• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zala megyei Akvakertészek gyűjtőhelye :)

Skacok, jövő héten megyek Bpre, hiphiphurrá :) GA-ba is valószínűleg, ha nem lesz jó a difi nálam :)
Persze, ha hozni kell Nektek valamit, szóljatok, akkor mindenképpen beugrok.

Na most lehet én fogok élni vele :). Szólj ha tudod melyik nap mész.
 
Ja, azt nem írtam :) hétfőn, 10-13ig lesz dolgom. Ez tuti. Max csak akkor változik, ha lemondják a talit, vagy végül nem én megyek, de utóbbit nem hiszem :)
 
Srácok, a KétGálon, a messer és a linde telepen kívül van máshol a környéken lehetőség CO2 palackot töltetni/venni/bérelni? A KétGál elég drága. 5 kgos palackot szeretnék, az kb. 1 évig elég, így az sem baj, ha utazni kell, de 10eFt a bérlet az első cégnél és 6100 a töltet, elég sok :( Linde kondícióit nem ismerem :)
 
Srácok, a KétGálon, a messer és a linde telepen kívül van máshol a környéken lehetőség CO2 palackot töltetni/venni/bérelni? A KétGál elég drága. 5 kgos palackot szeretnék, az kb. 1 évig elég, így az sem baj, ha utazni kell, de 10eFt a bérlet az első cégnél és 6100 a töltet, elég sok :( Linde kondícióit nem ismerem :)

Hivatkoztál rám?
Nekem 3.xxx + Áfáért adták a bérlést.
 
Akkor én is visszaviszem nekik, 20-ért már lehet 5kg-os palackot venni, annak már csak a töltését kell fizetni.


Ne vidd vissza! A palacknak van nyomáspróbája stb.. ha ez lejár dobhatod a kukába , vagy horror összegért viheted a világ másik felére megcsináltatni, ha egyáltalán lehet, mert bizonyos év felett a palack kuka!

Tehát a legjobb biznisz, ha bérled. Én a védőgázas gépemhez is bérlem a Corgon palackot, és az akimhoz is béreltem 10kg. Most egy 10 es hegesztési Co2 palack ha új vagy kb 17-18 ba áll meg, a 2gálnál, és tudomásom szerint ők a legolcsóbbak és a legrugalmasabbak. Az árban mármint a bérletben benn van a palackkarbantartás is nyomáspróba miegymás, és ha lejár a palack élettartama, nem kell másikat venned! Ezért jó a bérlet. Egyébként sok céggel állok kapcsolatban, mindenki bérli, ezzel tavaly előtt futottunk sok pár kört mi éri meg, de hosszú távon ez lett a jó megoldás!
 
Ne vidd vissza! A palacknak van nyomáspróbája stb.. ha ez lejár dobhatod a kukába , vagy horror összegért viheted a világ másik felére megcsináltatni, ha egyáltalán lehet, mert bizonyos év felett a palack kuka!

Tehát a legjobb biznisz, ha bérled. Én a védőgázas gépemhez is bérlem a Corgon palackot, és az akimhoz is béreltem 10kg. Most egy 10 es hegesztési Co2 palack ha új vagy kb 17-18 ba áll meg, a 2gálnál, és tudomásom szerint ők a legolcsóbbak és a legrugalmasabbak. Az árban mármint a bérletben benn van a palackkarbantartás is nyomáspróba miegymás, és ha lejár a palack élettartama, nem kell másikat venned! Ezért jó a bérlet. Egyébként sok céggel állok kapcsolatban, mindenki bérli, ezzel tavaly előtt futottunk sok pár kört mi éri meg, de hosszú távon ez lett a jó megoldás!

Akkor átrágom, de 2gál azt mondta nekem tavaly, ha saját palackom van az sem saját, mert a töltés nem is igazából töltés hanem CSERE. Tehát ha régi is a palackom és kevés rajta a nyomáspróba idő akkor is cserélik amíg érvényes, legalábbis így értelmeztem. Aztán hogy mit kapok mennyi nyomáspróbás idővel az már rejtély :).
 
Akkor átrágom, de 2gál azt mondta nekem tavaly, ha saját palackom van az sem saját, mert a töltés nem is igazából töltés hanem CSERE. Tehát ha régi is a palackom és kevés rajta a nyomáspróba idő akkor is cserélik amíg érvényes, legalábbis így értelmeztem. Aztán hogy mit kapok mennyi nyomáspróbás idővel az már rejtély :).


Na ezért jó a bérlet, sajátnál 1 év nyomipróbával veszik vissza, ha kifutsz kuka, bérletnél nincs palackod, de mindig frisset kapsz és vissza is veszik! Igen a töltés=palackcsere!

Szerk: az 5kg os élelmiszeripari vigyázz mert horror a csere azaz a töltés! Nincs hegesztéstechnikai Co2 5Kg-os palack csak élelmiszeripari!!!!
 
Akkor átrágom, de 2gál azt mondta nekem tavaly, ha saját palackom van az sem saját, mert a töltés nem is igazából töltés hanem CSERE. Tehát ha régi is a palackom és kevés rajta a nyomáspróba idő akkor is cserélik amíg érvényes, legalábbis így értelmeztem.

Teljesen jól értelmezted! (y)
Felesleges a nyomáspróbával foglalkoznod!!! Odaviszed az üres "saját" palackod és kapsz egy teljesen másikat (lehet százszor rondábbat, kicsit rozsdásat), aminek természetesen megfelelő a nyomáspróba ideje. Enélkül nem is lehet forgalmazni.
Ha bérled, akkor csak szórod ki a lóvét bizonyos időszakonként, aminek sosem lesz vége. Ha vettél palackot, az került amibe került, de további költséged a cserén kívül (kb. 7000,- Ft) nem lesz többet.
Ennyi!
 
Utoljára módosított:
Teljesen jól értelmezted! (y)
Felesleges a nyomáspróbával foglalkoznod!!! Odaviszed az üres "saját" palackod és kapsz egy teljesen másikat (lehet százszor rondábbat, kicsit rozsdásat), aminek természetesen megfelelő a nyomáspróba ideje. Enélkül nem is lehet forgalmazni.
Ha bérled, akkor csak szórod ki a lóvét bizonyos időszakonként, aminek sosem lesz vége. Ha vettél palackot, az került amibe került, de további költséged a cserén kívül (kb. 7000,- Ft) nem lesz többet.
Ennyi!

Na megkérdezem a Gál Urat valamelyik nap, lassan úgyis cserés a palackom és lejár az 1 év, azért jól bírta az 5 kilós.
 
Nekem azt mondták a KétGálban, hogy a saját palackkal akkor van gáz, ha a nyomáspróba lejárta előtt 1 évvel nem viszem vissza hozzájuk cserélni, mert utána már nem veszik/vehetik ők be. Mondjuk én 6 hónapot tudtam, nem egy évet, de ők lehet, hogy ragaszkodnak az 1 évhez. Illetve minden cserepalack esetén meg kell nézni, meddig van a nyomáspróbája, mert ha nem fogy ki időben, akkor rajtam ragadhat. Mivel kb. évente 1x kell cserélni, azért elég jól kimatekozható a dolog. Már csak eladó 5 kg-os palack kéne még 2 évig érvényes nyomáspróbával :) Mintha a Linde esetén adnának 25eFtért üres palacktestet, holnap fel is hívom őket
 
Srácok, végül linde lett, szereztem egy üres használt 5kgos palackot 14eFtért, cseréltem töltöttre, fizettem 7400 Ftot, és saját palackom van. 2019-ig jó a nyomáspróba. Legközelebb vihetem Messerhez, Kétgálhoz, ahol olcsóbb. Kb. 1 évig elég az 5kg. A palack már szoba-hőmérsékletű, holnap beüzemelem.
Aprópó, szeretne valaki kicsit algás Ludwigia Repens vagy Limnophila Aquatica csúcshajtásokat? Esetleg Hydrocotyle Tripartita Japan darabokat? A citromsavas CO2nek köszönhetően brutálisan beindultak, holnap ritkítok, mert fogják az áramlást.
 
Tudtok olyan szerelőről a környéken, aki tud reduktort javítani? Valószínűleg membráncsere kell. KétGál szerint 10eFtnál is többe kerülhet, de nem adott címet :(
 
Back
Oldal tetejére