• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

vízkő

eMZé said:
Nekem egyszer egy mérnökember magyarázta ennek a mágneses "vízlágyításnak" a lényegét.
Ahogyan Jeti által beillesztett ábrán is jól látszik, a rendezetlen részecskéket a mágnes szépen sorba rendezi, amellett, hogy a polaritásukat is megváltoztatja.
A mágnes után egy olyan módosított vizet kapunk amelyik ugyan a keménységét fizikailag nem veszítette el, ám a környezetre gyakorolt hatása megváltozik.
Elméletileg a megváltoztatott anyag nem akar semmivel sem reakcióba lépni, kvázi mint ha ott sem lenne. A háztartásban például ez úgy jelentkezik, hogy a vízkő kicsapódik ugyan például a csaptelepen, de könnyedén letörölhető egy puha ronggyal. Nem kell maratni vízkőoldóval.
Ez volt az elmélet.

Gyakorlat:
A házam építésekor a szerelvényboltban rábeszéltek egy az állandó mágnesnél erősebb, de ugyan ezt az elvet használó elektromágneses változatra.
A vízcsőre kell két vezetéket egymással ellentétes irányban feltekerni és rögzíteni. Egy szerkezet pedig adja rájuk a szükséges impulzusokat az erős mágneses tér előállításához.
A keménység úgy 20 körül lehet, tehát nem alacsony. Egy biztos, amikor ott laktam legkésőbb havonta mindent maratni kellett vízkőoldóval. Nem adta magát egyáltalán könnyen a vízkő. Évekig használtam, aztán egyszerűen kihúztam a konnektorból. Azóta sem láttam semmilyen változást, szóval nálam nem jött be.

Szóval aszondod, hogy, ne nagyon éljem bele magam ebbe az erős permanens mágneses dologba?
Nálam Sümegen kegyetlen kemény a víz, úgy kb., 40-es érték felett, körül van, mert geológiailag csupa mészkőrétegen halad át az a víz, amit a hálózatba nyomnak. Nagyon érdekes, hogy mikor napokon keresztül nagy esőzések vannak, ez az érték 20 körülire, sőt sokszor lényegesen alá csökken.
Négy éve költöztem Pestről a szülői házamból ide Sümegre. Ott, nagyon faja volt a víz, (leszámítva a klórt és egyéb fertőtlenítő adalékokat), mert a Duna menti árterület homokos fövénye szűrésén keresztül került a hálózatba. De, ott is igyekeztem úgy időzíteni az akvárium vízcseréjét, vagy részleges cseréjét, amikor hosszasan nagy esőzések voltak, mert megfigyeltem, hogy akkor kevesebb fertőtlenítő szert injektáltak bele.
*Nagyon* tudom irigyelni azokat, akik vulkanikus hegy közvetlen környékén, vagy tövében laknak.
Üdv néktek!
 
Nigro said:
Sümegen valóban nagyon kemény a víz. Azért a 40 meghökkentően magas. A vízmű szerint 21 nK. Nem ázik egy mészkő az akidban?
Sümeg vízadatai: http://www.drv.hu/drv/drv.kozseg.page?nodeid=817 (katt a vízminőség fülre)

Az a regionális vízmű, ami szedi a díjat és, ami igazolja az itteni vízminőséget, az tőlem 120km-re van.
A városunknak teljesen különálló, önálló vízműje, részlege van pár négyzet-kilóméteres lakóterületre.

Még nincs akim itt, csak a csaptelepeken látom a gyakori és tekintélyes mészkicsapódást és nagy fejtörést okoz, hogy majd ehhez igazodva, milyen növényeket és halakat telepítsek, mert a volt pesti 400 literhez mérten egyenlőre, csak szolid 200 liter körüli vízmennyiséget tervezek és nem fogok sem forralgatni, sem kezelgetni.
Már *nagyon* hiányzik egy szép aki. Szinte már beteg vagyok a vágyakozástól. Csak én vagyok ilyen dilis?
 
Nem vagy dilis, csak szenvedélybeteg.Mint mindannyian.. :)

Végy egy rendes tesztet és mérj 1 v. 2. keménységet.
 
Back
Oldal tetejére