• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Víztesztek - teszteljünk!

Más növénynek más igénye van, ráadásul a gyorsan növők gyorsan fogyasztják a tápot is. Vízcsere milyen gyakran van, és mennyi? Esetleg kipróbálhatod azt is ritkábban, vagy 10-20%-kal kevesebbet cserélni.
heti 30-35% de most volt egy kis kavarodás, külső szűrő tisztítás is volt meg új szűrő üzemelés is, közbe kis 10%-ok, nagyobb vízpótlások stb... vissza kell állítanom a rendet. vízcsere után másnap mindenből dupla adagot adok hogy pótoljak vagy inkább 3x-osat kéne?
 
Sziasztok!

Barna alga mostanában sajnos előfordul nálam. Minden más okot kizártam, így valszeg a szilikát lesz a hibás.
Van valakinek Bp-en szilikát tesztje eladó vagy kölcsönben egy mérésre, amiért természetesen fizetnék. Nem akarok 4000-ért tesztet venni, ha nem muszáj.

Ha kölcsön adná, hálás lennék!
 
Sziasztok!
Barna alga mostanában sajnos előfordul nálam. Minden más okot kizártam, így valszeg a szilikát lesz a hibás.
Van valakinek Bp-en szilikát tesztje eladó vagy kölcsönben egy mérésre, amiért természetesen fizetnék. Nem akarok 4000-ért tesztet venni, ha nem muszáj.
Ha kölcsön adná, hálás lennék!
Javítsatok ki ha tévedek, de mintha egyszer lett volna arról szó, hogy a GA-ba is be lehet vinni vizet , és ott valami komolyabb műszerrel meg tudják nézni.
 
Sziasztok!

Barna alga mostanában sajnos előfordul nálam. Minden más okot kizártam, így valszeg a szilikát lesz a hibás.
Van valakinek Bp-en szilikát tesztje eladó vagy kölcsönben egy mérésre, amiért természetesen fizetnék. Nem akarok 4000-ért tesztet venni, ha nem muszáj.

Ha kölcsön adná, hálás lennék!
Szia! Én nem görcsölném agyon ezt a mérést a helyedben. Nem feltétlen az lesz a fő felelős. Szerintem nagyon sokunk túlesett már ezen az algatipuson. Az egyik legegyszerübben leküzdhető alga ha van egy jó takarítóhalad. Egyébként ha új az akid akkor biztos van benne, kár a mérésért. Máskülönben ha csapvizet használsz itt Budapest környékén abban is biztosan van, hisz az itteni vízhálózat parti szűrésű kutakból nyeri a vizet, a szűrőközeg meg kavics, ami nem más mint rengeteg szilikát. Csak egyszer kell legyőzni utána nem lesz. (Én is csapvizet használok)
 
Szia! Én nem görcsölném agyon ezt a mérést a helyedben. Nem feltétlen az lesz a fő felelős. Szerintem nagyon sokunk túlesett már ezen az algatipuson. Az egyik legegyszerübben leküzdhető alga ha van egy jó takarítóhalad. Egyébként ha új az akid akkor biztos van benne, kár a mérésért. Máskülönben ha csapvizet használsz itt Budapest környékén abban is biztosan van, hisz az itteni vízhálózat parti szűrésű kutakból nyeri a vizet, a szűrőközeg meg kavics, ami nem más mint rengeteg szilikát. Csak egyszer kell legyőzni utána nem lesz. (Én is csapvizet használok)

Az akvárium már több mint 2 éve üzemel és az van, hogy néha előjön, aztán elmúlik a barna alga, ezzel szeretnék valamit kezdeni...
 
Sziasztok, szeretném kikérni a véleményeteket a következő jelenséggel kapcsolatban:
Tegnap mértem nitrit szintet a JBL nitrit cseppteszttel, és a legmagasabb 1+ mg/l érték jött ki. Az akva 180 literes low tech növényes, kicsit több mint 3 hete indult, szűrője jbl e1501 sok siporax-szal, illetve micromec-kel. Sera filter startert is kapott bőven induláskor (amit a siporax-hoz adtak, benne volt a dobozban). Halak még nincsenek, pár nap múlva terveztük hozni őket, de ez a magas nitrit szint keresztbe tesz... Szerintetek érdemes most gyakran vízcseréket csinálni, hogy levigyük a nitrit szintet, vagy pont hogy maradjon így tetőzve a nitrit hogy legyen bőven kajájuk a nitrobaktereknek? Gyorsabban szaporodnak ha sok a nitrit és nem cserélek most vizet?
 
Nekem ez soknak tűnik három hét után pláne, hogy startert is adtál. Csapvízzel indítottad?
Növények hogy vannak? Szagtalan a víz?
 
Köszönöm a választ. A víznek enyhe mocsárszaga van mikor felnyitom a tetőt. Seachem ammónia alert nem jelez ammóniát. Csapvízzel indítottam igen, kb. 30%-ban ioncserélt vízzel lágyítva.
Ezután a vízcseréket már RO vízzel végeztem, először tisztán, aztán mikor elértem a kvánt KH 5, GH 6 értékeket akkor már sózva. A növények remekül vannak, nőnek mint a gomba, minden nap csodálkozok mikor hazaérek hogy milyen sokat nőttek pár óra alatt. :) Később tudok feltenni pár képet ha segít. Tápozás napi 3ml Green Aqua Macro, micro + 4ml easycarbo. Sajnos a nitrát szintem is rekord 50-esen van, ezért most másfél napja hanyagolom mindhárom tápot, csak a carboból toltam be 1-2 ml-t mert nincs CO2, kell nekik valamiből szén a szőlőcukor készítéshez. A többi tápanyag valószínűleg még bőven lehet a vízben a 3 hetes felhalmozódásból. Persze vízcsere is volt első héten 2x utána 1x hetente.
Vettem mono fosfot meg káliumot, így tudok adagolni nekik nitrátmentes makro tápot, hogy csökkenjen a nitrát szint. Valamit rosszul csinálok szerinted, vagy csak idő kell még a nitrobaktereknek?
Kellene venni még valamilyen tesztet? (pl. foszfát/kálium/vas teszteket?)
 
Szia!
Ne tudom milyen talajod van. (manado?) Táptalajod van? az akvárium indításánál fontos lett volna a gyakoribb vízcsere. Két-három naponta.
Ami engem kicsit zavar az a háttér. (Tudom nekem is volt régebben) Mögötte nem pang a vized, nem bomlik ott "valami".
Kérdésed van bátran.
Amúgy tetszik az akvád.
 
Köszi szépen, nekem is tetszik csak ez a magas nitrit hozta rám a frászt.
A háttér mögött biztosan nem bomlik semmi mert csak egy papír poszter ami kívülről van felragasztva az üvegre. A vízcsere úgy volt az első héten ahogy írtad, 3naponta.
A talaj manado nincsen semmi táptalaj de van helyette 20darab méregdrága tropica tápkapszula lenyomdosva lényegében az a táptalaj :)
 
Bocsi a háttér fólia nagyon "élethű." Arra gondoltam, táptalajod nincs betakarva rendesen, de ezt elvethetjük.
JBl teszt pedig jó szokott lenni. Viszonylag pontosnak gondolom.
Mindenesetre vízcserék nem ártanak, szűrőd még sajnos nem áll készen a bioszűrésre. Pár hét és "beérik" szerintem.
 
Utoljára módosított:
Pár hét? Remélem csak pár nap mert szombaton szeretnénk hozni a halakat. Persze ha marad ez a magas nitrit szint akkor nem fogjuk de addigis mindent megteszek amit lehet hátha. Teszek be 2oxidatort, emelem a hőfokot tolok be még kulturat, hátha csoda történik és lemegy szombatig a nitrit
 
Hőfokot ne emelj! Növényesbe 22-23C fok teljesen jó érték. Nem kell, hogy esetleges "bomlás" beinduljon. Vízcserék és hajrá, drukkolok Neked!(y)
 
A felkeveredés amugy nem teljesen elvetett ötlet mert kellett kicsit rendezgetni a talajon meg visszaültetni 1-2 feljött növényt meg át is ültettünk párat. Nincs kizárva hogy a talajkapszulákból szabadult fel pár vegyület.
 
Köszi igyekszem. A hőfok emelés azért jó mert Nigro írta a blogján hogy a nitrobakterek 25-30 fokban szaporodnak leggyorsabban. Így ha emelek 23ról 25re azzal gyorsitom a beállást.
 
Nem gondolkodtam naplóban de lehet hogy jó ötlet. Durva volt a helyzet a tegnapi ammónum mérésen 3mg/l jött ki. Azonnali 50-60% vízcsere után 1 órával újra mértem, jobb lett a helyzet: 0,4. Szerencsére úgy tűnik kiapadóban lehet a forrás is amiből a sok ammónia származott, mert 7 órával később is ugyanezt mértem.
 
A vízbe adagolt easycarbo fel tud halmozódni ha nem hasznàlják fel a növények? Hogyan lehet mérni a vízben lévő carbo mennyiségét? CO2 teszt jó rá?
 
Back
Oldal tetejére