• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízmozgató csövek vs penészesedés

Mardifunk

VIP kertész
Sziasztok!

Van valakinek problémája a vízpumpálásra használt PVC csövek penészesedésével?

A szokásos áttetsző Varioluxot használom, és fél év alatt befeketedik a belseje a szürke penésztől, ami aztán vízfeltöltéskor nyákos lepedékként a hordóban landol. Emellett konkrétan belilul a cső, ami nem tudom mitől van, talán az UV az oka, mivel az erkélyen tárolom.

Mindig leveszem az illesztékeket használat után, hogy kiszellőzzön, de semmit se ér.

Mit lehet ez ellen tenni? Nálatok is előfordul?
Honnan szerzitek be a csöveket és mifèléket?
 
Sziasztok!

Van valakinek problémája a vízpumpálásra használt PVC csövek penészesedésével?

A szokásos áttetsző Varioluxot használom, és fél év alatt befeketedik a belseje a szürke penésztől, ami aztán vízfeltöltéskor nyákos lepedékként a hordóban landol. Emellett konkrétan belilul a cső, ami nem tudom mitől van, talán az UV az oka, mivel az erkélyen tárolom.
Mindig leveszem az illesztékeket használat után, hogy kiszellőzzön, de semmit se ér.

Mit lehet ez ellen tenni? Nálatok is előfordul?
Honnan szerzitek be a csöveket és mifèléket?

Pont ilyen csöveket használok én is karbantartásra. Régebben nálam is volt ilyesmi azzal a csővel amivel leszívom az aki vizét. (a visszanyomó csövemben sosem volt ilyen) Mostanában ki szoktam mosni a csövet néha. Mivel 7 méteres csöveket használok úgy szoktam, hogy egy szivacsból levágott darabot jó szorosan beletömök a cső végébe. Leszerelem a zuhanyrózsát a csövéről a csövet bedugom a szivacs után. A kezemmel beleszorítom a csövet és mehet a melegvíz jó nagy nyomáson. Kétszer háromszor átküldöm rajta és olyan mint újkorában!
Én egyébként a szűrőcsöveket is így takarítom!
 
Pont ilyen csöveket használok én is karbantartásra. Régebben nálam is volt ilyesmi azzal a csővel amivel leszívom az aki vizét. (a visszanyomó csövemben sosem volt ilyen) Mostanában ki szoktam mosni a csövet néha. Mivel 7 méteres csöveket használok úgy szoktam, hogy egy szivacsból levágott darabot jó szorosan beletömök a cső végébe. Leszerelem a zuhanyrózsát a csövéről a csövet bedugom a szivacs után. A kezemmel beleszorítom a csövet és mehet a melegvíz jó nagy nyomáson. Kétszer háromszor átküldöm rajta és olyan mint újkorában!
Én egyébként a szűrőcsöveket is így takarítom!

Nagyon nagy ötlet:D
Soha nem volt, hogy félúton beleszorult volna?
 
Nálam is pont ilyen lila és fekete a cső. Nem valami szép, de csak leszívásra használom így annyira nem zavar. Tavasztól őszig kint van a szabad levegőn a cső, de ott is ilyen lett. Mostanában már én sem zárom le a két végét.
 
Nagyon nagy ötlet:D
Soha nem volt, hogy félúton beleszorult volna?

Nem szokott! Olyan nyomás alakul ki mögötte, hogy még a cső is tágul egy kicsit. Simán átnyomja!

Szuper ötlet! Meglep viszont, hogy két csövet használsz. Higiéniai oka van?

Pont ez miatt kezdtem használni kettőt! Nem akartam a dzsuva csővel visszanyomni a vizet! Aztán rájöttem, hogy kényelmesebb is, mert nem kell átszerelni a visszanyomó pumpára!
Higéniai okokból rendszeresen átmosom őket az előbb említett módszerrel.
 
32eea463cecd1e613c38cdd25767c3b3.jpg


Kipróbáltam a módszered, elég hatásos volt! A fekete cucc lejött, most már csak a lilulás maradt meg, de az látszólag anyagszerkezeti elváltozás. Köszi Talachi'
 
32eea463cecd1e613c38cdd25767c3b3.jpg


Kipróbáltam a módszered, elég hatásos volt! A fekete cucc lejött, most már csak a lilulás maradt meg, de az látszólag anyagszerkezeti elváltozás. Köszi Talachi'
Még azt kipróbálhatod, hogy hipoval feltöltöd a csövet és áztatod egy kicsit és újra átküldöd a szivacsot rajta! Attól szokott nekem patyolat lenni. Utána nagyon alapos öblítés!!!!
 
Köszi az ötletet @talachi, tegnap én is kitisztítottam nagyjából a vízcserélő csövet a szivacsos módszerrel, egy éve nem volt ilyen tiszta. A hétvégén kád csaptelepet is cseréltem, ennek köszönhetően jelentősen megnőtt a víznyomás, de így is vagy tízszer át kellett küldenem a szivacsot a csövön, míg lejött a hosszú idő alatt felgyülemlett dzsuva. Még nem tökéletes, gondolkoztam valamilyen tisztítószeres rásegítésen, de nem mertem megkockáztatni, mivel a viz feltöltést az akváriumba is ezzel a csővel csinálom. Milyen tisztítószer jöhet szóba, ami tutira nem rakódik le a cső belső falára, és teljesen ki lehet öblíteni? (kb. 10 méteres a cső)
 
Köszi az ötletet @talachi, tegnap én is kitisztítottam nagyjából a vízcserélő csövet a szivacsos módszerrel, egy éve nem volt ilyen tiszta. A hétvégén kád csaptelepet is cseréltem, ennek köszönhetően jelentősen megnőtt a víznyomás, de így is vagy tízszer át kellett küldenem a szivacsot a csövön, míg lejött a hosszú idő alatt felgyülemlett dzsuva. Még nem tökéletes, gondolkoztam valamilyen tisztítószeres rásegítésen, de nem mertem megkockáztatni, mivel a viz feltöltést az akváriumba is ezzel a csővel csinálom. Milyen tisztítószer jöhet szóba, ami tutira nem rakódik le a cső belső falára, és teljesen ki lehet öblíteni? (kb. 10 méteres a cső)
Hello!

Én Clorox-os, vagy Domestos-os vízbe szoktam áztatni a szűrő ki/befolyókat, csöveket, csapokat, utána szivacsos takarítás, és a végén jó alapos öblítés, aztán egy kis ázás prime-os vízben. Eddig nem volt gondom miatta, ha a difit lehet hypoban áztatni, akkor mást is. :D
 
A 8 méteres csövet nekem is elég sokszor kellett átlőnöm a szivaccsal, mire kész lett. Volt viszont egy régebbi is, ami a szabadban állt vagy egy éve, na azzal dupla annyi meló volt, de végül sikerült elfogadható formára hoznom.

A beáztatástól tartok, ha az valami erősen maró vegyszerrel történik, féltem az állatokat (főleg a teknősöm). Egyszer próbáltam 20%-os ecettel, de nem volt elég, hogy telenyomjam a slagot vele, és türelmem se, hogy kivárjam a hatását. Szóval lehet, hogy teletöltve és mondjuk egy órán át áztatva már használ...
 
Nyogodtan hypozhatjátok a csövet! Évek óta csinálom nem volt gond vele soha! Hypo után párszor átkülditek a szivacsot aztán öblítés!
A hatékonyságról annyit, hogy szerintem nem tömitek elég szorosra a szivacsot a csőbe! Három menet után nekem patyolat szokott lenni! Úgy meg szoktam tömni, hogy az ujjamal alig tudom beljebb nyomni. Nem kell félni, nem marad bent! A nyomás nagy úr! :)
 
Á, itt egyszerűen csak a hosszú évek több rétegben beszáradt lerakódásával kellett megküzdeni! Innentől ez párhavonta megismételve gyerekjáték lesz :D
 
Back
Oldal tetejére