• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa WabIroda

Hmm. Szűrő helyett vízcserék? Akkor inkább marad wabinak. Az nem algásodik. [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
Mostanra szépen benőtte az üveget a sok zölség - na jó, a nagy része trip. japan [emoji3]. A lényeg: azt javasolták a kollégák, csináljak a wabiból akváriumot. Töltsek vizet az üvegbe, dobjak bele garnélát. Szerintetek? Tényleg dobjak rá egy akasztóst?

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Mostanra szépen benőtte az üveget a sok zölség - na jó, a nagy része trip. japan [emoji3]. A lényeg: azt javasolták a kollégák, csináljak a wabiból akváriumot. Töltsek vizet az üvegbe, dobjak bele garnélát. Szerintetek? Tényleg dobjak rá egy akasztóst?

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
Ha van kire rábíznod amikor nem vagy bent vagy szabadságon vagy, akkor megér egy próbát.
 
Hétvégi bevásárlás során találjátok ki, mi jutott eszembe az ilyen dobozok láttán...
298768_01_lunch&go-pohar-l-piros-0-6l.png
423517927.curver-lunch-go-kulacs-l-0-6l-224300.jpg
:)
Ha meg lehet oldani a csövek csatlakozását, szerintem tökéletes kis szűrőtartály lehet belőle. Gumitömítéses, kapcsos tető, a fala nem lágy, hanem kemény műanyag. 4 és 6 decisben láttam eddig. Egy szivattyút kellene a tetejére ültetni, egy lyuk a tetejére, egy az aljára oldalra, mint anno @Lewis fémpalackos szűrőjénél.
Ti mit szóltok hozzá?
 
Amugy nekem az RO szurohaz a legszimpibb, mert ott mar a csocsatlakozas mar meg van oldva, mindenfele kokanyolas nelkul.
Hát eddig OK, de ha nincs egy "levetett" szűrőtartályod, akkor az olcsóság diszkrét bája elillan, ami a dolog velejárója.:(
Ha viszont van egy ilyen tartályod, akkor tökéletes ötlet(y)
 
Tescos spagetti tartos megoldas a netrol:
minicanister.
Amugy nekem az RO szurohaz a legszimpibb, mert ott mar a csocsatlakozas mar meg van oldva, mindenfele kokanyolas nelkul.
Igen, én is attól tartok, hogy nem lenne túl szép a végeredmény. :LOL:

Én is vettem pár ilyen TECSO dobozt, hasonló meggondolásból. ... de nem mertem felhasználni. :notworthy:
Azok mennyire masszívak? Mert amit linkeltem, azok érzésre kb. olyanok, mint egy külső szűrő ház. Szerintem bírnák a strapát. A spagettistől félnék, hogy megroppanthatja a nyomás.

Itt linkelem, mi lenne az etalon: https://akvakertesz.hu/threads/lano-10-5l.5445/#post-255709,
de ettől még az általam linkelt is messze van. Szekrénybe betenném, de pl. a fémpalackossal ellentétben ide elém az asztal szélére már nem.:)

Szerk.: esetleg úgy tudnám elképzelni, hogy a pumpát beletenném a doboz aljára, a fedélen lenne a 2 cső és a vezeték kivezetése.
 
Utoljára módosított:
Hétvégi bevásárlás során találjátok ki, mi jutott eszembe az ilyen dobozok láttán...
View attachment 38913
View attachment 38914
:)
Ha meg lehet oldani a csövek csatlakozását, szerintem tökéletes kis szűrőtartály lehet belőle. Gumitömítéses, kapcsos tető, a fala nem lágy, hanem kemény műanyag. 4 és 6 decisben láttam eddig. Egy szivattyút kellene a tetejére ültetni, egy lyuk a tetejére, egy az aljára oldalra, mint anno @Lewis fémpalackos szűrőjénél.
Ti mit szóltok hozzá?
Kicsi.
 
Igen, én is attól tartok, hogy nem lenne túl szép a végeredmény. :LOL:


Azok mennyire masszívak? Mert amit linkeltem, azok érzésre kb. olyanok, mint egy külső szűrő ház. Szerintem bírnák a strapát. A spagettistől félnék, hogy megroppanthatja a nyomás.

Itt linkelem, mi lenne az etalon: https://akvakertesz.hu/threads/lano-10-5l.5445/#post-255709,
de ettől még az általam linkelt is messze van. Szekrénybe betenném, de pl. a fémpalackossal ellentétben ide elém az asztal szélére már nem.:)

Szerk.: esetleg úgy tudnám elképzelni, hogy a pumpát beletenném a doboz aljára, a fedélen lenne a 2 cső és a vezeték kivezetése.
A linkelt pumpából én is vásároltam, mert úgy gondoltam, a brushless motor szinte hangtalan a 100Hz-es brummogáshoz képest, amit a szinkronmotoros akváriumszivattyúk produkálnak. Hatalmas csalódás volt! Olyan hangos, mint egy kefés motor!!!
Ráadásul nem 900,- volt, mint a kollégának, hanem 4.500,- (szállítással). Az volt szerencsém, hogy a forgalmazó honlapján mint teljesítményben, mint hozamban, valótlanságot állítottak, így vissza tudtam küldeni pénzveszteség nélkül.
... de hogy valami pozitívat is írjak a fém szűrőházzal kapcsolatban: nekem most is egy kuktából készült szűrőm van, benne 2db szivattyúval. Működik. ;)
 
Igen, én is attól tartok, hogy nem lenne túl szép a végeredmény. :LOL:


Azok mennyire masszívak? Mert amit linkeltem, azok érzésre kb. olyanok, mint egy külső szűrő ház. Szerintem bírnák a strapát. A spagettistől félnék, hogy megroppanthatja a nyomás.

Itt linkelem, mi lenne az etalon: https://akvakertesz.hu/threads/lano-10-5l.5445/#post-255709,
de ettől még az általam linkelt is messze van. Szekrénybe betenném, de pl. a fémpalackossal ellentétben ide elém az asztal szélére már nem.:)

Szerk.: esetleg úgy tudnám elképzelni, hogy a pumpát beletenném a doboz aljára, a fedélen lenne a 2 cső és a vezeték kivezetése.
A nyomás nem fogja összeroppantani, mert max. 0,1-0,2 Bar nyomás alakul ki. A probléma a tömítéssel lehet, ami viszont nincs nyomásra specifikálva.
 
Egy pici- 9-10 literes nanohoz gondoltam. A lunch&go is kicsi, 4-6 decis. De jogos, nem emeltem ki, mihez nézegettem.

nekem most is egy kuktából készült szűrőm van, benne 2db szivattyúval. Működik. ;)
Tennél fel róla képet? Mennyiből hoztad ki?

A linkelt pumpából én is vásároltam, mert úgy gondoltam, a brushless motor szinte hangtalan a 100Hz-es brummogáshoz képest, amit a szinkronmotoros akváriumszivattyúk produkálnak. Hatalmas csalódás volt! Olyan hangos, mint egy kefés motor!!!
Ráadásul nem 900,- volt, mint a kollégának, hanem 4.500,- (szállítással). Az volt szerencsém, hogy a forgalmazó honlapján mint teljesítményben, mint hozamban, valótlanságot állítottak, így vissza tudtam küldeni pénzveszteség nélkül.
Jól gondolom, hogy nem a kínai öbölből, hanem "rendes" boltból rendelted?

Szerk.: elindult egy messzi-messzi városból egy kis pumpa. :)
 
Utoljára módosított:
Egy pici- 9-10 literes nanohoz gondoltam. A lunch&go is kicsi, 4-6 decis. De jogos, nem emeltem ki, mihez nézegettem.


Tennél fel róla képet? Mennyiből hoztad ki?


Jól gondolom, hogy nem a kínai öbölből, hanem "rendes" boltból rendelted?

Szerk.: elindult egy messzi-messzi városból egy kis pumpa. :)
Valóban magyar forgalmazótól rendeltem (szerencsére). Ha Kínából hozatom, most a hajamra kenhetném...
A KUKTA:
Az árra pontos számot nem tudok, csak azt írom, amire emlékszem:
- kukta: akciós 2.990,- 9 literes
- szivattyú 1: Mi Mouse 300l/h 2.800,- (ez a jobb, csendesebb)
- szivattyú 2: Eheim 300l/h 4.000,-
- TM45 szivacsból 5cm vastag 800,- - 900,-
- perlon vatta. 2 cm 200,-
- átm. 10 PVC cső 1.000,-
- átm. 10 szilikoncső 1.200,-
- ISTA kerámiagyűrű egy zacskó 2.400,-
- FBS + szilikon tömítő: 1.200,-,-
+ munka, utánajárás, stb. stb.
Kb. ennyi. Mondhatnánk, hogy ennyiért már kaptam volna gyári gyönyörű kész darabot. ... csak azt nem én találtam volna ki! ;)
Még az igazsághoz tartozik, hogy ez csak a szűrés II. fokozata. Előtte, az akváriumban ki van alakítva egy előszűrő TM45 szivacsból. Mérete: 10cm (szűrő vastagság) x 55cm x 5cm (ez a szűrő felület 2,75dm2). Tehát a kuktába már jócskán előszűrt víz kerül.
Ezen kívül, van még egy 400l/h szivattyú, ami megkerülve a kuktát, csak a szivacsszűrőt használva keringteti a vizet.
Magyarázat a képekhez:
1. a képek nagyon rosszak :(
2. a 3 db U alakú cső: a beszívó ág, alulra megy. A 2db fehér pipa felül: a szivattyúk nyoIMG_0340 (3).JPG IMG_0345 (2).JPG IMG_0346 (2).JPG mó ága.
3. a fekete: a kábelek a szivattyúk tápja
4. a vékony kék cső: a levegő bevezetése, amit az 1. szivattyú hozzákever a vízhez
5. a vékony barna cső: a CO2 bevezetése, amit a 2. szivattyú hozzákever a vízhez
6. a vékony átlátszó cső: a légtelenítés (6 óránként 1 percre kinyitom a szelepét, hogy légtelen legyen a rendszer)
7. a fekete trutyi: szilikon ragasztó tömítés céljából.
8. a fehér trutyi körben a fedélen: nem tudom pontosan milyen anyag, de olyan, mint a gyurma, csak nem szárad soha ki.
Nem vagyok büszke a kivitelre, nem is mutogatom senkinek, csak neked. ;)
 
Utoljára módosított:
A képeken nem tűnik szembántónak, szerintem szép.
Az a fura fénylő csík is zavaró, amiről már korábban írtam. Savval nem jött le, így szárazon olyan, mintha vízkő lenne, de nem az.

Hol lehet kapni a környéken olyan akváriumot, ami átlátszó ragasztásos, és a ragasztót nem hagyják ott a sarkoknál, hanem szépen lehúzzák, azaz csak a az üvegek között marad. Kellene egy 32 x 21 x 24 cm-es. Ki ragaszt szépen? :)
 
Az a fura fénylő csík is zavaró, amiről már korábban írtam. Savval nem jött le, így szárazon olyan, mintha vízkő lenne, de nem az.

Hol lehet kapni a környéken olyan akváriumot, ami átlátszó ragasztásos, és a ragasztót nem hagyják ott a sarkoknál, hanem szépen lehúzzák, azaz csak a az üvegek között marad. Kellene egy 32 x 21 x 24 cm-es. Ki ragaszt szépen? :)
Már írtam az a fénylő csík szóda ami kicsapódott az üvegből, nem lehet eltávolítani semmivel.Üveg+ragasztás Skopiék-nál a Szerdahelyi u.( volt Vídia udvarban). Skoperda Szabolcsot keresd.
 
Rendeletem egy akasztós szűrőt egy messzi-messzi országból. Lehet, ide sem fog érni.
Most így néz ki a tál. Egyre jobban bántja a szemem, ahogy az üveg meggörbíti a teret. :)
View attachment 41896
View attachment 41897
Megjött a szűrő. Nem tudom, hogy hajóval, autóval, bringával, vagy gyalog hozta a postás, de az biztos, hogy ráült.... és ezzel eltörte a beszívó pipát éppen a könyöknél.
[emoji49]30e7f8760e84678fe8788d6fed9138d3.jpg

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére