• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi-Kusa

Wabi-Kusa tál 70ezres ADA világítással. :wtf:
d0070935_1835163.jpg

http://yutaworld2.exblog.jp/9855729/
 
inadsz said:
A másik aki fölé már nem jutott lámpa :lol:
:lol:
inadsz said:
Amúgy brutál nagyon, de a rendes Do! Lámpa is ami a wabi fölé kell, az is hetvenezer :shock:
:shock: Én meg "naivan" azt hittem a Wabi lámpa 20-30ezerbe kerül...Meg az is durva hogy 75w-os halogén lámpa van benne.Többet fogyasztana mint az egész akváriumom. :p
 
salci said:
Itthon olvasólámpának vettem :lol:

Hát ha ilyet vettél szólj ;)

A Wabi Kusa állányunkra már egy jó ideje nézek ideiglenes megoldást amíg rendelünk ADA-tól.
És NINCS!

Mindenféle lámpa van, megpróbáltam a G20-as foglalatú power led-es változatokra szűrni. Sajnos ez sem adott olyan fényt (azon kívűl, hogy rosszul is néz ki), ami elégséges lenne és pótolná a napfényt. A profi Wabi állványunkra meg nem akarok valami rondácska megoldást.

Persze a Do!Aqua ettől még nem olcsó, de hasonlót sem tudnál venni, ha szeretnél sem ilyen teljesítménnyel.

--- Most a két wabi tálunk az ablakban figyel és az ATI-ról szóródó fénnyel próbáljuk életben tartani.
 
Gondoltam bedobom ide is, hátha valaki nem látta a Facebook üzenőfalunkon tegnap.

Az ADA két oktatóvideója Wabi Kusa témában. Ez most kivételesen nem a tálas megoldás, hanem az akváriumba ültethető növénygombócok. ;)


 
Jól néznek ki ezek az akváriumos Wabi-k de azért én egy kisebb teljesítményű belső szűrőt csak el rejtenék benne....az állott víz..pocsolya...hiába a heti vízcsere...mi termel a halaknak oxigént a vízbe, hiszen minden növény felszín felett van...
 
Nagyon jó lenne ha itthon is lehetni ilyen Wabi-s növény pot-okat venni. Echino mix, rotala mix hydroval stb. Nem is gondolkoznék egy Wabi tál elindításán.
 
inadsz said:
Nagyon jó lenne ha itthon is lehetni ilyen Wabi-s növény pot-okat venni. Echino mix, rotala mix hydroval stb. Nem is gondolkoznék egy Wabi tál elindításán.
Szia!
Nem olyan nehez am ezeket megcsinalni, foleg ha hajhaloval csinalod. Sot lehet szepen lepesenkent is haladni: Da ma => Ko Kay Da ma => Wabikusa
Az elso kettot akar 'szimpla' disznovenyekkel is kezdhetet, hisz` nem hiaba hivjak igy is: "the poor man's Bonsai"

How to make kokedama: GPN6-bYbxPE
How to Make a Moss Ball: Emmymade: rZYRKaezQ34
Es persze Nigro oldala: http://akvarisztika.budapet.hu/2008/10/10/wabi-kusa-a-kusza-kaosz/
Valamint az alapoldal: http://www.wabikusa.jp/
 
Szerintem sem olyan nehéz,majd teszek fel képet,"ha sikerül".De úgy néz kisikerül.

Viszont olyat el tudnék képzelni,hogy lehetne olyan növény összeállítást venni,amiből majd Wabi-t csinál az ember.Ne kelljen egy doboz Hidrot,Glossot,Ludvigiát megvenni,hanem lenne olyan csomi vagy cserép,amiben benne van többféle Wabinak való növény.Egy tálhoz nem kell olyan sok növény egy-egy fajtából.

Jó annak , akinek van ezekből az akijában.Csak tép egy pár szálat a Wabihoz.
 
Télire, amikor a szoba hőmérséklet 20 fok alá csökken, vajon kell hozzájuk valami talajfűtő? A lámpa fénye gondolom nem lesz elégséges hőforrás.
 
Vajon amit V. tett be képeket wabi kusa működhet nyáron kint? Nem tűző napon hanem mondjuk amikor a reggeli nap odasüt. Elgondolkoztam, hogy csinálok egy hasonlót, lávakő nem drága, növények moha vannak. Agyagtál, intuíció és víz is van :) Meglátjuk. Remélem igen,
 
Látom nagyon népszerű most a Wabi-Kusa. Említitek, hogy Schruz kolléga naplója alapmű. Nos, hol találom ezt a bizonyos alapművet? Linket tud adni valaki? Sajnos az oldalon elég nehézkes a keresés...
 
Back
Oldal tetejére