• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Víztesztek - teszteljünk!

Sziasztok!
Ma mértem foszfátot sera teszttel és 2mg-t mutat ez nem magas egy kicsit? Hogyan tudom le vinni?
 
Sziasztok ! Sera nitrát teszt - TESZT
10-20-30-40-50-100 ppm-es NO3 oldatokat készítettem házilag, egy 'kínai' ékszermérleggel, fecskendővel, szóval átlagos dolgokkal.
A képeken nem biztos, hogy átjön, de nagyon jól mutatja az értékeket, csak fényképezőm ócska. Ezek után megnyugodtam hogy jó a teszt, és a továbbiakban is merek venni ilyet, és igazából másnak is ajánlanám.
sera1.jpg
sera2.jpg

Továbbra sem értem, hogy miért nem tudom kimozdítani az akvám vizét 0-ról. Nemrég kapott egy 21 ppm-es NO3 bombát KNO3 porból, 12 órával utána mértem és 0 volt a teszt. :woot:eek:_O
 
Sziasztok ! Sera nitrát teszt - TESZT
10-20-30-40-50-100 ppm-es NO3 oldatokat készítettem házilag, egy 'kínai' ékszermérleggel, fecskendővel, szóval átlagos dolgokkal.
A képeken nem biztos, hogy átjön, de nagyon jól mutatja az értékeket, csak fényképezőm ócska. Ezek után megnyugodtam hogy jó a teszt, és a továbbiakban is merek venni ilyet, és igazából másnak is ajánlanám.
View attachment 3995
View attachment 3996

Továbbra sem értem, hogy miért nem tudom kimozdítani az akvám vizét 0-ról. Nemrég kapott egy 21 ppm-es NO3 bombát KNO3 porból, 12 órával utána mértem és 0 volt a teszt. :woot:eek:_O
Naponta adagolj hasonló bombákat (inkább kisebbet gyakrabban, mint ritkán nagyot), ha a talajod veszi fel, akkor 2-3 hét után elkezd telítődni, folyamatos, 3-4 naponta történő méréssel szépen követni tudod.
 
Naponta adagolj hasonló bombákat (inkább kisebbet gyakrabban, mint ritkán nagyot), ha a talajod veszi fel, akkor 2-3 hét után elkezd telítődni, folyamatos, 3-4 naponta történő méréssel szépen követni tudod.
Szia! igen, köszi! az a terv hogy most átállok egy következetes tápozásra, mert mostanában elég összevissza volt. Most van rendes mérlegem is, nem a konyhai +-2g-ossal kell szórakozni.
 
Sziasztok!

Valaki csinált már közületek olyat, hogy készített otthon egy bizonyos tápanyag szintű folyadékot és azzal tesztelte vissza a tesztert, hogy mennyivel tér el a mért érték a valós értéktől.
Én például arra gondoltam, hogy a JBL NO3 tesztem pontosságát úgy nézném meg, hogy például itthon készítenék egy 10 ppm-es oldatot és rámérnék a teszttel. A kapott érték alapján meg látnám, hogy mennyit csal a teszt.
Működő képes lehet az elgondolás?
 
Sziasztok!

Valaki csinált már közületek olyat, hogy készített otthon egy bizonyos tápanyag szintű folyadékot és azzal tesztelte vissza a tesztert, hogy mennyivel tér el a mért érték a valós értéktől.
Én például arra gondoltam, hogy a JBL NO3 tesztem pontosságát úgy nézném meg, hogy például itthon készítenék egy 10 ppm-es oldatot és rámérnék a teszttel. A kapott érték alapján meg látnám, hogy mennyit csal a teszt.
Működő képes lehet az elgondolás?
Pont ez a módja.
A 121. hozzászólás is ezt mutatja be.
Javaslom, olvass mielőtt kérdezel. Ha mindenki visszaolvasás nélkül felteszi a kérdéseit, akkor tele lesz ismétléssel a fórum, ami teljesen áttekinthetetlenné teszi. Ráadásul mindenki megunná a válaszadást.
Ez csak jó tanács, nem kötözködni akarok.
 
Sziasztok ! Sera nitrát teszt - TESZT
10-20-30-40-50-100 ppm-es NO3 oldatokat készítettem házilag, egy 'kínai' ékszermérleggel, fecskendővel, szóval átlagos dolgokkal.
A képeken nem biztos, hogy átjön, de nagyon jól mutatja az értékeket, csak fényképezőm ócska. Ezek után megnyugodtam hogy jó a teszt, és a továbbiakban is merek venni ilyet, és igazából másnak is ajánlanám.
View attachment 3995
View attachment 3996

Továbbra sem értem, hogy miért nem tudom kimozdítani az akvám vizét 0-ról. Nemrég kapott egy 21 ppm-es NO3 bombát KNO3 porból, 12 órával utána mértem és 0 volt a teszt. :woot:eek:_O
Ezt én is kipróbáltam a JBL teszttel, mert az akváriumvizemmel alig adott reakciót. A teszt jó volt, csak a tápanyagszintem volt nagyon alacsony.
 
Vannak közel 10 éves Sera tesztjeim, PO4, NO3 és Fe.
Reménykedtem, hogy még esetleg működnek. A PO4 a csapvízre 2mg/l-t jelez. Lehetséges ennyi benne vagy ez nettó hülyeség, mert tutira megromlott a cucc.
 
Vannak közel 10 éves Sera tesztjeim, PO4, NO3 és Fe.
Reménykedtem, hogy még esetleg működnek. A PO4 a csapvízre 2mg/l-t jelez. Lehetséges ennyi benne vagy ez nettó hülyeség, mert tutira megromlott a cucc.

Szerintem sok, de aztán egy végponton bármi lehetséges.

Van GA macrod? Mérj belőle 5 ml-t és adj hozzá 45 ml RO vizet. Homogenizáld alaposan, majd mérd meg ezt az oldatot. 0,7 mg/ml-t kell jeleznie.
 
Oké.
Közben kiderült, hogy a vízművünk polifoszfátozza a vizet, ezért 1-2mg van benne. Ioncserélttel hígításban is megmérem, abból látszódni fog remélem.
 
A nitrát tesztem 10 mg/l-t jelzett a 40 és az 500 mg/l-es oldatra is. E helyett kell új, mert ez bizony megromlott 10 év alatt, mégha szavatossági idő nincs is feltüntetve rajta.
 
Sziasztok!Megszeretném kérdezni,hogy a JBL pro scan víztesztje milyen pontosságal mutatja ki ha valami nem okés az akváriumba.Vagy érdemesebb inkább csepegtetős teszteket venni ?Előre is köszi a vállaszokat!
 
A nitrát tesztem 10 mg/l-t jelzett a 40 és az 500 mg/l-es oldatra is. E helyett kell új, mert ez bizony megromlott 10 év alatt, mégha szavatossági idő nincs is feltüntetve rajta.
Ezek a lötyik lehet, hogy kémiailag is megromlanak, de én azt tapasztaltam, hogy némelyik kupak nem zár tökéletesen és emiatt besűrűsödnek az oldatok, így már hamis értéket mutatnak.
 
Leteszteltem a vas (Fe) tesztet is, az is tíz éves. Van itthon JBL Ferrolon (mikro táp), amiben van vas. Adagolásnak 50 ml-t ajánlanak 600 literre. Csináltam ilyen oldatot és 0,1 mg/l-ot mért a teszt. Csináltam kétszer ilyen töményet és 0,25 mg/l-t mért. Bár nm tudom pontosan, hogy mennyi vas van a szerben, de úgy tűnik, hogy a teszt is jó, mert ezek normális tápozási értékek. Szóval a Sera Fe teszt is bírja a tíz évet, nem jár le a szavatossága.
 
A nitrát tesztem 10 mg/l-t jelzett a 40 és az 500 mg/l-es oldatra is. E helyett kell új, mert ez bizony megromlott 10 év alatt, mégha szavatossági idő nincs is feltüntetve rajta.
Nem kell neki 10 év, nálam elég volt 2 év. A PO4 teszt viszont túléli a hivatalos szavatossági idejét.
 
Back
Oldal tetejére