• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa növények

Eleocharis parvula "mini"-vel mik a tapasztalatok? Láttam, hogy néhányotoknál gyönyörű emers gyep lett belőle.
Én párszor megpróbáltam az én tálaimban, de rendre elrohadtak. Úgy csinálok mindent ahogy Andris tanítja :D
Eddig ahányszor próbáltam mindig csak néhány szál állt rendelkezésemre. Azokat hiába babusgattam, nem láttam rajtuk számottevő fejlődést. Nemrég egy akvárium átrendezéséből megmaradt egy irdatlan mennyiség és úgy döntöttem benyomom, hátha nem vész kárba. Elég nagy csomókban ültettem egyrészt a lustaságom miatt, másrészt meg azt reméltem, nem nyomorítom meg őket annyira a sok tevés-vevéssel.
Pár hét elteltével azt látom, hogy a submers levelek feketednek de néhány tő közepén vannak friss hajtások. Mit javasoltok? Nyírjam le tövig vagy hagyjam így?
 
Tegnap szereztem egy 24 cm ármérőjű, 5 cm magas üvegtálat, és arra gondoltam, hogy megcsinálom wabinak. Tud valaki olyan linket adni, amit rajta vannak a wabizásra alkalmas növények? Eddig egyáltalán nem gondolkoztam wabiban, így nem is követtem a fórum ilyen témaköreit, a kereső viszont túl sok találatot dob ki...
 
Tegnap szereztem egy 24 cm ármérőjű, 5 cm magas üvegtálat, és arra gondoltam, hogy megcsinálom wabinak. Tud valaki olyan linket adni, amit rajta vannak a wabizásra alkalmas növények? Eddig egyáltalán nem gondolkoztam wabiban, így nem is követtem a fórum ilyen témaköreit, a kereső viszont túl sok találatot dob ki...
szinte az összes növény alkalmas wabizásra, kivéve valisnéria és társai
 
vir%C3%A1g1.jpg
 
ipari reflektorral sem akarok világítani, ledre gondoltam a fogyasztása miatt, de akkor megoldom, e14 vagy e27 foglalatuval. Hideg vagy melegfeher fényű mindegy? 4-6500 kelvin körül?
Szerintem Wabi esetén is a 6500K a jobb.
 
A következő növények között van olyan, ami nem alkalmas wabihoz?
Micranthemum umbrosum
Pogostemon stellata
Limnophila sessiliflora
Microsorum pteropus
Hygrophila difformis
Pogostemon helferi
Rotala rotundifolia
Bacopa caroliniana
Bolbitis heudelotii
Echinodorus quadricostatus
Cryptocoryne undulata broad leaves
Vesicularia dubyana Christmas
Cryptocoryne Petchii Pink
Nomaphila stricta
Lobelia cardinalis 'Small Form'
 
Bolbit én még nem láttam szépet wabiban, nagyon sok pára kell neki. A többi szerintem működhet, de magas páratartalom azért fontos lesz.
 
A következő növények között van olyan, ami nem alkalmas wabihoz?
Micranthemum umbrosum
Pogostemon stellata
Limnophila sessiliflora
Microsorum pteropus
Hygrophila difformis
Pogostemon helferi
Rotala rotundifolia
Bacopa caroliniana
Bolbitis heudelotii
Echinodorus quadricostatus
Cryptocoryne undulata broad leaves
Vesicularia dubyana Christmas
Cryptocoryne Petchii Pink
Nomaphila stricta
Lobelia cardinalis 'Small Form'

szerintem a microsorum és a bolbitis nem biztos hogy életképes de egy próbát megér a helferi nálam elég szenvedős volt eddig. a mohákkal lehet gond legyen az akváriumi vagy erdei, hamar benőhet mindent, nehéz kordába tartani, bepenészedik.
 
szerintem a microsorum és a bolbitis nem biztos hogy életképes de egy próbát megér a helferi nálam elég szenvedős volt eddig. a mohákkal lehet gond legyen az akváriumi vagy erdei, hamar benőhet mindent, nehéz kordába tartani, bepenészedik.

mohából a jávait ha átneveled szépen nő wabiban
 
Tegnap este kaptam egy zacskó növényt, ami 6 fajt tartalmazott. Ki ismeri fel őket? Elméletileg mind emers.
17080654596_6efca16e95_b.jpg
 
Tegnap este kaptam egy zacskó növényt, ami 6 fajt tartalmazott. Ki ismeri fel őket? Elméletileg mind emers.
17080654596_6efca16e95_b.jpg
Hydrocotyle tripartita Japan, Micranthemum sp. Monte Carlo, Lileopsis brasiliensis/mauritania, Eleocharis parvula (Törpe csetkáka), Limnophia sessiliflora, Hottonia pallustris tán a fényben úszó, a nagylevelű elég érdekes, nekem a Gymnocoronis spilanthoides-nek tűnik.
 
Hydrocotyle tripartita Japan, Micranthemum sp. Monte Carlo, Lileopsis brasiliensis/mauritania, Eleocharis parvula (Törpe csetkáka), Limnophia sessiliflora, Hottonia pallustris tán a fényben úszó, a nagylevelű elég érdekes, nekem a Gymnocoronis spilanthoides-nek tűnik.
Köszönöm szépen!
 
Back
Oldal tetejére