• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

White jungle

maximas

Tapasztalt kertész
Szeretném bemutatni az (itt: viewtopic.php?f=11&t=819 ) elkezdett akváriumomat, ami akkora átalakuláson ment keresztül pénteken, hogy úgy gondolom megér egy új naplót.
A kövek kikerültek és szőlőtőke került a helyére, ami remélem nem fog elrohadni.
A diffuzurt szárát eltörtem ezért van a DC mellett, az támasztja :D
A képek tegnap készültek, ma a bal oldalt még feltöltöttem zöld rotolával, így az most nagyon dzsungeles. :)
Elől parvula van, a kép minősége miatt nem nagyon látszik, remélem benövi a neki szánt területet.
Jobb fák tövében echindorus tenellus, középen a fára rákötve Microsorum pteropus 'Windelov'.
CO2 élesztősről megy
Világítás 1db 11w 1db 9w
Tápozás Tropica+Macro+Easy Carbo (talajtáp nincs remélem nem lesz belőle nagyobb gondom)
Szűrő Eheim Liberty
Remélem elkerül az alga és egyszer sikerül pár jó képet lőni az akváriumról!

P1160101.jpg

P1160117.jpg

P1160119.jpg


Sok-sok növény artegortól van, köszönöm neki még 1x ;)
 
Szia!

Szerintem a lámpák elhelyezése életveszélyes. A meleg felforrósíthatja az üveget ami szétpattan és beesik a vízbe.
Már önmagában is könnyű belökni őket.
Az ember amúgy is hajlamos a vízbe nyúlkálni kézzel.
Az echinodorus tenellus 2 hónap alatt úgy be fogja nőni az akvát, hogy utálni fogod.
Ha a bal oldalon crypto van akkor azzal ugyan ez a helyzet.
Mekkora ez az akva? Valahogy nagyon picinek látszik. Nekem úgy tűnik, hogy nem gondoltál a növények növekedésére.
Amúgy nekem személy szerint tetszik, de gondolom még valaki majd megkérdezi majd, hogy az aljzat miért homok.
Ez még túl friss akvárium amúgy ahhoz hogy igazi véleményt lehessen róla mondani.

maximas said:
Szeretném bemutatni az (itt: viewtopic.php?f=11&t=819 ) elkezdett akváriumomat, ami akkora átalakuláson ment keresztül pénteken, hogy úgy gondolom megér egy új naplót.
A kövek kikerültek és szőlőtőke került a helyére, ami remélem nem fog elrohadni.
A diffuzurt szárát eltörtem ezért van a DC mellett, az támasztja :D
A képek tegnap készültek, ma a bal oldalt még feltöltöttem zöld rotolával, így az most nagyon dzsungeles. :)
Elől parvula van, a kép minősége miatt nem nagyon látszik, remélem benövi a neki szánt területet.
Jobb fák tövében echindorus tenellus, középen a fára rákötve Microsorum pteropus 'Windelov'.
CO2 élesztősről megy
Világítás 1db 11w 1db 9w
Tápozás Tropica+Macro+Easy Carbo (talajtáp nincs remélem nem lesz belőle nagyobb gondom)
Szűrő Eheim Liberty
Remélem elkerül az alga és egyszer sikerül pár jó képet lőni az akváriumról!

Sok-sok növény artegortól van, köszönöm neki még 1x ;)
 
Eddig nekem mindig üvegen volt a lámpa (igaz dupla vastagságún és nem pattant szét), és igaz tényleg nem nehéz belelökni őket, de jobb megoldást egyelőre nem tudok.
Azért is raktam bele több növényt, mert talajtáp híján nem tudom, milyen gyorsasággal fognak nőni.
35 literes, tényleg nem nagy, a pontos méretei ott vannak az előző naplóban ;)
Örülök, hogy tetszik! :)
 
Üdv!
Szép az akid, de azért megkérdezem, hogy az aljzatod mi? Ugye nem kvarchomok? Mert abban a növények nem fogják jól érezni magukat. :oops:
Sok bajod lehet vele. :?
 
nekem ajánlották boltban, ott is volt pár növényes aki beültetve vele.
igaz az alatt volt táptalaj. valakinek esetleg van ezzel a talajjal tapasztalata?
 
Nekem is van itthon kvarchomok, épp tegnap mostam ki egy adagot.
Én csak az előtérbe teszek belőle (homokos sétánynak :D) + táptalajra is jut egy kevés fedőrétegnek olyan helyre, ahol a táptalaj vastagságát lecsökkentem.
Teljes mélységben, növényeknek nem fogom használni.
 
maximas said:
igaz az alatt volt táptalaj.

Ez a lényeg.

Így a növények gyökerei le tudnak mászni a táptalajig, ami egy lazább, tápanyagokban gazdag közeg.
Simán homokkal nehéz jó eredményt elérni - szerintem nem lehet. Kb. 1 éve üzemeltetek ilyen akváriumot és azon kívűl, hogy a homok jobban megtartja a növényt semmi hasznát nem látom. ;) Dekoráció és szép ennyi.
Jellemzően a növényes akváriumoknál a homokos területek nincsenek beütetve, illetve felfele építkeznek az ilyen talajon. Kőre, fára, kavicsra stb kötözött növényekkel.

Érdemes megnézni a két linket.
http://www.greenaqua.hu/fotogaleria-akvarium-ada
http://www.greenaqua.hu/fotogaleria-akv ... -iaplc2008

Mindkettőn látsz dekor homokos akváriumokat. Ahol buja növényzet ott általában trükk van. Vagy nem a homokon fut a növény, vagy az akvárium osztott és az ültetett részeken rendes talajt használnak.

Itt egy ilyen példa egy homokos ültetésre:
http://www.aquascapingworld.com/forum/a ... iters.html

Alsó réteg táptalaj, fedő réteg homok, hátul teljesen felhozta az aljzatot, a sűrűbb ültetés miatt.

Sima homokkal meg lehet próbálkozni, de látni fogod, hogy a homokba ültetett növények nem fejlődnek megfelelően. Azok a növények ami nem homokba kerül(t) pedig szépek lesznek.
 
Majd amikor 1 hét múlva ellepi a barna alga, amit tuti nem fogsz elkerülni akkor hagyd békén.
2 hét alatt nyomtalanul el fog tűnni róla.

maximas said:
nekem ajánlották boltban, ott is volt pár növényes aki beültetve vele.
igaz az alatt volt táptalaj. valakinek esetleg van ezzel a talajjal tapasztalata?
 
Ez mind igaz.
De én például most indítottam újra az akváriumot.
Majd csinálok róla egy új naplót is. Az lesz a címe, hogy "lusta akvakertész akváriuma".
Olyan gyorsan nőttek a növények, hogy majdnem elment a kedvem az egésztől. (na persze ez nem igaz) Pedig nem rotala volt benne.
Egy akkora pteropus narrow-t dobtam ki belőle, ami alig fért egy 12 literes vödörbe.
Szóval nem mindig előny a gyors növekedés sem.

viktorlantos said:
maximas said:
igaz az alatt volt táptalaj.

Ez a lényeg.

Így a növények gyökerei le tudnak mászni a táptalajig, ami egy lazább, tápanyagokban gazdag közeg.
Simán homokkal nehéz jó eredményt elérni - szerintem nem lehet. Kb. 1 éve üzemeltetek ilyen akváriumot és azon kívűl, hogy a homok jobban megtartja a növényt semmi hasznát nem látom. ;) Dekoráció és szép ennyi.
Jellemzően a növényes akváriumoknál a homokos területek nincsenek beütetve, illetve felfele építkeznek az ilyen talajon. Kőre, fára, kavicsra stb kötözött növényekkel.

Érdemes megnézni a két linket.
http://www.greenaqua.hu/fotogaleria-akvarium-ada
http://www.greenaqua.hu/fotogaleria-akv ... -iaplc2008

Mindkettőn látsz dekor homokos akváriumokat. Ahol buja növényzet ott általában trükk van. Vagy nem a homokon fut a növény, vagy az akvárium osztott és az ültetett részeken rendes talajt használnak.

Itt egy ilyen példa egy homokos ültetésre:
http://www.aquascapingworld.com/forum/a ... iters.html

Alsó réteg táptalaj, fedő réteg homok, hátul teljesen felhozta az aljzatot, a sűrűbb ültetés miatt.

Sima homokkal meg lehet próbálkozni, de látni fogod, hogy a homokba ültetett növények nem fejlődnek megfelelően. Azok a növények ami nem homokba kerül(t) pedig szépek lesznek.
 
Thaiteek said:
Nekem is van itthon kvarchomok, épp tegnap mostam ki egy adagot.
Én csak az előtérbe teszek belőle (homokos sétánynak :D) + táptalajra is jut egy kevés fedőrétegnek olyan helyre, ahol a táptalaj vastagságát lecsökkentem.
Teljes mélységben, növényeknek nem fogom használni.

Üdv. a fórumon.

A legtöbben dekorálásra használjuk, ahogy te is fogod alkalmazni. Viszont ezt a táptalajra homokot nem értem. A kvarchomok alá nem kell táptalaj, mert úgy se lesz növény. Inkább az általános talaj alá tedd, ami megmarad.
 
Értem :?
Utólag esetleg tudok valamit csinálni? Van JBL tabletta, annak van valami haszna? Vagy más megoldást tudtok?
 
Meg lehet próbálkozni talajba nyomható táppal, de lehet nem sok eredménye lesz. Mivel a homoknak nincs tárolókapacitása.

Helyette kicsit átgondolnám a jelenlegi telepítést:

1. Microsorum moha nincs bajban ezeknek a jelenlegi rendszer is megfelelő.

2. Szerintem nem lesz rendes gyeped, ezért a parvula tenellus, crypto dolog kérdőjeles.

4. A hátsó növényeknek esetleg ki lehetne találni egy elválasztott rendes talajjal feltöltött pár cm-s sávot. Ezt viszonylag egyszerűen meg tudod oldani. Kartonlapot letolsz a homokba a hátsó faltól pár cm-re. És az üveg és a lap között kihalászod a homokot. Beteszel valami agyagos talajt, kiveszed a kartont és visszaülteted a hátsó sort. Csak első olvasatra hangzik bonyolultan, valójában pofonegyszerű.


ui: Dani most szólt, hogy megvan az 5000. hozzászólásom. Igyekeztem hasznosat írni ;) :angel:
 
SZia Maximas!

Egy akváriumon kívüli (szerintem sürgősen orvoslandó) problémát látok, mégpedig az alátétnek használt hungarocell egy pár cm-rel rövidebb, mint az aki, ha tudod, akkor valamikor cseréld az akva méretével megegyezőre, nehogy ott az üvegben feszültség keletkezzen és reccs...
 
viktorlantos said:
Meg lehet próbálkozni talajba nyomható táppal, de lehet nem sok eredménye lesz. Mivel a homoknak nincs tárolókapacitása.

Helyette kicsit átgondolnám a jelenlegi telepítést:

1. Microsorum moha nincs bajban ezeknek a jelenlegi rendszer is megfelelő.

...

Megtiszteltetés, hogy ide jött az 5000. hsz! ;) :)
A hátulra akkor bepakolok, manadot + talajtápot, meglátjuk mi sül ki belőle.
Mit gondolsz, ha még most a gyep alá bepakolnék növénytápot, akkor azzal jobb lenne? (végül is láttam a debreceni halasban kvarchomokon gyepet.)

CKPeter said:
SZia Maximas!

Egy akváriumon kívüli (szerintem sürgősen orvoslandó) problémát látok, mégpedig az alátétnek használt hungarocell egy pár cm-rel rövidebb, mint az aki, ha tudod, akkor valamikor cseréld az akva méretével megegyezőre, nehogy ott az üvegben feszültség keletkezzen és reccs...


Jó, hogy szólsz, már tavaly is érett lecserélni azt a hungarocellt, a hétvégére orvosolom.
 
Pár centitől szerintem még nem lesz benne számottevő feszültség.Annak idején suttyó koromban egy széken volt az akvárium(60l) és mind a két széle lelógott 15cm-t.Na az határeset volt :D.És hogy mért széken volt(?).Mert csóró voltam még jobban mint most :D
 
(végül is láttam a debreceni halasban kvarchomokon gyepet.)

Melyik debreceni üzletbe láttál kvarchomokon gyepet?

Én a helyedbe kiszedném az egész akváriumba lévő cuccot és tennék alá táptalajt és úgy visszamehetne a dekorhomok fele. :) Mert a tablettás meg csak ilyen alkalmi, és még most hogy nincs nagyon benőve az akvárium növényekkel könnyebb orvosolni ezt a gondot mint majd később amikor teli lesz növénnyel ;)
 
Back
Oldal tetejére