2-re változott (friss víz + 1 óra CO2 beoldás után).
+35 csepp Neptun biostart, +2ml Seachem Flourish (2ml Flourish-t adtam a feltöltésnél is)

Gyógyszertárban nincsen adalékmentes keserűsó, ezért flóravitától rendeltem (olcsó). Szintén onnan rendeltem tiszta Gipsszet, ami viszont meglepően drága. Szódabikarbona már van otthon (nagytasakos, ugyanonnan).
 
12.07: A diffuzort kitisztitottam ADA supergevel ettől eltűnt a nagy buborék kibocsátás, ezzel együtt átraktam a másik oldalra, ahol a bejövő víz jobban megforgatja.
Sajna PH leesett 5,5-re (és szerintem a CO2 sem megy túl sokat), a TDS 60 . Holnap jön a víz keményítő, abban reménykedem mint megoldás a PH-ra. A Nitrát még magasabb lett mint korábban, de még jó (25), a Nitrit 0.

12.08: Vízcsere: sokkal jobban ment, csővel simán megszívtam. A beleengedés meg egy lesülyeszetett üvegpohárba ment, egy tölcséren át. Semmi sem kavarodott fel, nem szöktek a növények, mintha mindig is ezt csináltam volna.

De a lényeg: bekevertem a keménységet fokozó anyagokat alapoldatba, és az akiba is tettem megfelelő mennyiséget az oldatból. Cél értékek: GH:4, KH:1 (Ca:Mg = 3:1)
Teljes mérést még nem végeztem (majd holnap), de PH és TDS is jelentősen megemelkedett, amivel elégedett vagyok. Co2 még sohasem volt megfelelő zöld, remélem holnap estére az is jó lesz.

A vegyszerek mellett a borászati boltból elhoztam 2db 10 literes kannát is, csappal, amibe mehet az RO tárolása szellőztetési /melegítési céllal.
Rendelnem kellett egy fűtőt, mert folyamatosan 20 fok körüli a víz, a lámpa és a szűrő nem melegíti eléggé fel.
 
12.07: A diffuzort kitisztitottam ADA supergevel ettől eltűnt a nagy buborék kibocsátás, ezzel együtt átraktam a másik oldalra, ahol a bejövő víz jobban megforgatja.
Sajna PH leesett 5,5-re (és szerintem a CO2 sem megy túl sokat), a TDS 60 . Holnap jön a víz keményítő, abban reménykedem mint megoldás a PH-ra. A Nitrát még magasabb lett mint korábban, de még jó (25), a Nitrit 0.

12.08: Vízcsere: sokkal jobban ment, csővel simán megszívtam. A beleengedés meg egy lesülyeszetett üvegpohárba ment, egy tölcséren át. Semmi sem kavarodott fel, nem szöktek a növények, mintha mindig is ezt csináltam volna.

De a lényeg: bekevertem a keménységet fokozó anyagokat alapoldatba, és az akiba is tettem megfelelő mennyiséget az oldatból. Cél értékek: GH:4, KH:1 (Ca:Mg = 3:1)
Teljes mérést még nem végeztem (majd holnap), de PH és TDS is jelentősen megemelkedett, amivel elégedett vagyok. Co2 még sohasem volt megfelelő zöld, remélem holnap estére az is jó lesz.

A vegyszerek mellett a borászati boltból elhoztam 2db 10 literes kannát is, csappal, amibe mehet az RO tárolása szellőztetési /melegítési céllal.
Rendelnem kellett egy fűtőt, mert folyamatosan 20 fok körüli a víz, a lámpa és a szűrő nem melegíti eléggé fel.
Épp akartam írni a szerdai bejegyzésedre, hogy a pH elég alacsony. De már látom, a keménységnövelő segített, KH pufferhatás...
Mivel keményítesz vissza? Én jelenleg Kálcium-kloridot, magnézium oldatot (Easy Life) és szódabikarbónát használok.

Szerk.: közben látom, hogy keserűsó, gipsz, szódabikarbóna... a gipszet én kálcium-kloridra váltottam... és ahogy látom hatod áron van a gipszhez képest
 
Utoljára módosított:
Hát a Gipszet tűnt egyszerűbbnek beszerezni megfelelő minőségben, most persze már látom hogy Kálcium-klorid van a GA-ban is.
De az 1kg most egy ideig talán elég lesz :).
 
Hát a Gipszet tűnt egyszerűbbnek beszerezni megfelelő minőségben, most persze már látom hogy Kálcium-klorid van a GA-ban is.
De az 1kg most egy ideig talán elég lesz :).
Egy pár évig...:D
 
Hát valamit elszámolok vagy ilyesmi, mert nem nagyon akar 6-6.2 -nél fentebb menni a PH. Alacsony CO2-t mér a JBL Proscan (mondjuk a DC sem lesz igazán zöld, de a PH miatt nem merek több CO2-t adni).
A TDS már 220, GH felment 4-re, de KH a Proscan szerint 0. Azt hiszem Dropteszteket kellene beszereznem.

Most lassan adogatok hozzá Szódabikarbona oldatot, az elvileg PH-t és KH-t is növeli.

Nitrát vizcsere után egy órával 25. Ez kicsit sok nem?

Reggel 45 perccel at indulás után sem indult meg a CO2, tűszelepen kicsit nyitni kellett, de utána nehéz pontosan visszazárni, belőni. Az normális hogy a Diffúzorba belemegy a víz?

Valami megjelent az üvegen, csak erősen megvilágítva látható - mintha vizkőves lenne foltokban, minden oldala az üvegnek, alulról felfele terjedve. Szint még nem látok. Biztos hogy valami alga lesz, talán Zöld por? De új akvánál ez állítólag még nem baj.
 
Reggel a PH 5.2 volt. Vagy nem is tudom, úgy tűnik kinyiffant a PH mérő. Megpróbáltam kalibrálni a még meglévő kalibráló sóval, de nem megy, a 6,98-s oldatra nem tudom fenteb állítani 5.5-nél. Lehet hogy tegnap a "tömény" Szódabikarbóna oldat ellenőrzése - leellenőriztem a fent említett PH problémák miatt hogy tényleg Lugos-e? - tett be neki?

A Redmoor elkezdett taknyosodni.
A CO2 azért nem megy indítás után, mert a csöben majdnem a Buburékszámlálóig folyik vissza a víz reggelre.
 
Sárga CO2 ceruza úgy tűnik megjavult, a tömény anyagot szeirntem ki kellett volna áztatni belőle.
Tegnap este JBL csepegtetős teszt, JBP Proscan és PH mérő is ugyanazt eredményezte, már csak 6.5 a PH. Ez így jó is lesz.
(Közben találtam egy olyan megjegyzést hogy a RedMoor is csökkenti a PH-t, ez is oka lehetett a nehezen beálló PH-nak).
GH 4, KH 0 (ezen kicsit még emelni kellene)

JBL fűtővel stabil 22 fok a hőmérséklet, ez is kipipálva késő tavaszig (akkor még egy hűtés projekt benéz).

A növények új hajtásokat hoznak, úgy tűnik lassan stabilizálódik a kémia és beindulnak a növények. A már említett "zöld por" szerű algán kívűl és a Redmoor taknyosodásán kívűl minden jónak tűnik. Ezt kellene tartani 3 hétig, és jöhetnek a garnélák.
 
Persze hogy nem CO2, hanem sárga PH ceruza!

Továbbra is kicsit a savasabb irányban vagyunk 6,2 PH-val, a KH nem akarja az 1-t elérni, de minden más jó. Le kell mérnem önállóan a Szódabikrabona oldatot (hígítva), hogy mennyi anyag van benne, de valószinűbb hogy Shrimp Bee Mineralt fogok használni a jövőben.

Terv hogy egyenlőre 3*Amano, 8*Brigitta Boraras, 2* süncsiga, meg egy Salvinia Natans berüljön 1-2 héten belül (amint megjön).
A hőmérsékletet lehet kicsit fentebb veszem Brigitta-k miatt, mondjuk 24 fokra.

A mohák és az Anubias megindultak (habár egy két mohacsomó régi szálai kezdenek elszűrkülni, de amíg jönnek újak addig gondolom nincs gond).
A parvula és Rotala nem nagyon mozgolódik.

Összességében minden OK, nincs alga probléma, a növények szépek,csak lassan nőnek (de lehet hogy ezt a későbbiekben pozitivumnak veszem).
 
Ismét a fedélzeten, de már lakókkal az akvában.
A PH-t végül KH+ -szal sikerült stabilizálni (GA-ban ajánlották, WEB lapon még nem volt fennt), 6,5 körül állt be.
Egy kis tereprendezés után 3 óra alatt bekerült 3 Amano, 2 süncsiga és 8 Zöldsávos razbóra, valamint egy kevés Salvinia Natans.

Védelmi intézkedésként Folpackkal körbetekerve az akvárium széle. Az amanok nagyon száguldanak, és nem bújnak el, ahogy a halak sem. Gondolom ez azt jelenti hogy jól érzik magukat. Kajára jönnek, illetve elkezdték a csigák és amanok a redmoor takony eltávolítását.

Kellett még egy kis Fe (kjicsit világoszöldek az új levelek, vas mérés szerint 0,02-0,05 közötti volt a vas.), amit SeaChem Flourisch Iron-nal biztosítottam.
 
BUEK.
Az aqua él és virul, a növények szépen növögetnek, főleg a moha és parvula indult meg.
A PH 6,5-6,8 körüli, viszont a JBL Proscan PH értéke (<6.0) nem igazán stimmel a JBL csepegtetős teszttel (6.8). Ennyire azért nem tudom elszúrni a csepegtetős mérést, ugye? Nitrit átlag 15-20 közötti.

Már 2 vízcsere történt lakókkal együtt, lassan belejövök. Eddig láttam 2 levetett páncélt, amelyek napokig megmaradtak, de most szilveszter után eltűntek teljesen. A Razbórák mintha pirosabbak lennének mint amikor megérkeztek.

A Vizbe került még egy kis catappa kéreg. Emellett a legnagyobb gondom a halak etetése, ennek mennyisége. A nanohalaknak a nanokaját nem nagyon tudom megkülönböztetni a CO2-től miután összekveredett, ezért nem tudom belőni hogy mennyis is kell adnom nekik.
 
Látom jó sokat szenvedtél a GH, KH, pH beállításával. Már áttértél a Shrimp Bee Mineral-ra? Ha nem, azt tudom mondani, hogy a cserevized mindig a célértékre állítsd be, és mindig azonos mennyiséget keverj! A pH ingadozás a 0 KH érték miatt lehetett. Nekem még az 1 is kevésnek tűnik. Ezt miért akartad/akarod 1-en tartani? Érzékeny garnélákat akarsz tartani?
Én 30 liter RO vizet keverek be 3 gr kalcium-kloriddal, 9 ml magnézium oldattal (Easy Life), és 3 gr szódabikarbónával, így kapok GH6, KH4 vizet. A pH-val már nem szórakozok, sokkal rosszabb, ha mindig más pH értékű vizet öntögetek bele, mintha mindig egyformát. Így enyhén lúgos a víz, de legalább nem ingadozik.
A pH mérés elég csalóka csepegtetős teszttel, itt a szín leolvasása visz a mérésbe kisebb-nagyobb hibát, attól függ milyen intervallumú teszttel mérsz. A JBL-t nem ismerem, de ha tized pontos a skálája, akkor valószínűleg kis intervallumban mér, így elég pontos lehet. Ha pontosabb pH értékeket szeretnél, akkor vegyél egy pH ceruzát.
 
Igen, már Shrimp Mineral Bee-van. Én is levettem hogy a KH 0 miatt nem fix a PH, de most már elég jó. A PH ceruzám sem áll a helyzet magaslatán (régi, még sörfözős projekthez szereztem be a kínaiaktól), már rendeltem újabbat. 10l-s kannányi vizet cserélek mindig (plusz 0,5-1l, a párolgástól és a leszívott vizmennyiségtől függően). A kannába teszem bele a Shrimp Bee Mineral-t és KH+-t.

A cél CRS, emiatt kellene stabilabb PH, amennyire összeszedtem az infót, a CRS-knek akár KH 0 is lehetne, de a PH buffer miatt jobb ha van egy kis KH. Szerinted legyen inkább 2 a cél KH?

Aminek nagyon örülök hogy nincs alga, remélem így is marad. Még várok 1-2 hetet CRS-k beköltöztetése előtt.

Most a vezérlésen szeretnék kicsit játszani ( a megrendelt szekrénybe lesz helye): van DIN sínes 2 csatornás időzítő + DIN sínes 220-s aljzatokat kellene bekötni, de rájöttem hogy jobb ha teszek melléjük kapcsolókat is:
Fény bekapcsolása időzítőtől függetlenül
Szűrő + fűtés + CO2 lekapcsolása vízcsere esetén (+ Piros biztonsági fényt tervezek mellé felgyújtani, hogy ne felejtsem el).
Valamint tervbe van véve az inline heater ( a mostani az akvában elég csúnya), de nem bízok a vezérlésében, ezért külső biztonsági lekapcsolót is akarok beletenni.
 
A cél CRS, emiatt kellene stabilabb PH, amennyire összeszedtem az infót, a CRS-knek akár KH 0 is lehetne, de a PH buffer miatt jobb ha van egy kis KH. Szerinted legyen inkább 2 a cél KH?

Sajnos CRS garnélával nem volt még dolgom, de azt láttam, hogy sokan csak GH+ visszasózást csinálnak. Nem tudom, hogyan reagálnak a magasabb KH-ra ezek a garnélák, de szerintem a 2 nem sok, és talán még a pH-t sem löki nagyon lúgos irányba. De ezt mondja meg inkább egy garnéla szakértő.
 
Hétvégén új megjött a szekrény, át lett telepítve az akva.
A szűrőbe belement még 1l JBL Ceramac legalulra (első fokozatnak) + Seachem Purigen (a Seachem Purigen tényleg nagyon jól működik!). A szűrőben a perlon eléggé fekete volt , ezt cseréltem. Gondolom a telepítés miatt lett ilyen gyorsan koszos, remélem nem kell havonta cserélni.

Ki/befolyók üvegre cserélve. Igy már jobban néz ki a rendszer. Amit nem értek, hogy az Eheim zöld ki/befolyó csövekben valamilyen alga lerakódás van belül, mert sehol máshol nem tapasztaltam algát. Lehet hogy a kevés fény (amit a zöld cső átengedett) miatt alakult ott ki valamilyen algafaj?

A CO2 csövezést is módosítottam : bekerült még 2 nem ADA visszafolyás gátló, és ahol kellett (reduktor és mágneszelep közé) valamint a látható helyekre ahol lehetett (nem két érzékeny üveg közé) ADA átlátszó CO2 csövet tettem. A diffúzort cseréltem egy hasonlóra ( a másik addig ázhat supergeben), de ez sem tökéletes.

A Lily Pipe kifolyóval sem vagyok teljesen elégedett. Nem tudom hogy normális-e ha a kifolyóban örvénylik körbe-körnbe a víz?

Utánaolvastam és rájöttem hogy a süncsigáknak nem lesz jó helye a savas lágyvizben, ezért mennek egy másik gazdához (csapvizes halas akvába). Egyébként is telepetézték a redmoor-t :).

A növények a moha kivételével nem nagyon akrnak nőni, valamilyen hiányuk van. Nem sokára átállok MIC -MAC +excell-re, hátha az segít.

A képen még nem látható a Seachem Purigen + a Biostart hatása is érzékelhető (opális még kicsit a víz):
32263058395_f09e3eaa2c_b.jpg

Még korábbi kép a beköltözésről: 32263058835_d7176795b1_b.jpg

Szekrény:
32263059485_1f47a4b69b_b.jpg

Flickeren a képek.
 
Utoljára módosított:
Hétvégén új megjött a szekrény, át lett telepítve az akva.
A szűrőbe belement még 1l JBL Ceramac legalulra (első fokozatnak) + Seachem Purigen (a Seachem Purigen tényleg nagyon jól működik!). A szűrőben a perlon eléggé fekete volt , ezt cseréltem. Gondolom a telepítés miatt lett ilyen gyorsan koszos, remélem nem kell havonta cserélni.

Ki/befolyók üvegre cserélve. Igy már jobban néz ki a rendszer. Amit nem értek, hogy az Eheim zöld ki/befolyó csövekben valamilyen alga lerakódás van belül, mert sehol máshol nem tapasztaltam algát. Lehet hogy a kevés fény (amit a zöld cső átengedett) miatt alakult ott ki valamilyen algafaj?

A CO2 csövezést is módosítottam : bekerült még 2 nem ADA visszafolyás gátló, és ahol kellett (reduktor és mágneszelep közé) valamint a látható helyekre ahol lehetett (nem két érzékeny üveg közé) ADA átlátszó CO2 csövet tettem. A diffúzort cseréltem egy hasonlóra ( a másik addig ázhat supergeben), de ez sem tökéletes.

A Lily Pipe kifolyóval sem vagyok teljesen elégedett. Nem tudom hogy normális-e ha a kifolyóban örvénylik körbe-körnbe a víz?

Utánaolvastam és rájöttem hogy a süncsigáknak nem lesz jó helye a savas lágyvizben, ezért mennek egy másik gazdához (csapvizes halas akvába). Egyébként is telepetézték a redmoor-t :).

A növények a moha kivételével nem nagyon akrnak nőni, valamilyen hiányuk van. Nem sokára átállok MIC -MAC +excell-re, hátha az segít.

A képen még nem látható a Seachem Purigen + a Biostart hatása is érzékelhető (opális még kicsit a víz):
View attachment 24103

Még korábbi kép a beköltözésről: View attachment 24104

Szekrény:
View attachment 24105

Flickeren a képek.
A perlont párszor ki lehet mosni, ha nem akarod cserélni. Én már vagy 3x mostam és tettem be újra, de van csere.
A cső belső felületén baci szokott megtapadni barnás réteget képezve.
A Lily örvény szerintem normális, ha közel van a felső pereme a felszínhez, akkor még levegőt is tud beszívni.
Érdekes, hogy nem akarnak nőni a növényeid, pedig jónak tűnnek a feltételek.
A képeknél valami nem okés, nem látni, nem jönnek be!
 
Megnéztem, jónak tűnnek a képek, privat böngészőből is. Majd megnézem otthonról is más gépeken. Vagy csak túl gyorsan nézted meg a postot, az első verzióban tényleg nem volt jó, de javítottam.
A perlon-t persze nem dobtam ki, majd kimosom.
 
Back
Oldal tetejére