• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa WabIroda

Bandesz

Legenda
Sziasztok!
Ülök az irodában, és azon gondolkodom, hogy mi lenne, ha lenne itt egy wabi kusa.
De ennél tovább nem nagyon jutok, ezért nyitom ezt a naplót. Akinek ötlete, még jobb: tapasztalata van, dobja ide a megvilágosító kérdését, válaszát, véleményét, etc.

A környezet: ügyfeles, nagy ablakos "kirakat" iroda, azaz "vállalható" tálat tehetek csak ki.
Hétvégenként bezár a bazár, azaz ki kell bírnia két napot egyedül.

A témák, melyek most a fejemben kavarognak és magukban is megérnének egy-egy bejegyzést:
  • világítás, (közvetlen napfény nincs, és nem is lesz) dizájnos íróasztali izzócserével? DIY? profi?
  • tál: alacsony színes üveg/kerámia vs. magas átlátszó üveg (vízkővel?)
  • növény: alul mohás, változatos, többszínű; elszáradás, barnulás...
  • dekor.
 
Nekem volt egy kis emers kertem a melóban, de a két hetes szabim alatt elpatkolt. :/ Szerintem ez a műfaj nem irodába való, max akkor, ha tudod kire bízni és ért is hozzá az illető. :/
 
Kis iroda, hárman vagyunk: egy szórakozott lelkes és egy kevéssé fogékony pedáns. Ketten meg tudnák oldani. :)
 
Két napot letakarva kibírnak egyedül ha az elején odafigyelsz rájuk (lehet érdemesebb lenne otthon elindítani majd a már szinte kész tálat bevinni vagy legalább megvárni, hogy megszokják a helyet és elkezdjenek növekedni) A mohával vigyázz! Mindenhova befurakszik és ha nem vigyázol vége a szép gyepnek :S
 
Az alacsony kerámia/üvegtálas megoldásnál hogyan oldjátok meg esztétikusan a letakarást? :unsure:

A mohával vigyázz! Mindenhova befurakszik és ha nem vigyázol vége a szép gyepnek
Hopp, erre nem is gondoltam. Eddig azt olvastam, jó a moha, mert nedvesen tartja a talajt a többi növénynek.
 
világítás, (közvetlen napfény nincs, és nem is lesz) dizájnos íróasztali izzócserével? DIY? profi?
tál: alacsony színes üveg/kerámia vs. magas átlátszó üveg (vízkővel?)
növény: alul mohás, változatos, többszínű; elszáradás, barnulás...
dekor.
Világítás : teljesen jó nekik egy kompakt fénycső E27-es foglalattal lámpából világítva 6500 k ( kb 1400.-Ft)
Tál: átlátszó üveg mindent visz,nem lesz vízkő sem mert a víz úgy is a talajban lesz
Növény : a HC tök szépen tud emers fejlődni de ugyan ilyen jó a Bacopa,Ludwigia is (ezek voltak nekem),de több wabi tálat is nézz meg itt a fórumon nagyon jók is vannak.
Dekor: ha elfér a tálban és esztétikus nem mű hatást kelt akkor mehet pár kő meg fadarab,de nem feltétlenül kell bele az eredetiben is csak növények vannak.
Én is gondolkodtam már ide a munkahelyre tálat összedobni,na lehet kedvet kapok hozzá.:rolleyes:
 
Ezek az üvegek nagyon tetszenek, bár kérdéses, mennyire praktikusak, ill. elérhetőek. :cool::D
Tutube-Glass-Vase7136.jpg

1.jpg

rektangel-vase__30555_PE119160_S4.jpg

29073_PE053992_S4.jpg
Curve-Vase-medium.jpg
 
@keszalvo nosza, gondolkodjunk együtt! :)
A vízkövön a spriccelés miatti foltokat értem az üvegen. Most is van egy öblös wabim, és mindegy milyen vízzel permetezgetem, a foltok jönnek.
Dekor akkor jönne szóba, ha valami átlátszó, magas, öblös üveget használnék...
 
Lágyvizzel spricceld és abba tedd a tápot is és nem lesz vizkoves. ;) A tál és a növények csak fantázia kérdése.
 
  • Az első képen az a két üvegcse szerintem nagyon ott van. Valami olasz oldalon találtam. Látott már valaki ilyesmit itthon?
  • A második képhez: díszítő csíkozás nélkül képzelném el (láttam is ilyet "élőben", de olyan képet nem találtam), hogy a sok csík ne törje össze zavaróan a képet. Ebbe pl. simán bele tudok álmodni valami girbegurba ágat.
  • Harmadikhoz: sima, egyszerű, csinálok benne, amit akarok.
  • Negyedikhez: szűk részéig töltve talajjal, onnan jönnének a zöldségek.
  • Ötödikhez: most hirtelen passz.
 
A spriccelést úgy kell ahogy @inadsz is írta Én is spricceltem.
Az üvegek közül a második és harmadik a legpraktikusabb,utógondozás célból.
Nekem már meg van az üvegem így néz ki:
wmo9598ipiqf6ucl4aw.jpg
sjsmbiv81abq6olmozcu.jpg

Ez egy csiga forma anno így voltak benne a növények,de ebben biztos csak kis méretű előtéri növényt tartok majd.
Az eleje mindig le volt fóliázva így nem párolgott olyan nagyon a víz,később már nem kellett a takarás sem.
 
Lágyvizzel spricceld és abba tedd a tápot is és nem lesz vizkoves.
A spriccelést úgy kell ahogy @inadsz is írta Én is spricceltem.
Igen, cseréltem a csapvizet "vasalóvízre", de így is foltosodik egy kicsit. Igaz, ami igaz, ecetet még nem vetettem be.

A másodikon nagyon gondolkodom asszonypajtás szúrta ki a hétvégén, hogy mi lenne, ha abban zöldítenék valamit. Persze ő otthonira gondolt, én meg ittenire (jajj, lesz ebből még itthon háború). :eek::eek::eek:
 
Szolgáltai közlemény: programváltozás!
Nem tudtam a tacskóban hagyni egy étkészlet össze nem zúzott árengedményes darabjait, ezért üveg helyett szögletes, kerámia müzlis tál az alap. :)
Nem fotóztam, gondoltam úgy is találok majd a neten. Hát nem találtam.
Valami ilyesmit kell elképzelni, de olyan natúr/bézs színben (színekben nem vagyok otthon, csak az alapszínek stabilak, minden más lazán csúszkál a színkörön)...
white_porcelain_soup_bowl.jpg

13511923.jpg
 
Huhh, de itt maradt ez a topik. A kerámiatálak maradtak a konyhában, egy másik témában már kértem tanácsokat az indításhoz.
Két ilyen üvegem van (mármint a jobb oldali, a bal oldali már nincs meg), bár nem az irodában, hanem otthon. Az asszony nem engedi. ;)
@Dukenukem ötletének megfelelően beleállítottam egy papírhengert, azt félig töltöttem tropica táptalaj és mátrix trop keverékkel, míg kívülre environment aljzatot szórtam.
Talajszintig töltöttem akváriumvízzel, és az akváriumból "kinyírt" növényeket ültettem bele (HM, parvula, alternanthera reineckii Mini, és még valami, aminek már elfelejtettem a nevét).
Ültetés utáni képet még nem készítettem, jelenleg minden növény málik, próbál levegőhöz szokni.


20140307233
von von_dorlat auf Flickr
 
Hűha, Én tényleg indítottam egy ilyen naplót? :eek:
Egyébként a tál újra hadrendbe lett állítva, 15 centi az átmérője, a tetejétől kb. 15 centire pirít az izzó, amit szeretnék hideg fehérre cserélni.
Van esetleg valakinek tapasztalata, ilyen adottságokkal mégis mennyi lumenre lenne szükség?o_O
Találtam "szebb": 470, 806, 1055 lumenes és kevésbé szép, akár 1300-1400 lumenes izzókat is, de nem tudom melyik is kellene nekem. Az áruk 1300 és 3000 forint között alakul.

Szerk.: @inadsz, @Dannó @dantesix, @Dukenukem, Nektek mi a véleményetek?
 
Utoljára módosított:
Hűha, Én tényleg indítottam egy ilyen naplót? :eek:
Egyébként a tál újra hadrendbe lett állítva, 15 centi az átmérője, a tetejétől kb. 15 centire pirít az izzó, amit szeretnék hideg fehérre cserélni.
Van esetleg valakinek tapasztalata, ilyen adottságokkal mégis mennyi lumenre lenne szükség?o_O
Találtam "szebb": 470, 806, 1055 lumenes és kevésbé szép, akár 1300-1400 lumenes izzókat is, de nem tudom melyik is kellene nekem.

Szerintem minél erősebb annál jobb. Az algától nem kell félned :p max gyorsabban száradnak a növények vagy ha le vannak takarva jobban bepárásodik a tál ;)
 
Szerintem minél erősebb annál jobb. Az algától nem kell félned :p max gyorsabban száradnak a növények vagy ha le vannak takarva jobban bepárásodik a tál ;)
Nem is tudom. Egy áron vehetem 970, 1218 és 1450 lumenes izzót. De 15 centiről a 15 centi átmérőjű tálat az 1450 lumen nem fogja "kiégetni"??? :nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting::nailbiting:
 
Back
Oldal tetejére