• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Why is the RUM gone?

Dukenukem

Mágus
Andras Czesznak- Paradise.jpg
Üdv néktek!
Hová tűnik el mindig a rum??? :jimlad::whistle::hungover::ROFLMAO:
Attibvatól kaptam óccón 2 igen jó kis nanot. (Köszi mégegyszer!)

Az egyikből növényes- garnélás, a másikból annak folytatásaképpen egy Wabi-kusa lesz.

Semmi név ötlet nem jutott eszembe... ötletbörzét rendeznék, s majd szavazásra bocsájtjuk mi legyen...

Jöjjenek a részletek :)

Üveg: 20x20x20 optiwhite, GA; 2 db
Világítás: 20W kompakt fénycső 6500K, DIY armatúra készülőben... ha lesz pénz kap valami jobbat...
Táptalaj: Tropica Substrate
Talaj: ADA Amazonia
Szűrés: SOBO Hanging Filter 280 l/h
-Eheim Substrat Pro
Dekor: bazalt, tán fa is lesz...
Talaj emelés a sarokban lávakő...

Növények:
Ammania sp. Bonsai
Eleocharis parvula Mini
Glossostigma elatinoides
Ludwigia sp.
Rotala sp. ''green''
Rotala wallichii
Staurogyne repens
Tán egy kis moha is jut valahova még nemtudom. Flame és Weeping van... jó lenne ha valaki megdobna egy csipetnyi Riccardia-val :):rolleyes:

Jószágok:
halat max 3 mini razbórát... de még nem bizti:geek:
garnélák: egyenlőre YellowFire és BlueJelly között őrlődöm, de lehet CRS lesz a végén bár érzem hogy a gatyám rámenne... :confused:

Wabi kusába:
Glosso, Ludwigiák, Limnophilák, Pogok, MonteCarlo, és egy kokedama szerű is! :D
 
Utoljára módosított:
garnélák: egyenlőre YellowFire és BlueJelly között őrlődöm, de lehet CRS lesz a végén bár érzem hogy a gatyám rámenne...
No még egy garnélás nano ennek örülök (y).Szerintem mind a yellow mind pedig a Blue jó választás,ha megtalálják a helyüket igénytelenek mint az RC-k,bár ne számíts annyi porontyra mint a náluk.Esetleg Tigris garnélán nem gondolkodtál,gyönyörűek tudnak azok is lenni.:)

Eleocharis parvula Mini
Lehet hogy a Parvula nem fog szárnyalni mert nálam is lassan de biztosan eltűnik :(,Monte Carlo esetleg az működik és a garnélák is imádnak rajta bogarászi ;)
 
No még egy garnélás nano ennek örülök (y).Szerintem mind a yellow mind pedig a Blue jó választás,ha megtalálják a helyüket igénytelenek mint az RC-k,bár ne számíts annyi porontyra mint a náluk.Esetleg Tigris garnélán nem gondolkodtál,gyönyörűek tudnak azok is lenni.:)

Lehet hogy a Parvula nem fog szárnyalni mert nálam is lassan de biztosan eltűnik :(,Monte Carlo esetleg az működik és a garnélák is imádnak rajta bogarászi ;)
A tigriseken gondolkodtam, nem rossz az sem :)
Parvulám meg van egy kevés :D mondjuk MonteCarlo is van bőven :D
 
Tervezgetek tervezgetek.. eddig itt járok :)
800844.jpg
 
Első elrendezés terv :D
követ cserélni fogom szerintem valami szebbre :)
801138.jpg

Savazni ér!!!:p
 
Utoljára módosított:
Nakérem
elindult az akva :)
követ a végén nem tettem bele de a fát átszabtam,
kis talajemelés lávakő kaviccsal meg jó sok táptalajjal

Növények:
Ammania sp. Bonsai
Eleocharis parvula Mini
Glossostigma elatinoides helyett MonteCarlo
Ludwigia sp.
Rotala sp. ''green'', rotundifolia
Rotala wallichii
Staurogyne repens

Lakók: Blue velvet 20 db
@viktorlantos vagy akárki :) lakókkal kapcsolatban... az akiba ment friss amazonia is jócskán nem csak használt... szűrő egy másik akiban ment eddig. beletehetem azonnal a jószágokat?
 
Akkor én még várnék és csinálnám a napi vízcseréket.
Ha azt mondtad volna, hogy fél liter, akkor mehetett volna.
 
Jó kis dszungel lesz ez a garnéláknak ha bedurranak a növények.(y)
A co2 vel majd ovatosan bánj ha bent lesznek a garnélák nem nagyon szeretik a tul sok bubit főleg ilyen kis méretben.Majd készíts be levegőztetőt ;)
 
lesz levegőztető :)
még nincs szelep a CO2őn :)
alig várom :D 5 percenként nézem nem e nőttek a növények :wacky::wacky::wacky::ROFLMAO:
 
Milyen garnélatápot adjak nekik, hogy kékebbek legyenek a velvet-ek??? :) valaki ötlet?
Siman lesznek kekebbek is csak meg stresszelnek kicsit. Ha javitani akarsz a szineken akkor a Denerle garnela kajai kozt van egy olyan hogy color azt hiszem na az kifejezetten szinfokozo. En a bebirepa karotin tartalmara eskuszom bar az inkabb sakura es rc voros szineknel hatasos.[emoji6]
 
Back
Oldal tetejére