• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zőőőd

hengerecki

Kertész szaki
Medence méret: 63x40x30
Világítás: 2x12 W T5 fénycső
Szűrő: Talajszűrő ;)
Talaj: JBL Manado 12 l
Tápozás: Green Aqua Micro, Macro, 2x 2,5 ml/nap, easy carbo 1,5 ml/nap
CO2: Élesztős
Vízcsere: Heti 50%

Dekoráció: Dragon kövek ( már belepte a "gaz" )
Növények: Hydrocotyle Tripartita,Blyxa Japonica
Élőlények: Danio Margaritatus, RC

12191070425_89073d5071_b.jpg


Lakók:

12191687976_31deb86438_c.jpg


12191073615_67c5471d13_c.jpg
 
Utoljára módosított:
A hydro ilyentén felhasználására még nem is gondoltam.
elég egyedi és szép is. Kár, hogy a köveket takarja egy kissé. Esetleg középről egy kicsit kigyomlálnám, alacsonyabban hagynám, hogy a kő is érvényesülni tudjon.

Egyébként meg gratula... :)
 
két növény faj, és milyen látványos :))
mennyit megy a fény naponta?
Napi 8 orat, reggel 8 tol delutan 4-ig.
Szeretem az egyseges latvanyokat, ezert 3 novenyfajnal tobbet nem telepitek szivesen.
Ebben a medenceben riccardia is volt egy ideig, de a tripartita annyira beindult, hogy kenytelen voltam a mohakat atkoltozteni egy masik akvariumba .Nem is banom mivel mar regi vagyam egy kizarolag mohas akvarium. Jelenleg langmoha es riccardia van benne, majd jelentkezem fotokkal arrol is ha egy kicsit rancba szedtem. Egyelore nem piszkalom mert razbora espei ivadekokat nevelek benne (5-8 mm nagysaguak) es nem ajanlott a matatas ilyen korban.
 
Utoljára módosított:
Medence méret: 63x40x30
Világítás: 2x12 W T5 fénycső
Szűrő: Talajszűrő ;)
Talaj: JBL Manado 12 l
Tápozás: Green Aqua Micro, Macro, 2x 2,5 ml/nap, easy carbo 1,5 ml/nap
CO2: Élesztős
Vízcsere: Heti 50%

Dekoráció: Dragon kövek ( már belepte a "gaz" )
Növények: Hydrocotyle Tripartita,Blyxa Japonica
Élőlények: Danio Margaritatus, RC

12191070425_89073d5071_b.jpg


Lakók:

12191687976_31deb86438_c.jpg


12191073615_67c5471d13_c.jpg
Brutál!Gratulálok!
 
Mesélj kicsit erről a talajszűrőről :) Hogy csinálod? Nem volt gondod vele?

Az egesz tortenet egyfajta makacssagnak az eredmenye.Mar indulasbol szeretnem tisztazni, hogy egyeltalen nem vagyok tehnika ellenes, hanem egyszeruen csak szeretem a "mas" megoldasokat .
Ha papirforma szerint nezzuk, akkor a leirt parameterek alapjan mindenki azt mondana , hogy ezzel lehetelen novenyezni mivel a 4 legfontosabb dologbol ( szures, feny, tap, co2), ketto teljesen deficitesnek minosulne
A feny az kb 0,3 w/l, a szures es a flow pedig kb 15-20 % annak ami a novenyezos receptet kovetne. Megis mukodik.
De a szuro mukodese volt a kerdes, megprobalom diohejban leirni.Miota akvarizalok mindig kerestem valami univerzalis megoldast ami minden tipusu medenceben jol mukodik.Nagyon sok idonek kellett eltelnie ,hogy magamnak is beismerjem, nincs ilyen ;) Mindennek van elonye es hatranya.Ha kulso akkor ivadekokat nem lehet nevelni, ha belso akkor csunya es a hatasfoka is sokkal gyengebb mint az elozoleg emlitettnek es lehetne folytatni a sort.Teny hogy van valami szuroepito betegsegem ami abban nyilvanul meg, hogy egyfolytaban azon agyalok mit tudnek szetvagni, kifurni, osszeragasztani, meghajlitani, felfuggeszteni ,stb hogy valami jobb szurot keszitsek . Szerintem majd kikezelik filtercilinnel :D
Visszaterve erre a talajszuro tipsra ,ez egyfajta kombinacioja az un. cseh tipusu vizatemelo megoldasnak es a klasszikus talajszuronek. Ami meg ujdonsag az a manado hasznalata ami erre a celra nagyon megfelel.
Az egyik legjobb talajszurokozeg amivel talakoztam mivel nagyon konnyu, porozus es hosszu idon keresztul mukodik anekul hogy eltomodne.Ebben a medenceben kb 10 honapja mukodik es most jutottam oda , hogy ugyerzem le kene szivjam
a tolcser folotti talajreteget es megtisztitva visszateritsem hogy visszadjam az eredeti vizhozamat. Keszitek majd egy vazlatos rajzot es a DIY rovatba inditok egy novenyes-talajszuros temat .

Nehany adat:

~ 100l/h az atszurt viz mennyisege de ez fugg a legpumpa erossegetol, valamint a felasznalt cso atmerojetol. Nalam 12 mm PVC csovel mukodik.
- ha a medence hossza nem haladja meg a 60 cm akkor megfelelo flow erheto el ezzel a modszerrel.
- A co2 diffuzorbol felszallo bubikat ( ha az ellentetes oldalra tesszuk a diffuzort) 60cm medencehosszig szepen visszaforgatja tehat a beoldashoz szukseges vizaramlat is meggfelelo.
- barmilyen ivadek , RC, es egyeb aprosag, teljes biztonsagban van
- a nevleges teljesitmenye literben szmolva kicsi de nem kell elfelejteni hogy az akvarium egesz alja egy darab aktiv szurokozegkent mukodik.
- a viz kristalytiszta es algam nem volt.Bocs ne tulozzak, volt valami ecsetalga a sziklakon amit lefogkefeztem es soha nem tert vissza.

Ennyit jutott eszembe hirtelen, de jelentkezek majd egy vazlattal a DIY topikban.
 
Érdekes. (y)
A buborékok nem hajtják ki a CO2-t a vízből? Mert ugye a cseh emelő lényege, hogy a buborékok feláramlása szállítja a vizet.
 
Elmeleti szinten biztos kihajt valamennyit de tavolrol sem annyira mint amennyire mondjak.A csovon belul valoban nagy a kavarodas de miutan a vizfelszint eleri szepen kisimul
az akvarium ellentetes oldalanal pedig ahol a CO2 porlaszto van, ott mar csak az aramlat dolgozik es lenyomja a bubikat amelyek igy szepen beoldodnak.
Masik dolog amit nem emlitettem az elobb, mivel levego meghajtasu es valoban elegge kemenyen megkavarja a csovon belul a vizet ezert CO2 tuladagolas szinte kizart
Nalam ejjel nappal megy az elsztos rendszer es soha semmi gond nem volt, pedig volt hogy friss adag keverese utan, reggel mikor felkapcsolt a lampa akkor lattam hogy kb
3-4 bubi/s nyomott be egesz ejjel .
 
Back
Oldal tetejére