• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízlágyítás, desztillálás pálinkafőzővel

thomas95

Kertész szaki
Sziasztok, mivel itt Debrecenben elég kemény a víz, a következő ötlet jutott az eszembe, van egy egész nagy körtésünk és van itthon egy DIY pálinkafőző:D ami 100%ban labor felszerelésből lett összerakva.
Ez lenne az :
p_linka_www.kepfeltoltes.hu_.png

Az ötlet a következő lenne: Ez tökéletes lenne víz desztillálásra, de nem tudom, hogy az ez által le desztillált víz mennyire lenne jó akváriumi használatra. Én vízkezelőnek sera aquatan-t használok, a vízhez adagolva, némi haltáppal szerintem megfelelő lenne. Mit gondoltok?
 
A réz nem tudom, hogy jó-e és, nem oldódik ki belőle semmi, ezt majd egy hozzáértőbb szaki megmondja. Desztillált vízhez felesleges rakni még vízkezelőt, a haltápot meg nem értem miért akarod hozzárakni. Az a halaknak kell napi 1x :).

Off: az a barack(?)lekvár nagyon jól néz ki :)
 
Szia!

A "lefőzőtt:D " víz kiváló akváriumba, csak kell egy TDS-mérő, amivel a desztillálás során a már készterméket, folyamatosan ellenőrzöd, hogy a megfelelő vezetőképesség 90-130 közti érték, ne haladja túl. Egyébként hosszútávon ,költségesebb, mint egy RO. berendezés. Természetesen, a desztillálandó vizet semmilyen vízelőkészítővel nem kell kezelni, sőt tilos! Ahogy jön a csapból, mehet.

Ui.- Jó a berendezésed, egy kis baja van, a hűtőrendszert jobb lett volna vörösrézből csinálni, az ugyanis megköti a ciánszármazékokat, amiket a gyümölcsmagok tartalmaznak, illetve a kondenzációs rész nagyon magasan van, jobb lenne megtörni a kúp után 90 fokban, és egy hosszabb réz csövön rávezetni a hűtőrendszerre;)! És még egy jó tanács, a képet vedd le a netről, mielőtt a NAV-megtalál!!!!

Ha a gyümölcsdesztillálásról van kérdésed, pü-ben jöhet/ 180L elődesztilláló-70 finomító űst:D:D:ROFLMAO:!!

Üdv: w-rig
 
A réz nem tudom, hogy jó-e és, nem oldódik ki belőle semmi, ezt majd egy hozzáértőbb szaki megmondja.

A veresríz:) igen kiváló eme nemes munkafolyamatra, csak a "sárkányt" kell leönteni róla, úgymint a szílvóriumnál:)!

Off Danikám,a baracklekvárt is lehet desztillálni:LOL:!
 
A pálinka fogyasztásban jobban otthon vagyok, mint a főzésben :D persze egyiket sem szoktam ;)
 
Köszi az összes választ :D w-rig ez a szerkezet nem az én érdemem hanem jó apámé:D (off: úgy tudom, hogy van egy másik is elődesztillálásra, réz hűtővel!:D és utána kerül át ebbe, finomításra a ...) Egyenlőre akkor maradok ennél a vizes megoldásnál, a most induló akimhoz pont jó lesz :) amúgy lehet hogy megtérülne egy RO- gép, de nem biztos hogy nekem, mivel most egy 10L cube-m van szóval, szerintem ez bőven elég ahhoz, hogy főzögessem a vizet bele.

Haltápot azért akartam belerakni, mivel néha azt is ajánlják, hogy beinduljon a baciképződés :D
 
Köszi az összes választ :D w-rig ez a szerkezet nem az én érdemem hanem jó apámé:D (off: úgy tudom, hogy van egy másik is elődesztillálásra, réz hűtővel!:D és utána kerül át ebbe, finomításra a ...) Egyenlőre akkor maradok ennél a vizes megoldásnál, a most induló akimhoz pont jó lesz :) amúgy lehet hogy megtérülne egy RO- gép, de nem biztos hogy nekem, mivel most egy 10L cube-m van szóval, szerintem ez bőven elég ahhoz, hogy főzögessem a vizet bele.

Haltápot azért akartam belerakni, mivel néha azt is ajánlják, hogy beinduljon a baciképződés :D


Nem látom értelmét hogy szenvedj egy ilyen szerkezettel. Mivel csak egy 10 literes akváriumot akarsz ellátni vízzel.Debrecenbe van egy jó hely ahol tudsz ozmó vizet venni, és ez heti szinten szerintem nincs akkora költség mint akár a desztillálás vagy az RO gép költsége.
 
Nem látom értelmét hogy szenvedj egy ilyen szerkezettel. Mivel csak egy 10 literes akváriumot akarsz ellátni vízzel.Debrecenbe van egy jó hely ahol tudsz ozmó vizet venni, és ez heti szinten szerintem nincs akkora költség mint akár a desztillálás vagy az RO gép költsége.
Igen, tudom, náluk vásárolok szinte mindent. A témát csak felvetettem ide, ill kíváncsi voltam az elvre, hogy megvalósítható e. Még eldöntöm hogy lesz ez az egész, mindenesetre érdekességnek jó ötlet szerintem :).
 
Én akkor is a főzést javaslom(y) , sokkal izgalmasabb és legalább gyakorlod a desztillálás művészetét. Venni a legegyszerűbb mindent, így meg a ráfordított költség egésze a Te hasznodat szolgálja, nem a boltos zsebét gazdagítja;)! A tíz lityis akihoz egyáltalán nem eget verő költség.

Ui: halkaját csak aki indításakor érdemes rakni a vízbe, vagy szűrő bejáratáskor, abban az esetben valóban segít a baciképződésben. Egyébként csak problémákhoz vezethet.
 
Szia!

A "lefőzőtt:D " víz kiváló akváriumba, csak kell egy TDS-mérő, amivel a desztillálás során a már készterméket, folyamatosan ellenőrzöd, hogy a megfelelő vezetőképesség 90-130 közti érték, ne haladja túl. Egyébként hosszútávon ,költségesebb, mint egy RO. berendezés. Természetesen, a desztillálandó vizet semmilyen vízelőkészítővel nem kell kezelni, sőt tilos! Ahogy jön a csapból, mehet.

Ui.- Jó a berendezésed, egy kis baja van, a hűtőrendszert jobb lett volna vörösrézből csinálni, az ugyanis megköti a ciánszármazékokat, amiket a gyümölcsmagok tartalmaznak, illetve a kondenzációs rész nagyon magasan van, jobb lenne megtörni a kúp után 90 fokban, és egy hosszabb réz csövön rávezetni a hűtőrendszerre;)! És még egy jó tanács, a képet vedd le a netről, mielőtt a NAV-megtalál!!!!

Ha a gyümölcsdesztillálásról van kérdésed, pü-ben jöhet/ 180L elődesztilláló-70 finomító űst:D:D:ROFLMAO:!!

Üdv: w-rig
Szia!

Ne haragudj, hogy ebben a formában kérdezlek, de én nagyon nem vagyok jártas a kérdésben, te viszont elég profinak tűnsz.

20-30L-es pálinkafőzőt szeretnék venni, de annyi féle van és mindenki a saját termékét isteníti, hogy fogalmam sincsen mit kell ilyenkor figyelembe venni. Saválló legyen vagy sárgaréz stb...Tudsz esetleg olyan linket, ahol tényleg jó minőségű főzőket árulnak megfelelő ár érték arányban?

Továbbá azt szeretném még megkérdezni, hogy emberi fogyasztásra alkalmas desztillált viz készítésére alkalmas egy ilyen masina?

Köszönöm:)
imi
 
Én meg amondó vagyok, hogy ezt inkább privátban kérlek. Látom új regisztrált vagy így még nem tudsz egy kis ideig ráírni a célszemélyre, de ez az idő hamar elmegy. Addig esetleg nézz körbe a naplók között és hátha az akvarisztika része is megfog a témáknak.

Tényleg nem szeretnék itt alkoholgyártásról beszélgetést indítani :)
 
Én meg amondó vagyok, hogy ezt inkább privátban kérlek. Látom új regisztrált vagy így még nem tudsz egy kis ideig ráírni a célszemélyre, de ez az idő hamar elmegy. Addig esetleg nézz körbe a naplók között és hátha az akvarisztika része is megfog a témáknak.

Tényleg nem szeretnék itt alkoholgyártásról beszélgetést indítani :)

Rendben, köszönöm:)
 
Back
Oldal tetejére