• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld sziget az irodában - 59 l

Lilla

Főkertész
Sziasztok!

Végre sikerült elindítani az akváriumomat Budapesten. Január óta üresen állt az új helyén, egy irodában, mert sajnos az albérletben nem tudtuk elhelyezni. Így a karbantartás nehézkes lesz, de majd csak megoldom.

A technika maradt a régi:
akvárium: 60*30*33 cm, bruttó 59 l
világítás: Odyssea Dual, 2*24 W, Osram 865 fénycsövekkel
szűrés: Eheim 2071, SubstratPro és Seachem Matrix, Seachem Purigen
CO2: nagynyomású, üveg diffúzor

Tápozás: Green Aqua Micro+Macro

Táptalaj: Tropica Substrate
Általános talaj: Amazonia, nagyrészt használt + a tetején új

Dekor: Fuji kövek

Növények:
Hemianthus callitrichoides Cuba 2 doboz
Eleocharis parvula mini 1 doboz
Eleocharis acicularis 2 doboz
Alternanthera reineckii mini 1 doboz, eredetileg nem szerepelt a listán, de olyan szép piros volt :love:
Riccardia chamedryfolia nyomokban

Az ültetés március 14-én volt, a feltöltés április 4-én, vagyis 3 hétig "szárazon" gyökeresedtek a növények.
Valami egyszerű elrendezést szerettem volna a köveimmel és sok gyeppel, csak annyi követ használtam ami már megvolt, így nem lett nagy durranás.
Kép csak telós van egyelőre, íme az ültetés napján:

2015_03_13.jpg


A nagy kő innen elég bumfordi, de élőben azért elmegy.

2015_03_13_2.jpg


Hátsó aci sor is beültetve, kész :dead:
A parvula mini csak egy héttel később került be a HC közé.
A reineckii mini nem tudom hogy jó döntés volt-e...

Az akvárium tetejét fóliával fedtem le, a két rövidebb oldalon kb. 1 cm-es réseket hagytam. Anyukám feladata volt napi kétszer permetezni és szellőztetni, ezt nagyszerűen teljesítette, egyszer sem felejtette el a növényeket. A lámpa napi 9 órát világított.

Folyt. köv.
 
Üdv!

1 hete víz alatt, gyorsan telefonnal:
2015_04_10.jpg


A acicularis-on láttam hosszú szálakat, gondolom ezek a már teljesen submers levelek. Nagyon remélem, hogy a hátsó sáv majd ki fog látszódni a kövek mögül.
A reineckii mini (alias piroska) is beindult, ilyen nagy levelei lesznek? Valami kisebbet képzeltem a kövek közé...
A HC-t pénteken megnyírom.

Hal kérdés:
Egy zöld neon csapatnak megfelelő egy ekkora akvárium?
 
Én is inkább az amandákra tenném le a voksom. A reineckii mini-nek ekkorák a levelei nálam is de a nem mininek sokkal nagyobb ha ez vigasztal:).
 
Köszönöm a hal tippeket! Én is gondoltam az amandákra, de nagyon tetszik a neonok kékes csíkja. A döntés még odébb van pár héttel, előbb a takarító brigádot kell összeállítani.

A reineckii mini-nek ekkorák a levelei nálam is de a nem mininek sokkal nagyobb ha ez vigasztal

Nem vigasztal...majd alacsonyabban tartom valahogy :).
 
A hajamat tépem...nem megy a CO2 rendszer, én meg csütörtökig Szegeden vagyok. :mad:
Jó hír is van, a pénteken telepített kölyök amano-k jól vannak, szépen úszkálnak, teszik a dolgukat.
 
Nagyon szépen alakul, fejlődik.
Kicsit irigykedem is Rád, mert én az irodában naphosszat csak a főnöknőm képét bámulom, akváriumról bezzeg szó sem lehet!:banghead:
 
Üdv!
A CO2 újra megy! Mint kiderült a bubiszámláló alatti visszafolyásgátlónál volt a probléma, ez távsegítséggel ki lett cserélve, és újra mentek a bubik. Sajnos a több napos CO2 hiány megviselte a HC-t, így most elég ramaty :(. Remélem helyre jön.
A reineckii mini nagyon tömör, nekem már soknak is tűnik, de Anyukámnak ez a kedvence :love:.
A takarítóbrigád alakul, az amano-k mellé érkezett 3 oto. Jövő hét végén pedig egy kis csapat tigris garnéla fog beköltözni.
 
Nagyon szépen alakul, fejlődik.
Kicsit irigykedem is Rád, mert én az irodában naphosszat csak a főnöknőm képét bámulom, akváriumról bezzeg szó sem lehet!:banghead:

Megkésve válaszolok: sajnos nem az én munkahelyemen van az akvárium, hanem Anyukámén! Én is irigykedem, mert ő többet látja :).
 
Sziasztok!

Bővült az állatállomány, beköltözött a tigris csapat és egyelőre 10 amanda lazac.
Az amano garnélák nagyot nőttek, kb. dupla akkorák, mint telepítésnél.
Pár fotó:
Valahogy itt nem az igaziak a színek. Az amanda csapat ott tömörül a difi alatt a sarokban, kis félősek :).
2015_05_22_total.jpg

Hátul nagyon besűrűsödött az acicularis és szép hosszú lett, most már jól kilátszik a kövek mögül.
A reineckii minit toppoltam, mert az alsó leveleit elkezdte dobálni, és csúnya volt.
2015_05_22_reineckii_mini.jpg

A HC rendbe jött a CO2 malőr óta, olyannyira, hogy már megint lehetne nyírni mert kb. 4 cm vastag (ehhez kéne egy rendes olló). A parvula mininek nem sok esélye van.
2015_05_22_HC.jpg


Csapvizet használok továbbra is. Az akváriumban a kH 4, a pH cseppteszttel 6.6 és 6.8 közötti színű, amikor megy a CO2. Kíváncsi vagyok vajon meddig tudja ezt tartani a talaj.
Hőmérséklet 23 °C.
Kicsit aggaszt, hogy a jobb oldalon feketedik az aci :mad:. Ezzel mit tehetek (a carbo locsoláson kívül)?
Háttérfóliát lehet valahol méterre venni, ti hol szerzitek be? Nem akaródzik venni egy egész tekercset több ezer forintért, amikor csak egy 60*33 cm-es darab kellene...
 
Back
Oldal tetejére