1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Zöld pontalga (GSA) - Green Spot Algae

Kategória: 'Alga', témanyitó: dekalabda00, téma nyitása: Okt 11, 2009.

1. suzyht
    Épp nem fórumozik ...

suzyht Tapasztalt kertész

Tag:
    Szept 8, 2016
    Kedvelik:
    82
    Hely:
    Tatabánya
    Nos a lumen... hát az összeteljesítmény (ha hihetünk a gyári adatoknak 9600 lumen hideg fehérből, plusz a piros...sajnos azt így nem tudom mérni, de akkor kerekítsünk 10000-re legrosszabb esetben. így 58 lumen /liter jön ki. Ezen elméletileg nem nagyon kéne emelni, mivel az ajánlott max 60/l hez közel járok. Persze van még tarcsiba egy méter hidegfehér, de az akkor már 13000 lumen, ami már 76 lumen/l. Akkor már a fejem is erősen zöldülne, nemhogy az algák... Igazából, most annyit csináltam, h 5 cm-rel megemeltem a világítás magasságát, így már a vízfelszíntől mért 11 cm-re van, és visszavettem 1 órával a világítási időt. Ezt a jövőben lehet növelni ha eltűnik az alga?

2. Szabó Henrik

Szabó Henrik VIP kertész

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    4,423
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Bocsáss meg nem teljesen jól fogalmaztam meg a mondatot. A világítás magasságán emelnék. Ezt a lumen mennyiséget közelről kapja a vízközép szint. De előbb ess át a foszfát próbán. Vagy a vill idő csökkentésen.Ez max a pont algával kapcsolatos a növény színtelenségen nem. Vas teszten nem gondolkodtál el? Nem akarlak elárasztani minden infoval mert véletlenül sem akarlak rávezetni 5 féle egy időben történő változtatásra.

3. suzyht
    Épp nem fórumozik ...

suzyht Tapasztalt kertész

Tag:
    Szept 8, 2016
    Kedvelik:
    82
    Hely:
    Tatabánya
    Amint hazaérek holnap emelek a világítás magasságon, csak nem tudom h mennyire... Mivel nagyon erős a fény, így sztem 20 cm-ig is felmehetek, de ezt ki kell kísérletezni. Már a felfüggesztős armatúrás dolgok is rajzolódnak a fejben, de előbb látni akarom h a világítás emelése segít e. A minusz 1 óra világítás csökkentés biztos használni fog, de sztem nem itt lesz a fő hiba.
    Foszfát: csinálunk a szomszéddal (szintén akváriumbolond) egy foszfáttesztet holnap. A vashiány megfordult az én fejemben is, viszont a green aquasok azt mondták, hogy micro macro wellness mellett kizárt lesz a vashiány. Mivel nálam is vigyorigva jár együtt járt e hármas algatriumvirátus, így ez nagyon visszafogja a növényeket, gyanítom, h a "vasfelhasználás" jelen pillanaban az életbenmaradásra fordítódik, és az új hajtás növesztésére. Az h élénk szín legyen majd a helyreállt rendszer után következik...De aztán lehet h rosszul képzelem magamat a növények helyébe. :p
    Nyugi, tudom, h ez egy több hetes projekt... :) Mivel elhalás nincsen,így szerintem nagyon nagy baj nem lehet vele. Azt remélem h ha megszűnik az alga, akkor helyreáll az is...

Szabó Henrik kedveli.
  4. Szabó Henrik

Szabó Henrik VIP kertész

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    4,423
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Itt vannak a táblázatok használd kedvedre és sikerrel. Azért elgondolkodnék a helyedben ha nem is most de később biztosan egy ro gépen.Nekem a legolcsóbb van és leglassabb de 2. éve teszi a dolgát.Csinálj naplót mert ha bármi gondod van a követők tudnak segíteni és nem lesz a topikokban a sok offolás.

Mellékletek:

5. Román Péter
    Épp nem fórumozik ...

Román Péter Kertész szaki

Tag:
    Szept 15, 2013
    Kedvelik:
    116
    Hely:
    Oroszlány
    Sziasztok

A problémám a következő: 1 hónapja megy az akim. 30L, Szűrés eheim experience 150, világítás 24w, tapozas 2 nyomas GA micro makro 1ml carbo.
    Növények beindultak aztna kb 2 hete vegetalnak, és a parvula elkezdett sargulnak, zöld alga korba azuvegen mindennapos, és a láva köveken is. Tudnátok segíteni, hogy az algat mivel tudnám eltünteti, és a növények növekedését beindítani??? Köszönöm

6. Román Péter
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Szept 15, 2013
    Kedvelik:
    116
    Hely:
    Oroszlány
    Szűrőbe 1 tálca substral+kék szivacs, 1 tálca substral pro, az ülepítőbe kerámia gyűrű és az egyik kék szivacs lekerült.

7. Szabó Henrik

Szabó Henrik VIP kertész

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    4,423
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Plasztik kártyával az üvegről, fogkefével vagy kisebb drótkefével a kövekről. A 4 hét alatt a kezdetektől fokozatosan emelted a világítási idődet? Mennyit világítasz most? Napi később 2 napi vízcserék megvoltak indítás után?

8. ZoleeG
    Épp nem fórumozik ...

ZoleeG Főkertész

Tag:
    Febr 10, 2014
    Kedvelik:
    891
    Hely:
    Gyöngyös
    Szia!
    Ha nem használsz CO2-öt akkor nagy a fényerőd az akváriumhoz. Attól van zöld algád.
    24W/30l= 0,8W/l Sok ez az érték. Megcéloznám 0,5W/l környékét low-ba.

Szabó Henrik kedveli.
  9. H. Gábor
    Épp nem fórumozik ...

H. Gábor Főkertész

Tag:
    Márc 6, 2014
    Kedvelik:
    350
    Hely:
    Budapest
    Bizony, sok az a fény, de co2 nélkül a táp is sok szerintem.
    Az én nanom fele ennyi táppal és 0.5W/l fénnyel jól működik co2 nélkül.

10. Román Péter
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Szept 15, 2013
    Kedvelik:
    116
    Hely:
    Oroszlány
    Sajna a lámpan nem tudok csökkenteni kompakt 24w odyssea. Mit csináljak?
    Tapozas mennyi legyen napi 1-1ml? Mikró makro és carbobol?

11. Román Péter
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Szept 15, 2013
    Kedvelik:
    116
    Hely:
    Oroszlány
    Így van az aki fölött, emelni kellene?

Mellékletek:

12. Román Péter
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Szept 15, 2013
    Kedvelik:
    116
    Hely:
    Oroszlány
    Először 7 órát világítottam 3hetig, aztán 8 órara emeltem jelenleg is így megy. Próbált a vizcsereket tartani az elejen. Az opálos víz miatta is kb 2 hétig aztán most meg hetente 40%.

Szabó Henrik kedveli.
  13. ZoleeG
    Épp nem fórumozik ...

ZoleeG Főkertész

Tag:
    Febr 10, 2014
    Kedvelik:
    891
    Hely:
    Gyöngyös
    Emelj a világításon, legalább 10cm legyen a vízfelszíntől. Lámpa drótja is hajlítható, esetleg csinálhatsz plexiből magasítót.
    Tápra egy-egy nyomás mic-mac, 1ml carbo-t javaslok.(Addig míg nincs CO2)(y)

Szabó Henrik kedveli.
  14. Román Péter
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Szept 15, 2013
    Kedvelik:
    116
    Hely:
    Oroszlány
    Oké köszönöm, valamit kitalálok. Sajna a növények sargulnak, nemtudom hogy mi lehet veluk, régebben is volt parvula és jól érezte magát, most már 1 hónapja megy az aki , de nem túl szép. Új hajtások jönnek, azok szepek. Csak nem akkor sűrűsödni, vagyis lassan.

15. Gódor Róbert
    Épp nem fórumozik ...

Gódor Róbert Nézelődő

Tag:
    Aug 19, 2016
    Kedvelik:
    4
    Hely:
    Tatabánya
    Sziasztok!
    Adott egy 200literes akvárium aminek megtuningoltam a világítását 4x39w-ra(3db F865+1db grolux cső)!Elkezdett megjelenni(üvegen+köveken) a barna alga és némileg a zöld pontalga is!
    Napi világításom 14-21óráig van!Tápozásom pedig : heti 2x 5ml(kupak) Seachem Flourish + 2naponta 5ml
    Seachem Flourish Excel.Szűrés : TETRA EX 1200(esőztetővel fodrozom a felszínt)

Min kellene változtatnom, hogy eltűnjön az alga?

16. ZoleeG
    Épp nem fórumozik ...

ZoleeG Főkertész

Tag:
    Febr 10, 2014
    Kedvelik:
    891
    Hely:
    Gyöngyös
    Szia!
    Van CO2?

17. Gódor Róbert
    Épp nem fórumozik ...

Gódor Róbert Nézelődő

Tag:
    Aug 19, 2016
    Kedvelik:
    4
    Hely:
    Tatabánya
    sajnos nincsen

18. ZoleeG
    Épp nem fórumozik ...

ZoleeG Főkertész

Tag:
    Febr 10, 2014
    Kedvelik:
    891
    Hely:
    Gyöngyös
    Szia!
    Sajnos itt lehet a gond. Túl sok fény már ez a növényeknek "szén forrás" nélkül. Erőlködnek, gondolom a tápon sem emeltél, de az algák nyernek.
    Most nálam is ilyen gond van pedig csak plusz egy fénycsövet izzítottam be a 2x39W mellé.(14-22:30-ig világítok)( plusz cső pedig csak 6 órát világít) Anubiasok bezöldültek rendesen.
    Világítás emelésével, Idejével variálok én is. Ja plusz PO4-et is elkezdtem adagolni.

19. Gódor Róbert
    Épp nem fórumozik ...

Gódor Róbert Nézelődő

Tag:
    Aug 19, 2016
    Kedvelik:
    4
    Hely:
    Tatabánya
    2 naponta megy nekik 5ml(gyári adagolás)folyákony CO2(Seachem Flourish Excel)!
    Milyen mértékben kellene emelnem a tápozást?

Enyak kedveli.
  20. ZoleeG
    Épp nem fórumozik ...

ZoleeG Főkertész

Tag:
    Febr 10, 2014
    Kedvelik:
    891
    Hely:
    Gyöngyös
    A folyékony CO2 nem azonos a gáz halmazállapotú "széntápozással).
    A több fényhez mindenképpen kéne a gáz CO2 adagolás. Ez van, ezek tények.
    Sajnos ezeket a tápokat nem ismerem, így ebben nem tudok tanácsot adni. Próbálgani lehetne, több táp nem okozhat algásodást,
    hiánya viszont igen.

Utoljára módosított: Okt 24, 2016
    Szella kedveli.

Aktuális oldal megosztása