• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Víztesztek - teszteljünk!

Sziasztok,

Nitrit és nitrát tesztből melyik gyártó terméke ajánlott? :)

köszönöm

A nitrátot is nitritként mérjük, mivel a teszthez (pl. JBL) mellékelt porral redukáljuk a nitrátot nitritté és utána nitritként mérjük meg. A csíkteszteket nem tartom jónak, talán frissen bontva működnek, de pár hetesen sem biztos, hogy pontos a mért eredmény. Tehát mindkét esetben csepptesztet javaslok, JBL, Sera vagy Salifert.

A másik, hogy nitritet teljesen felesleges mérni. Az akvárium indulása utáni első 2-4 hétben, amikor még csak kialakulóban van a bacikultúra, nem lesz nitritfogyasztó baktérium (Nitrobacter), mivel a nitrittermelő telepek (pl. Nitrosomonas) éppen csak kialakulóban vannak, később viszont, amikor már van nitrittermelő és nitritfogyasztó is bőven, akkor a sebességmeghatározó lépés az ammónia oxidációja lesz, magyarul ahol nitrithez jutnak a nitritfogyasztók, rögtön el is használják azt. Esetleg antibiotikumos kúra után lenne talán értelme a nitritmérésnek.
 
A nitrátot is nitritként mérjük, mivel a teszthez (pl. JBL) mellékelt porral redukáljuk a nitrátot nitritté és utána nitritként mérjük meg. A csíkteszteket nem tartom jónak, talán frissen bontva működnek, de pár hetesen sem biztos, hogy pontos a mért eredmény. Tehát mindkét esetben csepptesztet javaslok, JBL, Sera vagy Salifert.

A másik, hogy nitritet teljesen felesleges mérni. Az akvárium indulása utáni első 2-4 hétben, amikor még csak kialakulóban van a bacikultúra, nem lesz nitritfogyasztó baktérium (Nitrobacter), mivel a nitrittermelő telepek (pl. Nitrosomonas) éppen csak kialakulóban vannak, később viszont, amikor már van nitrittermelő és nitritfogyasztó is bőven, akkor a sebességmeghatározó lépés az ammónia oxidációja lesz, magyarul ahol nitrithez jutnak a nitritfogyasztók, rögtön el is használják azt. Esetleg antibiotikumos kúra után lenne talán értelme a nitritmérésnek.
A jol megszokott coool. [emoji41]

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok!
Melyek azok a víz paraméterek amit egy növényes akváriumban gyakrabban mérni kell? És milyen gyártó teszteit érdemes venni?
Előre is köszönöm!
 
Köszi! Van egy kis zöld szőr alga gondom!

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
Innen fuj a szel. Merj nitrat foszfatot. Csokkentsd a mennyiseget, vizcsere, kicsit feny tap vissza es a hal kaja is. A szokasaid Te tudod asszerint lepj. A feny nem a szor alga miatt, hanem a tap elvetelt a novenyek jobban viselik keves fennyel. A szornek mindegy, a hany watt/liter.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Én vagyok balszerencsés vagy tényleg ilyen szórás van a merési eredményekben?
Van 3 kicsikínai TDS mérőm, ugyanarra a vízre az egyik 120, a másik 130 a harmadik 140 TDS-t mér. Gondolom azért, mert vízhőfokra is kb. ilyen szórást produkálnak: 22, 23,5 és 24 fok. :)

Lehet ezeket kalibrálni calahogy, vagy pedig ne foglalkozzak vele, adott akvához használjam ugyanazt a cerkát visszasózás ellenrzésére és annyi?
 
Én vagyok balszerencsés vagy tényleg ilyen szórás van a merési eredményekben?
Van 3 kicsikínai TDS mérőm, ugyanarra a vízre az egyik 120, a másik 130 a harmadik 140 TDS-t mér. Gondolom azért, mert vízhőfokra is kb. ilyen szórást produkálnak: 22, 23,5 és 24 fok. :)

Lehet ezeket kalibrálni calahogy, vagy pedig ne foglalkozzak vele, adott akvához használjam ugyanazt a cerkát visszasózás ellenrzésére és annyi?
En minden kepen vennek kalibralo folyadekot. Pontos kepet ad a helyzetrol. Ha nem js allithatos, tudod mi a sztori.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Meg hat ha minden heten vizet cserelsz es sozol, nem rogzul az adag? Nalam az osszes akvanal kanal pontossagra tudom mennyi kell bele, persze ramerek azert, de 4-5 tds difi szokott lenni kb. Jah igen ga-s gh pozitiv, a kiszamithato. (reklam helye volt mert erdemes ra) [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nem mindig cserélek ugyanannyit, és a tápozás is befolyásolja sajna.

Ráadásul salty shrimp és dennerle gh+ is használatban van. :)
Rendelek GAból tds kalibráló folyadékot akkor. Az egyikre az van írva egyébként hogy "calibrate only with nacl".
 
Nem mindig cserélek ugyanannyit, és a tápozás is befolyásolja sajna.

Ráadásul salty shrimp és dennerle gh+ is használatban van. :)
Rendelek GAból tds kalibráló folyadékot akkor. Az egyikre az van írva egyébként hogy "calibrate only with nacl".
Szepen szolva (regi nemet katonaval kalibralva?) xar az angolom.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Én vagyok balszerencsés vagy tényleg ilyen szórás van a merési eredményekben?
Van 3 kicsikínai TDS mérőm, ugyanarra a vízre az egyik 120, a másik 130 a harmadik 140 TDS-t mér. Gondolom azért, mert vízhőfokra is kb. ilyen szórást produkálnak: 22, 23,5 és 24 fok. :)

Lehet ezeket kalibrálni calahogy, vagy pedig ne foglalkozzak vele, adott akvához használjam ugyanazt a cerkát visszasózás ellenrzésére és annyi?
Én kínai pH mérővel jártam hasonlóan, cirka egy teljes értékkel mért többet mint a nemrég vett Adwa, hiába volt frissen kalibrálva.
 
Sziasztok! :)
GH, KH, PO4, NO3 mérésekhez milyen teszteket javasoltok?
Megközelítóleg pontos eredményeket szeretnék csak a visszasózáshoz, természetesen nem a házi "metlaboromhoz" kellenek :cool:
 
Sziasztok! :)
GH, KH, PO4, NO3 mérésekhez milyen teszteket javasoltok?
Megközelítóleg pontos eredményeket szeretnék csak a visszasózáshoz, természetesen nem a házi "metlaboromhoz" kellenek :cool:
Szia!
JBL tesztekre nincs panaszom, megbízhatók. Utántöltő is rendelhető hozzá, ha sokat kellene mérned.;):)
 
Back
Oldal tetejére