• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Young and Old

Két új lakó: helena 1 és helena 2 (KÖSZI @nebula!!!!)
Mission: ezt szerintem kitaláljátok

a nyaralás alatt nagyon sok csiga lett valahogy, na de majd most!!!

kisebb kísérlet: a tropica kategorizációja szerint advanced hydrocotile verticillata-ból tettem egy pár tövet ebbe az akiba, hogy mit csinál low-tech körülmények között.

Maga az akvárium köszöni jól van, és igazából szerintem nagyon jól néz ki még mindig. Kapott közben egy kis multi bottom támogatást, lágyabb lett a víz (180-190 TDS) és ezt minden növény élvezi.
 
Képzeljétek arra jöttem rá, hogy -- ha nem hagy ki az emlékezetem -- talán fél éve pucoltam szűrőt utoljára, amikor bele került a Matrix.
És most sincs szándékomban. Legalább háromszor olyan tiszta ez az akvárium, benyomásra legalábbis, mint az új
Low Tech is the Shit!
 
Képzeljétek arra jöttem rá, hogy -- ha nem hagy ki az emlékezetem -- talán fél éve pucoltam szűrőt utoljára, amikor bele került a Matrix.
És most sincs szándékomban. Legalább háromszor olyan tiszta ez az akvárium, benyomásra legalábbis, mint az új
Low Tech is the Shit!
Én is így éreztem a sajátomnál, de mégis miután kitisztítottam, látványosan átlátszóbb lett a víz(nem mintha a víz nem lenne átlátszó) :)
 
Az biztos, hogy zokogni fogok amiikor majd egyszer szétszedem ezt az akváriumot.
Szegény, a nagytestvérek elhanyagolt sorsát éli, de azért tartja magát:

9723942873_733416fbcf_o.jpg


9723940763_fef93140ef_o.jpg
 
kisebb kísérlet: a tropica kategorizációja szerint advanced hydrocotile verticillata-ból tettem egy pár tövet ebbe az akiba, hogy mit csinál low-tech körülmények között.
Na, erre visszatérve, a verticillata TÉNYLEG advanced növény, ne rakjátok low tech-be.

Képzeljétek arra jöttem rá, hogy -- ha nem hagy ki az emlékezetem -- talán fél éve pucoltam szűrőt utoljára, amikor bele került a Matrix.
És kellett nekem itt pofázni, elkezdett jönni az ecset, hétvégén NAGYTAKARÍTÁS!!!!
 
Nem érdemes húzni-halogatni a szűrő pucolást, mert mindenféle nem kívánt alga költözik be egy idő után.
A Te zsúfolt elrendezésedben szerintem ez különösen kritikus pont.
 
Nem érdemes húzni-halogatni a szűrő pucolást, mert mindenféle nem kívánt alga költözik be egy idő után.
A Te zsúfolt elrendezésedben szerintem ez különösen kritikus pont.
Hú. látnád most, a zsúfoltnak éppen az ellenéte. Na majd lefotózom ezt is :)
 
Ha már volt egy becsületes fényképezőgép nálam, akkor ezt is lefényképeztem -- épp most volt nagytakarítva és nyírva, úgyhogy vannak hiányosságok -- viszont kipróbáltam rajta mind a 3 objektívet, és nem értem, hogy miért a 85-öset ajánljátok --- az teljesen elveszi a térérzetet -- a 15-ös egy karikatúrát csinál belőle, az 50-es meg majdnem olyan mint a 85-ös. (a második kettőn valamit túltekergettem a lightboxban, de most már nincs türelmem ehhez).

See for yourself, ahogy a japánok mondják:

15mm


50mm


85mm
 
A megváltozott fényviszonyokat (fakulás) nem figyelembe véve is 15mm-en a legizgalmasabb. Szerintem ez pont nem az a scape, aminek a kis tér előnyére válna. :)
Azért majd legközelebb próbáld meg pont szemből fotózni. 50-en és 85-ön mát látszik, hogy nem voltál középen :)
 
Ezt az akváriumot bármilyen objektívvel fotózva pazar képet ad! ;) (Nem a fényképre gondolok... :ROFLMAO: :rolleyes:)
 
A megváltozott fényviszonyokat (fakulás) nem figyelembe véve is 15mm-en a legizgalmasabb. Szerintem ez pont nem az a scape, aminek a kis tér előnyére válna. :)
Azért majd legközelebb próbáld meg pont szemből fotózni. 50-en és 85-ön mát látszik, hogy nem voltál középen :)
a szív is a bal oldalon dobog!!!!! :)
 
Én 35mm -en szoktam fotózni. Szerintem azon a környéken lehet kihozni a legtöbbet. Persze vannak kivételek:)
Szűrő kipucolva katona? :troll:
 
A 85-ös olyan, mint egy képeslap. A 15-ösnél érzek mélységet, de zavarnak az aki oldalai. Ebből a szempontból az 50-es tetszik. De a másik kettő élesebb.
Arról nem is beszélve, hogy az a jobbról a második hal ott, az a 85-ösön a középső lenről, a 15-ösön meg a legalsó balról a másodiknak háttal. Visszafelé. :D
 
Back
Oldal tetejére