• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld pontalga (GSA) - Green Spot Algae

1 fölé nem emelném a foszfát szintet. A világítás most 7,5 óra, de még nem tudtam megmérni a fényerőt (DIY led). Két hete még úgy tűnt minden rendben lesz, durva bubizás mindenhol, a növények fejlődésnek indultak, de most úgy tűnik a zöld alga, vagy por mindent belep és fojtogat. Este majd mérek egy TDS-t és PH-t. De kivárok, lehet hogy csak egy fellángolás, ami magától el fog tűnni - remélem.
 
1 fölé nem emelném a foszfát szintet. A világítás most 7,5 óra, de még nem tudtam megmérni a fényerőt (DIY led). Két hete még úgy tűnt minden rendben lesz, durva bubizás mindenhol, a növények fejlődésnek indultak, de most úgy tűnik a zöld alga, vagy por mindent belep és fojtogat. Este majd mérek egy TDS-t és PH-t. De kivárok, lehet hogy csak egy fellángolás, ami magától el fog tűnni - remélem.
Azért az nem mindegy, hogy zöld por vagy pont :) Nekem 1 körüli a foszfát (GA MIC/MAC 7-7ml) pedig sok halam van, de a zöld porral nem bírok, mindenhol megjelenik, de jellemzően nekem is addig a szintig, ameddig vízcserénél leengedem a vizet. Zöld pont viszont szerencsére nem sok van, inkább az anubias és microsorum levelein, illetve az althernaran, meg a lilyn volt pár telep, de most leszedtem.
 
Termeszetes fennyel hogy alltok? Nincs tul vilagos helyen az akvarium? Maskulonben inkabb a tapozas elhagyasa es elhanyagoltsag eseten jelentkezik a gsa
 
Termeszetes fennyel hogy alltok? Nincs tul vilagos helyen az akvarium? Maskulonben inkabb a tapozas elhagyasa es elhanyagoltsag eseten jelentkezik a gsa
Az akváriumot rövid ideig süti reggel a felkelő nap, nem is teljesen, csak egy részét, és nem is egész évben, csak most tavasszal, mert amúgy redőny van a szobán és 6-fél hét között áll pont úgy a nap, hogy odasüt, később már magasabban jár majd, ősszel-télen meg nem éri, máshol kel. Amúgy az akvárium 4 méterre van az ablaktól. A zöld por mindig megvolt. Tápozás 160l-re 7-7ml GA MICMAC, és 6ml ELC, vízcsere 50-60l/hét, RO, de valószínűleg visszakeverem csapvízzel, vagy az RO rosszvízével (10-20l), mert már igen lágy.
 
Az akváriumot rövid ideig süti reggel a felkelő nap, nem is teljesen, csak egy részét, és nem is egész évben, csak most tavasszal, mert amúgy redőny van a szobán és 6-fél hét között áll pont úgy a nap, hogy odasüt, később már magasabban jár majd, ősszel-télen meg nem éri, máshol kel. Amúgy az akvárium 4 méterre van az ablaktól. A zöld por mindig megvolt. Tápozás 160l-re 7-7ml GA MICMAC, és 6ml ELC, vízcsere 50-60l/hét, RO, de valószínűleg visszakeverem csapvízzel, vagy az RO rosszvízével (10-20l), mert már igen lágy.

GSA nekem leginkább szétszedés előtt álló magára hagyott akváriumokon szokott megjelenni. Amikor nem figyelsz már a vízcserékre, kimaradnak itt ott tápozások. Felborul az egyensúly.
Jól működő akváriumban max a dekoráción jelenik meg. Illetve minden olyan helyen az üvegen amit fény ér. Ügyfeles akváriumoknál is ezt látjuk.
 
Lehet egyébként nálam zöld por van, nem tudom eldönteni. Hétvégén lesz időm és csinálok néhány képet. Viszont ha zöld por, akkor okozhatja a sok GA-s táp? Lassan növő növényeim vannak, aminknek nem biztos, hogy indokolt a napi 1ml/20 liter
 
Lehet egyébként nálam zöld por van, nem tudom eldönteni. Hétvégén lesz időm és csinálok néhány képet. Viszont ha zöld por, akkor okozhatja a sok GA-s táp? Lassan növő növényeim vannak, aminknek nem biztos, hogy indokolt a napi 1ml/20 liter

Ha nincs co2 és nem sok fény akkor vissza lehet venni a tápozásból.
Általában mindig a fény határozza meg mennyit tápozunk.

Ha viszont lassú növényeid vannak, de sok a fényed, akkor a fényből is vissza kellene venned.
 
Lehet egyébként nálam zöld por van, nem tudom eldönteni. Hétvégén lesz időm és csinálok néhány képet. Viszont ha zöld por, akkor okozhatja a sok GA-s táp? Lassan növő növényeim vannak, aminknek nem biztos, hogy indokolt a napi 1ml/20 liter
Azért egyszerű megkülönböztetni, mert a zöld pont az határozottabb kerek plecsni, sötétebb zöld, elején még különálló telepek, a zöld por pedig egybefüggő telepek, világosabb (nálam) és oldalról mintha ránézve mintha pici szőrök (max 1 mm) lennének egy idő után. Nekem még bubiznak is :)
 
Illetve minden olyan helyen az üvegen amit fény ér.
A közvetlen napfény a kiváltó ok, vagy elég a sok szórt napfény is? Nekem a nappaliban van az akvárium, és hát ugye ott jó világos van. Szinte egész nap. Három oldalról is bejön a fény. (nem direkt napsugárzás, csak fény) Én folyamatosan "küzdök" a zöld algával 2,5 éve. Arra gondoltam, hogy 1-2 hétig próbaképp napközben mikor nem vagyunk otthon, eltakarom az akit egy kartonpapírral, hogy ne érje fény. Hátha eltűnne az alga.
 
A közvetlen napfény a kiváltó ok, vagy elég a sok szórt napfény is? Nekem a nappaliban van az akvárium, és hát ugye ott jó világos van. Szinte egész nap. Három oldalról is bejön a fény. (nem direkt napsugárzás, csak fény) Én folyamatosan "küzdök" a zöld algával 2,5 éve. Arra gondoltam, hogy 1-2 hétig próbaképp napközben mikor nem vagyunk otthon, eltakarom az akit egy kartonpapírral, hogy ne érje fény. Hátha eltűnne az alga.
Nekem is nappaliban van és délelőtt süt oda a nap. Közvetlenül nem éri a napsugár, mert le van takarva az oldalfala egy pokróccal, amit csak délután veszünk le, ha bekapcsol a világítás. Viszont a víztükör felszínéről beverődhet a szórt fény.

Nos a gondot lehet ez okozza, ki fogok rá találni egy másik fajta takarást és majd írok a tapasztalataimról.
 
A termeszetes feny - nem csak a direkt napfeny - eleg sok problemat tud okozni akkor is ha minden mas ok. Arnyekolas vagy vegso esetben az akvarium athelyezese lesz csak a megoldas
 
Csináltam képet is. Egyébként tegnap azt vettem észre, hogy minden beavatkozás nélkül visszavonulót fújt. Viszont sajnos ma reggel kapott egy kis napfényt, mert este elfelejtettem letakarni.

16859949283_aa341d62b5_z.jpg


17292645500_8671b11453_c.jpg
 
Ha az aljzat közelében van inkább, akkor érdemes kicsit porszívózni azon a környéken. Gyér a növényzet, egy sűrű ültetésnél talán kevesebb gond lenne.
 
A sűrű növényzet eltakarja és ezzel meg is van oldva :)

Hehe, nem teljesen erre gondoltam :) Az aljzaton kevés a növény. Az aljzat közelében van a legtöbb szennyeződés. Növényzet hiányában az algák remekül elvannak a sok táplálékkal.
Ha sűrű lenne a gyep, valószínűleg az alga sem jelentkezne ezen a részen. Persze ha árnyékos a hely, nem biztos, hogy könnyen megoldható a gyepesítés.
 
Sziasztok! A kaparás/fény/CO2 állítgatása helyett nincs olyan csiga, ami a növényeket nem eszi, de a pontalgákat külön szereti?
 
Tegnap fölszereltem 2 árnyékoló rolót az ablakokra a nappaliban. Majdnem az akvárium mellett vannak, de most, hogy leárnyékoltam, már látszik, milyen sok szórt fényt kapott nap közben. Nálam a világítás 15 óra után indul, mert jellemzően inkább este felé nézegetem.
Sziasztok! A kaparás/fény/CO2 állítgatása helyett nincs olyan csiga, ami a növényeket nem eszi, de a pontalgákat külön szereti?
gyanítom, hogy nincs ilyen. Ez a fajta alga eléggé tapad az akvárium falára, nem hiszem, hogy a csigák vagy bármi más le tudná "kaparni" .
 
Nagy kár :) ..Valahogy jobb érzés az algaritkítás, ha ezzel jól lakhat valaki..
Egyébként azt vettem észre, hogy a szívóharcsák gyakrabban vannak az üvegen, miután átmentem rajta egy mágneses kaparóval.. Gondolom azért, mert a kaparás után is marad alga, ami marad, az meg meglazulhat és azt jobban le tudják szedni...
 
Back
Oldal tetejére