• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízi növény magról

Nem tudom, miért ilyen nehéz elhinni, hogy bizonyos növények magról is szaporíthatók.

Természetesen lehetséges, hogy ez a kínai csomag teljesen más, de miért ne működhetne?

DSM-et sem csináltunk nagyon sok évig, pedig az is elég kézenfekvő ötlet. Összes növénytermesztő gyakorlatilag így neveli a növényeket.

Rákerestem, Hemianthus az angosperms, a virágzó növények közé tartozik. Mi zárná ki, hogy magról is szaporodjon?

A hobbi eddig is változott és változni is fog.
 
Mi zárná ki, hogy magról is szaporodjon?

A kérdésedre nincs még válasz. De egyetlen hivatalos vízinövény kertészetben sem kapsz ilyet. Csak az okos kínai aukciós portálon.
Nem az a cél, hogy bárkit lebeszéljek róla, de az utóbbi évek kínai bizniszei után látjuk mennyi az átb**ás. Komplett iparágak épülnek erre.
Ők valóban mindent eladnak. :)

Viszont itt ez a topik, jöhetnek a fotók stb és látni fogjuk mi történik hetek alatt.
 
Viszont itt ez a topik, jöhetnek a fotók stb és látni fogjuk mi történik hetek alatt.
Erről van szó,lássuk a medvét (y),és mint írtam Én sem víz alatt gondolkodom jelenleg ezzel az egész kísérlettel.
Már van is egy csomó ötletem hogy miket fogok kipróbálni :)
Egyébként Vik köszi a cikket látom másokat is foglalkoztat a téma ;)
 
Üdv !
Egy kicsit írnék a tapasztalatokról.
Ami elsőként érdekes hogy miután a növények magjai beszórásra kerülnek a nedves talaj fölé (Ista Soil),egy napra rá már egy olyan anyag lesz alattuk mint a takony.Átlátszó zselés anyag,ez mindaddig jelen van míg a növények ki nem kelnek.Utána a gyökérfejlődéssel el is tűnik.
Jelenleg van egy kb 2 cm vastag "párnám",ezt tervezem a garnélás akváriumban egy kis részre ugyancsak agyagos talajba elültetni.
Egyenlőre kísérleti jelleggel Co2 nélkül.Meglátjuk lent tud e maradni illetve hogy nem e fog elolvadni.
Mindenesetre víz nélkül párás környezetben csodaszép látvány :)
És mint említettem a kis Pico 4,5 literes akvárium is átment kísérleti fázisba,ennek eredményeképpen már üde zöld benne minden 3 nap elteltével,kész a gyep :eek:,képet majd a naplójában osztok,este fotózok !
 
,egy napra rá már egy olyan anyag lesz alattuk mint a takony.Átlátszó zselés anyag,ez mindaddig jelen van míg a növények ki nem

Tök normális, de meg nem mondom mi a neve ennek a folyamatnak. :D
 
Hasonlóság van ,de ez sokkal kisebb kompaktabb forma [emoji6]

Lehet, hogy nem small, hanem valami micro változat :D Minden esetre szerintem nem rossz.

Elég sokat vacakolok emers DSM eleocharis parvula-val, állítom, hogy magról kinőtt volna 4 hét alatt.
 
Üdv.
6 napja vannak víz alatt a pamacsok.
Egyenlőre nem olvad,nem jön fel,és kezd a másik felső részen összenőni.
Hétvégén megnyírom,megnézzük arra mit reagál [emoji6]

View attachment 17984
Szia!
A nyírással én még várnék a helyedben! Először ugyanis a magról kelő növényeknek csak a sziklevele jelenik meg és csak ezután az állandó levelei(ezt a zöldségeknél már sokan megfigyelhették a veteményes kertben...). A sziklevelek általában más kinézetűek is, mint az állandók lesznek és azok megjelenése után vissza is szívódnak/eltűnnek. A neten biztosan tudományosabban is leírják, de most csak így ' konyhanyelven ' jutott eszembe.
Niki
 
Back
Oldal tetejére