• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

White jungle

Melyikre gondolsz? 1.: a bejárattal szembe felállítót Holland stílusú? 2.: a Dekorációk felett?/Red moor fa , Dragon kő stb/a kis Juwel Akvárium? 3.:Az íves nagy 150 literes akvárium? 4.:A Iwugami stílusú garnélás akvárium 5.:A 160 literes akvárium az Iwugami mellet? Bocsi így most hirtelen nem tudom hogy melyik növényes akváriumukra gondolsz :D :lol:
 
viktorlantos said:
De ahogy korábban írtad a homok alatt valószínűleg Tropica táptalaj volt.

Tudom, veszek egy 2,5 litereset és azt bepakolom az akvárium alá.
Mondjuk Marcival (Artegor) azt beszéltük lehet jobb lenne az egész akváriumot szétkapni, Tropica alá és vissza az egészet.
 
DeKol said:
Melyikre gondolsz? 1.: a bejárattal szembe felállítót Holland stílusú? 2.: a Dekorációk felett?/Red moor fa , Dragon kő stb/a kis Juwel Akvárium? 3.:Az íves nagy 150 literes akvárium? 4.:A Iwugami stílusú garnélás akvárium 5.:A 160 literes akvárium az Iwugami mellet? Bocsi így most hirtelen nem tudom hogy melyik növényes akváriumukra gondolsz :D :lol:

A bejárattal szembenibe is nem rég tettek ilyen homokot és a ferde üvegűben is ilyen van.
Igaz a "gyeppel" túloztam, de azt mondták nagyon jól belekapott a HC (vagy valami más) és hogy be fogja teríteni.
És vagy a 160 literes iwagumi vagy a 160 literesbe is ilyet akarnak rakni. ;)
Egyébként remélem, hogy ez kvarc nem pedig márvány...
 
maximas said:
DeKol said:
Melyikre gondolsz? 1.: a bejárattal szembe felállítót Holland stílusú? 2.: a Dekorációk felett?/Red moor fa , Dragon kő stb/a kis Juwel Akvárium? 3.:Az íves nagy 150 literes akvárium? 4.:A Iwugami stílusú garnélás akvárium 5.:A 160 literes akvárium az Iwugami mellet? Bocsi így most hirtelen nem tudom hogy melyik növényes akváriumukra gondolsz :D :lol:

A bejárattal szembenibe is nem rég tettek ilyen homokot és a ferde üvegűben is ilyen van.
Igaz a "gyeppel" túloztam, de azt mondták nagyon jól belekapott a HC (vagy valami más) és hogy be fogja teríteni.
És vagy a 160 literes iwagumi vagy a 160 literesbe is ilyet akarnak rakni. ;)
Egyébként remélem, hogy ez kvarc nem pedig márvány...


A bejárattal szembe lévő Holland stílusú akváriumba a "homok" alatt táptalaj van, a Ívesbe meg szerintem apró szemű kavics van


Különben én is úgy gondolom hogy az a legjobb megoldás ha teljesen kiszeded a cuccot az akváriumból és újra vissza
 
Ha kavicsod lenne, akkor pl. JBL Kugeln-nel működhetne az utólagos talajtápozás is gond nélkül (én is tettem, a parvulám pl. természetellenesen sűrű :) ). Ekkora akit viszont egyszerűen kiborítanék, és pár óra alatt rendbe raknám. Inkább most, mint később.
 
Az egyetlen lakója az akinak, egy Red Cherry, aki élete legpirosabb napjait éli (sajnos a képen ez nem látszik) :angel:

P1180131.jpg
 
Egy kicsit nem korai még a Red Cherry áttelepítése?




Nyugi a hozzászólásaimmal nem ba......ni akarlak ;)
 
DeKol said:
Egy kicsit nem korai még a Red Cherry áttelepítése?




Nyugi a hozzászólásaimmal nem ba......ni akarlak ;)

Én is gondoltam, lehet korai, de annyira bepirosodott és látszik hogy élvezi a helyet, nincs szívem átrakni a másik akiba :angel: :D
Amúgy örülök ha írtok ide, szóval csak nyugodtan ;) :D :D
 
Belekerültek a halak az akváriumba, 10 db zöld neon és egy pár ramirezi sügér.
A zöld neonokról nem nagyon olvastam még itt a fórumon, nagyon szép halak, kis akváriumba sokkal jobb választás lehet mint a nagyobb kék neon.
És ők is kéken világítanak :angel:
Egy telefonos kép a mostani állapotról
DSC00255.jpg
 
Köszi. Szépen néznek ki. Bár tény, hogy nem sok köze van a zöldhöz :) Lehet környezetbarát :lol:
 
Amikor "jó" irányba fordul akkor full zöld.
Amúgy elég érdekes mivel nagyon ritka a Paracheirodon simulans pedig elég régóta felfedezték de valamiért kereskedésekben nem vagy csak nagyon ritkán lehetett kapni egy ideig.Mostanság egyre több kereskedéssel találkozom akik tartanak ebből a szép halacsból.
Valószínű a nagy nano mánia miatt került újra előtérbe mivel a mérete(1,5-2cm) ideális a kis akvákhoz.
Csak az a probléma vele hogy általába vadon fogják őket és félő hogy ezeket a szép halacsokat is lehalásszák mint sok más szép fajt :cry:
 
Gondolkozom a világítást lecserélni egy 26 w -os nano világításra.
A szűrést mennyivel kéne megváltoztatnom, hogy ne algásodjak?
Kiszedtem az aktív szén "rudat" és a helyét feltöltöttem seachem matrix-al, ezzel jobb lesz valószínűleg.

keszeg said:
maximas said:
Nem is értem miért hívják zöld neonnak...
Elterjedt hamis neonként is, ami helyesebb a latin név alapján. Ráadásul a Horn-Zsilinszky könyv szerint a Hemigrammus hyanuary a zöld neon.
AquariumPhoto
Fishbase


Igen, utólag én is megtudtam, hogy nálunk terjedt el zöld neon néven.
Az igazi zöld neon: http://gabrinus.hu/e107_plugins/halkatalogus/halkatalogus.php?pontylazacok.7
És a nálunk elterjedt változat: http://www.fishandtips.com/displaydb.php?ID=73

inadsz said:
Köszi. Szépen néznek ki. Bár tény, hogy nem sok köze van a zöldhöz :) Lehet környezetbarát :lol:

Környezetbarát mint ez a folyó aO_-gwit ... r_embedded :lol:
 
Back
Oldal tetejére