• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld pontalga (GSA) - Green Spot Algae

Nem vagyok botanikus, de a növényeknek kb. úgy ketyeg a biológiai órája, ahogyan te az akváriumban a világítással szabályozod...

Igen, kb erre találták ki a mesterséges világítást.

Persze ettől még megfigyelhető, hogy a növények éledeznek egy kis természetes fény hatására.

De azért ezt kár lenne összekötni a pontalgával. Rengetegen vagyunk akik máshogy világítunk és nincs ilyen gond. Ennél azért összetettebb egy akvárium.
 
Nem vagyok botanikus, de a növényeknek kb. úgy ketyeg a biológiai órája, ahogyan te az akváriumban a világítással szabályozod...
Hát, nagyon nem. Valamennyire tudnak igazodni a fényviszonyokhoz, és lehet őket szoktatni későbbi időszakokhoz, de ha délelőtt nem vak sötétben vannak, akkor egészen kis fény hatására is elindul az órájuk és estére már le is jár.
Meg lehet figyelni sok fajtán, hogy hiába világítasz ezerrel késő este, ők bizony összecsukódnak és már nem fotoszintetizálnak tovább. Persze, vannak olyan fajták amelyek tovább húzzák vagy nem látszik rajtuk, hogy már nem olyan aktívak.
 
Viszont lehet annyi termeszetes fenyed hogy az komolyan bezavar a gondtalan akvarizalasba. Ezt mondjuk elso lepesben az akvarium elhelyezesevel kiloheted
 
Igen, kb erre találták ki a mesterséges világítást.

Persze ettől még megfigyelhető, hogy a növények éledeznek egy kis természetes fény hatására.

De azért ezt kár lenne összekötni a pontalgával. Rengetegen vagyunk akik máshogy világítunk és nincs ilyen gond. Ennél azért összetettebb egy akvárium.
Na, a mesterséges világítás valóban nagy segítség a kontrollálhatósága miatt. Ezért is írtam, hogy azért lehet a növényeket is szoktatni, csak pont megelőztél.
Mivel ti is azt tanítjátok, hogy a növények életkörülményei összefüggésbe hozhatók az algák szaporodásával, ellentétet érzek eme hozzászólásodban.
Nem arról van szó, hogy ettől lesz sok pontalga, de közrejátszhat ez is.
Abban viszont nagyon igazad van, hogy a szobában lévő természetes fény hozzá adódik a mesterséges mevilágításhoz és ez már elég lehet az algáknak. Délelőtt kapnak egy kis szórt fényt, délután meg bekapcsol a lámpa és tolja késő estig, ez már lehet oka az algásodásnak.
 
Egyébként én azt is észre szoktam venni az akváriumon, hogyha huzamosabb ideig napos ill. borús idő van odakinn, pedig a nappali legsötétebb részén van az akva.
 
Nálam kapnak egy kis természetes fényt délelőtt, a világítás 12-kor kapcsol be, és míg le nem kapcsol este, ezerrel fotoszintetizálnak és bubiznak a növények. Ergo én állítom be a biológiai órájukat. :)
Nyilván van az a külső fénymennyiség, ami már bezavar, de alapestben aki növényezik, az úgy helyezi el az akvát és engedi le a redőnyt ha más lehetőség nincs, hogy ő tudja szabályozni a növények biológiai óráját a világítással.

Jelzem kényesebb fajokat is tartok.
 
üdv.

Az anubiasaimról szeretném carbo ecseteléssel eltávólítani a pont algát. A kérdésem az lenne milyen arányban higítsam a cuccot hogy ne legyen baja a leveleknek?

köszönöm
 
üdv.

Az anubiasaimról szeretném carbo ecseteléssel eltávólítani a pont algát. A kérdésem az lenne milyen arányban higítsam a cuccot hogy ne legyen baja a leveleknek?

köszönöm
Ha felesben kevered szerintem úgy már teljesen jó. Anno én az 5ml-s injekciós tűbe felszívtam a napi carbo adagot (2,6ml) a maradékot meg kipótoltam akváriumvízzel. Összeráztam egy kicsit és már ment is vissza. Ha szükség volt rá akkor kifejezetten a célterületre amúgy meg csak vissza a vízbe.
 
Ha felesben kevered szerintem úgy már teljesen jó. Anno én az 5ml-s injekciós tűbe felszívtam a napi carbo adagot (2,6ml) a maradékot meg kipótoltam akváriumvízzel. Összeráztam egy kicsit és már ment is vissza. Ha szükség volt rá akkor kifejezetten a célterületre amúgy meg csak vissza a vízbe.
vízcserénél ha víz felett van a levél akkor is rányomhatom közvetlenül feles higításban?
 
vízcserénél ha víz felett van a levél akkor is rányomhatom közvetlenül feles higításban?
Így még nem próbáltam. Leállítom a szűrőt pár percre és úgy adagoltam. Nálam ez volt az eljárás. De ha csak átmenetileg van szárazon a növény akkor talán nem gond. Max hígíts egy kicsit jobban;)
Amúgy pontalgára nem tudom mennyire jó a carbo, mivel én ecsetalga ellen használtam.
 
Töményen ne nagyon permetezz szárazon levő levélre.
Én vízcserekor a minap a micrsoriumoknak véletlenül higítatlanul spricniztem (lassabban érte el a feltöltéskor a vízszint őket mint ahogy számítottam rá), meg is égetett jópár levelet a carbo.
 
Töményen ne nagyon permetezz szárazon levő levélre.
Én vízcserekor a minap a micrsoriumoknak véletlenül higítatlanul spricniztem (lassabban érte el a feltöltéskor a vízszint őket mint ahogy számítottam rá), meg is égetett jópár levelet a carbo.
Töményen nem akartam, ezért is kérdeztem a hígítási arányt. Lehet akkor maradok a víz alatti hígított fecskendőzésnél.
 
Hello. A foszfát színt emelésével kapcsolatban volna annyi kérdésem, hogy a nitrát színt vagyis adagolás az marad csak a foszfátot kell feltolni ? Nem El szerint tápozok. Az ebből a szempontból mindegy ? Köszönöm
 
A nitrát foszfát aránynak közel kell lennie a 16:1 arányhoz. Szóval mérni kellene egy nitrát szintet és ahhoz igazítani a foszfátot.
 
Sziasztok nekem is foszfát hiányom van kb nulla belenyomok 10ml fosfot másnapra semmi.... most már előjött a zöld alga meg a pont alga is sajna. Amúgy a foszfát szint növelésével nem lesz gondom mert ha azt növelem mivel az nehézfém és csak azt fogják felvenni a növények majd később meg vas hiányom lesz. ezt igy jól van rosszul gondolom?
 
Amúgy a foszfát szint növelésével nem lesz gondom mert ha azt növelem mivel az nehézfém
Itt lemaradtam szerintem. A foszfát nem nehézfém. Olvass bele a naplómba. https://akvakertesz.hu/threads/two-gardens.5754/page-3#post-282716 Láthatod a problémát és a megoldást is. Én is komoly foszfáthiánnyal küzdöttem. Mára ez normalizálódott. Teszt kell hozzá. Anélkül csak vaktában lövöldözés ráadásul az állatvilágra is káros hatással van.
 
Inkább akkor én tudom rosszul:D Nekem is ezek voltak a tünetek h elkezdtek sárgulni anövények most már hogy adagolom a fsozfátot ugy beindultak a növények meg kezd szép élénk zöld szinük lenni. Minden nap mérem kb egy hete nyomom bele de ma du. 0.5 volt ugy h ma nem is nyomtam bele. Köszönöm szépen a segitséget:)
 
Back
Oldal tetejére