• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Why is the RUM gone?

Üdv.
Elérkezett az idő, hogy leporoljam ezt a naplót.

Az akva adott 20x20x20 8 liter opti kocka
Szűrés a szokásos Sobo 280 l/h akasztós.
Világítás: elmentem a DIY kategóriába, kicsit igényesebb lett mint szokott, de ha tudnék alumíniumot hegeszteni szebb lenne :).
37x2 mm-es hosszú alu lemez ízlésesen meghajlítva, feketére fújva, rajta 6400 K-es 3x20 cm ledszalag, egyenlőre 9 V-al meghajtva.

DSCF0048.JPG

egyenlőre egy Karesansui jellegű Iwagumi a cél
valami ilyesmi csak kockába és kicsibe: :)
IwagumiStyle_PlantedAquarium4.jpg
 
Üdv.
Elérkezett az idő, hogy leporoljam ezt a naplót.

Az akva adott 20x20x20 8 liter opti kocka
Szűrés a szokásos Sobo 280 l/h akasztós.
Világítás: elmentem a DIY kategóriába, kicsit igényesebb lett mint szokott, de ha tudnék alumíniumot hegeszteni szebb lenne :).
37x2 mm-es hosszú alu lemez ízlésesen meghajlítva, feketére fújva, rajta 6400 K-es 3x20 cm ledszalag, egyenlőre 9 V-al meghajtva.

View attachment 6462

egyenlőre egy Karesansui jellegű Iwagumi a cél
valami ilyesmi csak kockába és kicsibe: :)
View attachment 6463
Akkor jó alaposan miniatürizálnod kell, ha a terveket meg akarod valósítani.
 
Nokérem; elindult ez az akva is lowtech lowbudget stb.

Összeraktam már csak úgy egy kis Tropicas hangulatért. Itt-ott majd módosítok rajta, de ez egy teszt most, ugyanis szinte teljesen beautomatizáltam a lehető legolcsóbb már meglévő dolgokból.
-világítás alapból..., skimmer lámpakapcsolás előtt és közben ki be kapcsol.
-tápadagoló carbonak egy kiszuperált, megjavított légpumpából, néhány cső, csapok és egy visszafolyásgátló összeépítésével egy 2 dl-es pet-palack tartállyal (0,4 ml/8 sec ) Trixie végzi a kapcsolást.
-automata vízutántöltő, egy polccal fentebbről egyszerű kétcsöves, gravitációs megoldással, olyan viráglocsolós fílinggel :).
Dögök nincsenek benne egyenlőre, tápot vízcsere után adok Tropica-ból.
CO2 nincs
dekor egy talált Fuji tömb
növények: Hydrocotyle tripartita j, montecarlo meg amit találtam apró maradékokat :)

IMG_20160421_150626.jpg ;)
 
Utoljára módosított:
Újranyitás: On
Ha már a költözés megvolt, akkor ezt a borzadájt rendbe vágtam mai nappal.
Sima használt Amazónia került bele dragon kővel.
Kezdetnek kőre kötöztem Bucephalandra wavyleafet, -majd későbbiekben több félével kiegészítem- és törpe Anubiasokat , előre kerül egy kis MC majd.
Lakója ő lesz, elhozom melóból valamelyik nap:
betta.JPG
 
Utoljára módosított:
Lassú time lapse? Évente csattintasz egy-egy képet? :D
Nézem magam előtt a vastag hajlított üvegkádat, és ezt a kis optit a monitoron... háááát, van különbség. :banghead::shifty: :)
Mivel minimál Lowtech nemigazán volt vele foglalkozva naplózás terén, a bettám eltűnt belőle szőrén szálán :wideyed::banghead: nem mutogattam mert nemigen volt mit.
Most, hogy átépítettem kicsit kiforrottabbnak érzem, bár megint csak bedobáltam ezt-azt, naplózva is lesz, mert tesztelem a led-szalagos lámpám, pirosodnak-e alatta a kényesebb gazok.
 
Haligali!
Nincs valakinek egy fölös EHEIM Szűkítőidom 12/16-ról 9/12-re ????
Le akarom cserélni a Boyut, mert az jelenleg csak oldalpolcos szűrésnek jó, én meg fel szeretném rakni az üveg spint és befolyót a 2213-asomra, de én balga amikor rendeltem szűkítőt, csak 1et vettem :(
 
Már megint eltűnt a rum....
Az úgy volt, hogy megmaradt egy adag dragon a 20literes építéséből. Aztán megláttam Oliver Knott cips-es instágrammos fotóit a plug&plant scape-ekről és elhatároztam, hogy én is kipróbálom.
Egy tejes gyűjtődoboz oldalából levágtam 2 egyforma négyzetet, összeragasztottam, abból lett az alap. A dragon köveket fogkefével, mini drótkefével portalanítottam és sima ragasztópisztollyal elkezdtem felragasztgatni az alapot. Egy sziklás barlangos erdőrészletet képzeltem el. Koncentrálva a mélységérzet növelésére a 20×20×20 cmes méretben.
IMG_20180502_212732.jpg

Esténként egy 20-30percet bíbelődtem vele.
40078047440_21707349fa_c.jpg
Megsavazván a ferde kidőlt fát kivettem.
Ragaszottam még egy pár liánt és pattintottam is be az akvába.
IMG_20180509_205050.jpg
Kapott hátra talajt, plusz kiegészítő ágacskákat és köveket.IMG_20180509_203337.jpg
Jelenleg az aprólékos növényesítés van porondon. A hátsó sarkokba Rotala Wallichiire gondoltam. A nagyja növényzet gömbmoha, riccardia, mini bucek, HC, és egy csepp elatine.

Köszi, hogy benéztél :)
 
Nekem pár fa szemet szúrt,amikor túl közelről néztem egy-egy spriccelgetés között! :D
Elég patent,egyik kedvencem.
Nagyon sok részletet sikerült bele pakolnod.
Mikor lesz feltöltve?
Köszi :)
HACra terveztem megcsinálni. A gond hogy a fotózás lesz már megint a neheze, ha az ember nem ért úgy hozzá :(
Majd holnap személyesen le savazom [emoji16][emoji16][emoji869][emoji106]
Oké:)
 
Back
Oldal tetejére