• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Webshop termék értékelés, vásárlói vélemények

Szerinted jó ötlet a vásárlói vélemény?

  • Szerintem hasznos és jó ötetnek tartom.

    Votes: 39 86.7%
  • Sosem olvasom el, úgyhogy nem tudom.

    Votes: 2 4.4%
  • Feleslegesnek tartom.

    Votes: 2 4.4%
  • Megint valami sznob GA dolog. Inkább a vízcsere.

    Votes: 2 4.4%

  • Total voters
    45
  • Poll closed .

viktorlantos

Alapító
Admin
Bevallom őszintén a shop és a GA más irányú elfoglaltságai miatt sajnos nem figyeltünk a vásárlói véleményekre, ami a shopba befutott. Eredetileg le is akartuk kapcsolni ezt a funkciót, de mégis bent maradt. Talán el is felejtettem volna, ha valami okból nem nézem meg ma. Az indulás óta persze sok idő eltelt és rengeteg vásárláson vagyunk túl. Szerencsére itt a fórumon is egyre többen vagyunk, így értelmet nyert a funkció is.

Örömmel láttam, hogy néhányan már véleményeztetek termékeket. :thumbup:

Az értékelhető véleményeket jóvá is hagytam és egyben arra gondoltam meginvitálok mindenkit egy kis játékra. :p
A játék célja az lenne, hogy ha van olyan termék amit vásároltatok és elégedettek vagytok vele kérlek értékeljétek a shopban. Minden termék lapján van egy "Írja le véleményét" link. Nincs más teendő, mint rákattintani és 3 szempont szerint bejelölni az értékelésed. Minőség - Ár - Érték. 1-5-ig. Nem cél a full ötös értékelés, tehát őszintén jöhetnek a vélemények. Ha gondolod egy pár sorral szövegben is leírhatod mit gondolsz, de akár egy szóval is el lehet intézni. pl: Szuper, Hasznos stb.. ;)

A cél az lenne, hogy bárki aki vásárol és érdeklődik az adott termék iránt, a hivatalos adatokon kívül, felhasználói tapasztalatokat is olvasson. Gondoljatok bele, hogy amikor ti vásároltatok korábban, nektek is milyen jó lett volna egy ilyen értékelés egy-egy termékről olyanoktól akik már vásároltak belőle.

A véleményetek fontos. Mivel vásárlói vélemény csak regisztrált vásárlók tudnak értékelés küldeni.
Ha belépsz az azonosítóddal utána bármilyen terméket tudsz véleményezni. Ha nem vagy belépve az értékelés végén kéri a felhasználónevet és jelszavat a rendszer. Anélkül nem küldi el.

Minden értékelés jóváhagyáson megy keresztül, ezután kerül ki a shopba. Mivel cél a kúltúrált véleményközlés, csak ezeket az üzeneteket tudjuk jóváhagyni. Spam, trágár stb típusú üzeneteket nem. Ezeket nem is számítjuk bele az összesítésbe. Kérlek ez alapján használjátok a rendszert.

Na és most jön a lényeg... a játék. :thumbup:

A játék időtartama 2010. február hónap. Az első 10 legtöbbet véleményező ajándékot kap. Ezt a hónap végén közzétesszük itt a fórumon.
Természetesen véleményezni a játék után is lehet majd, de az már nem számít bele. A most beérkező és a jővőbeli értékeléseket is köszönjük.

A rendszer automatikusan a neved alá gyűjti az értékeléseket, így az összesítés könnyű lesz. Fontos, hogy ugyanazt a belépési azonosítot használd a véleményezéseknél.

Az ajándékokat bármilyen jövőbeli rendelésedhez hozzácsapjuk majd. Külön nem postázzuk ki.
Csak annyi a teendő, hogy jelezd az ajándékodat szeretnéd ha mellécsomiznánk az épp aktuális rendelésednek.

Nyeremények:

1. hely: ADA Brighty K 250ml + ADA Step 1 vagy ADA Step 2 250ml-es táp
2. hely: Green Aqua Micro + Macro 500ml
3. hely: Green Aqua Micro + Macro 250ml
4. hely: Easy Carbo 500ml
5. hely: Easy Life FFM 500ml
6. hely: JBL Power Clean 500ml
7. hely: Shirakura Ebi Dama Garnélatáp - 30g
8-10. hely: 2009-es ADA Katalógus

És akkor a játék mostantól indul. ;)
 
Oké köszi, Dani megnyerte :D

Na jó, viccet félre téve, tényleg jó ötlet.:thumbup:
 
Mi van azokkal a termékekkel, amelyekből több kiszerelés létezik? Melyikhez célszerű írni a véleményt? Mindegyikhez copy-paste? :) - Vagy a rendszer ezen a véleményezési szinten nem tesz közöttük különbséget?
 
Dyin said:
Mi van azokkal a termékekkel, amelyekből több kiszerelés létezik? Melyikhez célszerű írni a véleményt? Mindegyikhez copy-paste? :) - Vagy a rendszer ezen a véleményezési szinten nem tesz közöttük különbséget?

Jogos a kérdés. Tegnap este én is ezen agyaltam.

Sajnos ezzel jelenleg az a probléma, hogy nem egy termék nem egy fedőnév alatt fut több kiszerelésben. Külön cikkszámok alapján külön termékekről beszélünk.
Nem várhatom el tőletek a copy paste megoldást és lehet nem is szükséges. Ha látod, hogy mondjuk a 250-es táp jó, a tápok oldalán azt is el fogod olvasni. Ugyanez igaz ha mondjuk 25 literes talajt nézel, de csak a 10-re van vélemény. Mivel a termék ugyanaz valószínűleg elolvasod.

Én amondó vagyok, hogy ne másolgassuk egyenlőre, de 1-2 esetben ha megteszitek megköszönjük.
 
Bár csak egy kis informatikus okoskodás: de a termékek adattáblájában létre lehetne hozni, egy új, "leader" mezőt, ami alapértelmezetten a termék kulcsa, azaz minden termék önmagának vezérterméke. A különböző kiszereléseknél (ahol azt szeretnének, hogy a vélemény több helyen szerepeljen) a "leader" mezőt minden rekord esetében átírni az egyik szabadon választott kiszerelés kulcsára. Már csak kicsit a lekérdezéseket kellene buherálni, pár sorban a mezőneveket átírni, hogy a termék rekordja a "leader" mezővel kapcsolódjon a vélemények táblájához..

De attól tartok ez a jelen esetben szőrszál hasogatás, mert csak a tápoknál és az aljzatoknál vannak ezek a problémák, ahogy nézegettem. A kérdés, hogy a jövőben az ilyen termékek mennyire szaporodnak el. Más oldalakon való szédelgéseimből, saját tapasztalatból tudom, hogy nem minden esetben jut el az ember oda, hogy megnézze egy más kiszerelés vagy teljesen hasonló termék véleményeit is.

Véleményem szerintem parányi átalakítás kellene a rendszeren ehhez, de nem tudom, hogy hogy néz ki.. :D
 
Dyin said:
Bár csak egy kis informatikus okoskodás: de a termékek adattáblájában létre lehetne hozni, egy új, "leader" mezőt, ami alapértelmezetten a termék kulcsa, azaz minden termék önmagának vezérterméke. A különböző kiszereléseknél (ahol azt szeretnének, hogy a vélemény több helyen szerepeljen) a "leader" mezőt minden rekord esetében átírni az egyik szabadon választott kiszerelés kulcsára. Már csak kicsit a lekérdezéseket kellene buherálni, pár sorban a mezőneveket átírni, hogy a termék rekordja a "leader" mezővel kapcsolódjon a vélemények táblájához..

De attól tartok ez a jelen esetben szőrszál hasogatás, mert csak a tápoknál és az aljzatoknál vannak ezek a problémák, ahogy nézegettem. A kérdés, hogy a jövőben az ilyen termékek mennyire szaporodnak el. Más oldalakon való szédelgéseimből, saját tapasztalatból tudom, hogy nem minden esetben jut el az ember oda, hogy megnézze egy más kiszerelés vagy teljesen hasonló termék véleményeit is.

Véleményem szerintem parányi átalakítás kellene a rendszeren ehhez, de nem tudom, hogy hogy néz ki.. :D

Köszi a javaslatot. Sajna a shop egy ritka nagy fenevad, nem a péppé tuningolásra tervezték. De fejben tartom hátha találok rá megoldást a jövőben.
 
Proci said:
Oké köszi, Dani megnyerte :D

Na jó, viccet félre téve, tényleg jó ötlet.:thumbup:

Előítéletek :lol: :lol:
Viktor: ezt miért nem múlthétre tervezted megcsinálni? Egész héten itthon voltam és ráértem volna mind a 419 termékhez véleményt írni :angel: (a darabszámot fejből írtam nem biztos hogy pontos) :)
"Megint valami sznob GA dolog. Inkább a vízcsere." Ez kész, Viktor tuti hogy te írtad :lol: Én elég sok tesztet és véleményt elolvasok mielőtt döntök, mert a legtöbb dolognál több évre szól a beruházás így főleg a drágább dolgoknál megfontolja az embert hogy mit vesz.
Tény hogy sok szabadidőm van :D
 
Természetesen nem az a cél, hogy 1 ember véleményét olvassa mindenki ;) Ezért is dobtunk fel az első 10 kommentelőnek valamit.
Nem kell véresen komolyan venni a billentyű püfölést. De, ha a végén valami jó kerekedik belőle annak mindenki örül majd. :thumbup:

Ráadásul a fórummal szemben itt azt az infót kapod, amelyik terméket éppen nézed. Szóval jó kis info rendszerező. Nem kell fórumokat bújni, külföldi oldalakat nézni. Vagy mindenképp kevesebbet.

Én amazonon és más oldalon is át szoktam pörgetni gyorsba ezeket a véleményeket. Sok esetben nagyon jókat írnak.

inadsz said:
Ez kész, Viktor tuti hogy te írtad

:angel:
 
Még az jutott eszembe, hogy nagyon sok állandó termék van. Szóval ami az elmúlt évben folyamatosan kapható volt és nem is tervezzük a megszűntetést.
Ilyen esetben hasznos lehet. Sűrűn forgó készletnél, időszakos terméknél már nem annyira.
 
viktorlantos said:
Természetesen nem az a cél, hogy 1 ember véleményét olvassa mindenki ;)
viktorlantos said:
Nem kell véresen komolyan venni a billentyű püfölést.
Értettem. Szóval hagyjak esélyt másnak is. :angel:
 
Ha a red moor fákhoz szeretnék írni valamit akkor mit tegyek? Válasszak ki egyet? :)
 
peti44 said:
Ha a red moor fákhoz szeretnék írni valamit akkor mit tegyek? Válasszak ki egyet? :)
Megveszik és nem fog látszani hogy írtál hozzá ;) Jó próbálkozás.
Én meg ígérem hogy csak ahhoz írok amit megvettem :shifty: ;)
 
peti44 said:
Ha a red moor fákhoz szeretnék írni valamit akkor mit tegyek? Válasszak ki egyet? :)

Hát igen a fákhoz jó lenne, de mivel gyorsan forgó termékek hamar eltünik majd. Így jelenleg nem sok értelmét látom.
 
Az időközben befutott véleményeket jóváhagytuk és már láthatóak a shopban. Köszi mindenkinek aki eddig is írt. :thumbup:
 
És ha én nem vagyok regisztrált vásárló, akkor már véleményem sem lehet? :cry:
Pedig használom a GA termékeket.Azaz tudom, lehet véleményem akár itt is,---- csak nem kapom meg a fődíjat.. :cry:
 
jojo said:
És ha én nem vagyok regisztrált vásárló, akkor már véleményem sem lehet? :cry:
Pedig használom a GA termékeket.Azaz tudom, lehet véleményem akár itt is,---- csak nem kapom meg a fődíjat.. :cry:

jojo, lekapcsoltuk a vendég véleményezést, mert sok volt a spam. Olyan bejegyzés is aki nem vásárolt. Ezt pedig nem szeretnénk.
Tudom, hogy a shopban vendégként is lehet vásárolni, de sajnos nem tudjuk kiszűrni a vendég vásárlót a spammelők közül.
Viszont azt tudom mondani, hogy a regisztráció fájdalom mentes és nem jár vásárlással. Szóval a véleményed fontos és a fődíj is lehet a tiéd. :p
Nincs más teendő mint kitöltöd a regisztrációs lapot és utána szabad a pálya:

http://www.greenaqua.hu/customer/account/create/
 
viktorlantos said:
peti44 said:
Ha a red moor fákhoz szeretnék írni valamit akkor mit tegyek? Válasszak ki egyet? :)

Hát igen a fákhoz jó lenne, de mivel gyorsan forgó termékek hamar eltünik majd. Így jelenleg nem sok értelmét látom.

Akkor mi lenne ha lenne fent egy red mooros kép amit nem lehet megvenni, de véleményezni lehet?
 
Labirintkopoltyus said:
viktorlantos said:
peti44 said:
Ha a red moor fákhoz szeretnék írni valamit akkor mit tegyek? Válasszak ki egyet? :)

Hát igen a fákhoz jó lenne, de mivel gyorsan forgó termékek hamar eltünik majd. Így jelenleg nem sok értelmét látom.

Akkor mi lenne ha lenne fent egy red mooros kép amit nem lehet megvenni, de véleményezni lehet?

És ő lenne a "véleményfa" :lol:
Kitalálunk rá majd valamit. Kár lenne ha pont ezekről nem írnánk. Úgyhogy agyalok valami megoldáson.
 
Back
Oldal tetejére