• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

VUPPA lehabzó

lakly

Főkertész
Azért tettem ide, mert mert nem szűrő, de van benne szerepe. :)
Azért fogott meg ez a dolog, mert mostanában az ADA videókban folyamatosan szerepel, és érdekes a felhasználása.
Amit a készülékről tudni lehet, ez egy felszíni "trutyi eltávolító", aminek az lenne a feladata, hogy a felszínen megjelenő nem kívánatos fim réteget megszüntesse. Tehát nem tartalmaz szűrőanyagot.
Itt a dolog érdekessége a videókon az látható, hogy semmilyen más szűrésre alkalmas technikát nem alkalmaznak.​
Ebből arra következtetek, hogy a szűrést a talajban megtelepedő bacikra bízták, és ez a kis VUPA biztosítja a megfelelő áramlást.​
Várom a ti észrevételeteket is ezzel kapcsolatban.​
 
Kis akváriumot lehet más szűréssel is szűrni, csak a hatékonyság nem mind1, hogy milyen lesz. Pl használhatnál levegő szűrőt, mattent, talajt, akasztósat, belsőt, powerhead-et stb.

Növényesnél azért hanyagoljuk a legtöbbet, mert sok fényt használunk, sokat tápozunk, és szeretnénk bevédeni a hátsónkat az állandó alga probléma miatt.

A boltban használunk oldalpolcost szivaccsal, szűrőanyaggal, keringető pumpával. Kb mint egy belső szűrő. De használunk levegő szűrőket a garniknál. Talajszűrést powerhead-el. Sima talajszűrést is. Van akasztós és sima kis belső szűrő is. Összességében elmondható, hogy ezek a kanyarba sincsenek egy jól méretezett külső szűrőhöz képest.

Miért használja az ADA a kis akváriumokon a Vuppa-t?
  • Mert szeretné eladni:)
  • Mert megszűnteti az állandó problémát a felszíni olajosodással, ami kis akváriumoknál méginkább jelentketkezik
  • Mert szép és passzol az ő minimalista stílusukhoz.
  • Mert a nano akváriumoknál többféle szűrés is szóba jöhet - lásd fent
Hogyan működik?

Azon kívül, hogy skimmer, a beépített motor miatt powerhead funkciót is ellát. Azaz folyamatosan oxigénnel dúsítja a vizet és keringet. A szűrő baktériumok így megfelelő oxigénhez jutnak ahogy a benne lévő élővilág is.

De nem külső szűrő! Itt nincs nagy mozgástér. Ha valami borul, borul az egész aki és hullanak majd a garnélák, halak.
Az ADA nem mondja meg mennyit tartják karban ezeket a nanokat. De az AquaSky LED világítás miatt én heti 2-3x vízcserére és karbantartásra voksolok.
 
Köszi.
Ezen átsiklottam.
Érdekes viktor érvelése, de azért tartom az elméletem, hogy szerintem a talajban megtelepedő bacikra alapoznak sok mindent.

Ez halott elmélet :)
Nálunk elbukott a szimpla talajszűrés is pont emiatt. Lehet bohóckodni, de nem működik és nagy szívás van utána.
 
Köszi Viktor!

Így összefoglalva egy helyen szerintem nagyon jó látni az érveket.
Ez talán másoknak is ad egy ki információt ebben a kérdésben. ;) Nekem mindenesetre segített. (y)
Ha a japánok valóban 2-3x vízcserével + a matázás oldják meg a ledes nanóik pazar megjelenését, akkor azokat az akikat nem hobbinak és kikapcsolódásnak tervezik, hanem munkának.
Ez szerintem továbbra is az ő műfajuk marad, mert a többségünk munkamellet, és "hobbiból" csinálja.
 
Köszi Viktor!

Így összefoglalva egy helyen szerintem nagyon jó látni az érveket.
Ez talán másoknak is ad egy ki információt ebben a kérdésben. ;) Nekem mindenesetre segített. (y)
Ha a japánok valóban 2-3x vízcserével + a matázás oldják meg a ledes nanóik pazar megjelenését, akkor azokat az akikat nem hobbinak és kikapcsolódásnak tervezik, hanem munkának.
Ez szerintem továbbra is az ő műfajuk marad, mert a többségünk munkamellet, és "hobbiból" csinálja.

Jogos. De ezen a szinten szerintem alap a lehető legjobb karbantartás.
A hobbi akváriumok többsége nem így néz ki. Nem véletlenül ;)
 
Back
Oldal tetejére