• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Yakushima

Üdv !

Szeretnék megosztani veletek egy történetet.
Történetet arról hogy ez a fórum mennyi jó és segítőkész embert hozott össze.
Múlt héten nálam járt @xpirit Tomi kolléga.
Jót dumáltunk és természetesen ha már nálam járt szerettem volna ha nem távozik üres kézzel,mivel Én is sok ségítséget kaptam annak idején.
No a postás csomagot hozott ma és Tomi volt a feladó.Gondoltam miért és inkább mit küldhetett nekem.
Hát kérem ezt: még egyszer köszönöm [emoji6]

View attachment 11308

View attachment 11309
Azert ez igy nagyon rendben van. Egyszerüen jo itt lenni...
 
Üdv !
Azt néztem hogy ezzel az akváriummal még csak a 15. oldalig jutottam sokkal több már nem is lesz.
Ezek a képek talán az utolsók amiket felrakok.
Azt már előjároban itt szeretném jelezni hogy hatalmas növény kiárusítást fogok tartani mert a növények 90 %-a nem tud bekerülni az új akváriumba.
Nem is azért mert nem fér be hanem mert nem passzol a köves minimálhoz.
Úgy hogy egy héten belül a megfelelő topikban írom majd mik vannak mennyi és mennyit szeretnék érte ( jelképes összeg );)
Ha esetleg már van valakinek elképzelése hogy szeretné valamelyik növénycsaládot az keressen nyugodtan privát üziben.
Na sok volt a duma jöjjenek a képek :

DSC06618.JPG

DSC06626.JPG

DSC06627.JPG

DSC06628.JPG

DSC06630.JPG

DSC06635.JPG

DSC06636.JPG

DSC06637.JPG

És egy totál kép a végére,elhanyagoltan az eredeti koncepció már csak itt ott fedezhető fel :D

DSC06639.JPG
 
Hát le a kalappal! (y)
Még mindig valami fantasztikus, mélységes, rendkivűl különleges hangulatot áraszt magából ez a csepnyi vad természet. Az utolsón ez teljeségében megmutatkozik. Egyszerre érződik benne a végtelen harc a táplálékért, a fényért, az elsőbségért és mégis ott van benne az a mindent átitató tökéletesség amit a természet törvényei uralnak és ami által a növények kialakítják a saját életterüket, ez hozza létre azt a tipikus mélyerdei nyugodt meghitt környezetet. Szerintem ennek az akinak kifejezetten jót tett egy pici "elhanyagóltság" sokkal inkább kihozta a tényleges vad természet ízét. :love:

Amikor olvassa az ember, hogy utolsó képek egy ilyen akiról akkor olyan kettős érzelmek támadnak fel benne. Kicsit sajnálja is, hogy valami megszünik, de ugyanott benne van a kíváncsiság a következő iránt. :cry:
:nailbiting:


Igérem befejezem. Így végezetűl csak annyit, hogy hasonlóan szép kövétkezőt és hasonló sikereket, ja és persze aktív naplózást. :ROFLMAO:
 
Ezek a képek talán az utolsók amiket felrakok.
Azt már előjároban itt szeretném jelezni hogy hatalmas növény kiárusítást fogok tartani mert a növények 90 %-a nem tud bekerülni az új akváriumba.
Nem is azért mert nem fér be
Nézegetem sokadjára, valamennyire ismerem is a hozzáállásodat és egyre jobban böki a csőrömet egy gondolat: kell Neked egy új, talán inkább már 90-es kád a mostani mellé.
Egyikben kiéled az alsó hangon 30 féle növényes énedet (amit vitán felül nagyon jól csinálsz), a másikban meg elkísérletezgetsz a millió új ötleteddel.
Tudom, nem nagy a lakás, meg valószínűleg ellenzék is kerülne, de szerintem ez lenne a megoldás;)
 
Üdv!
Megosztom itt mert külön naplója nem lesz.
Azért még a saját akvárium átrendezése előtt jutott idő és energia egy kis 15 literes indításának is az egyik kedves barátomnál.
Két napos az akvárium :

View attachment 13302

View attachment 13303

View attachment 13304

View attachment 13305

View attachment 13306
Imádom ezeket a kis ékszerdobozokat. Baba lett!(y) Én azt tapasztaltam egy ilyen szűrővel, hogy a gyári megoldással a szivacs könnyen és gyorsan eltömődik (a rotorral megegyező felületen szív:facepalm:). Vágtam a csonkjára egy kb 10 centis tömlőt (azt hiszem 12-es a belső átmérő) és arra faragtam táblából szivacsot. Úgy nagyon tartós, szépen dolgozik.:)
 
Gratula szép munka!De legalább itt mögém kerültél!Hihi. BOCS!:D
Köszi !
Igen pont akartam is írni hogy 1-1 re állunk [emoji16]
Gratulálok Én is és már jöhet a fotód a megfelelő topikba hadd lássuk [emoji122] [emoji106]
 
Bocs,hogy itt kérdezem,de mi a véleményed a Myro-rol?Ezt szeretnek a mostani akiba hatra,előhozni az erdős fillinget!
Én nagyon szerettem,nagyon adta az erdős hatást,főleg ha már besűrüsödött.Nyirni minden héten kell [emoji16]
 
Ide is berakom mert megérdemli a napló .
IIAC 2016 52. hely. Már nagyon tervezem a fás erdős visszatérést,és pont az ilyen elért eredmények lendítenek mindig előre.[emoji4]
 

Attachments

  • 1acd7d6e7218bd7d5c2e259d75ed402b.jpg
    1acd7d6e7218bd7d5c2e259d75ed402b.jpg
    26.6 KB · Megtekintések: 1
  • e262c6ae985c8b47336db748975bfadb.jpg
    e262c6ae985c8b47336db748975bfadb.jpg
    26.6 KB · Megtekintések: 1
Back
Oldal tetejére