• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízesés az akváriumban

Nekem ez már olyan szinten van mint a buvárfigura aki nyitogatja a kincsesládát vagy csillogós rózsaszín kövek. Sztem GICCS:)
 
Sziasztok. Készül egy akvaterrárium törpe tarisznyarákoknak. A terv a ,hogy alulra kvarchomok, arra kerülne kövekből egy rakás, arra egy palalap, amire finom homokot (04-1 mm) szórnék, ezen napozna meg ásná be magát. Sokan mondják ,hogy nem kell bele szűrő én rakok egy kisebbet, mert a vízszint kb 15 max 20 cm lesz. Az az elgondolás ,hogy kövekből, eyg maradék palából összehoznék egy kis lejtőt, amin lefolyna a víz, és a szűrőből kiáramló vizet vezetném oda, létrehozva egy cirkulációt. Tehát a az akvárium vize cirkulálna és imitálna egy csobogó patakot, esetleg vízesést(nyilván aprócskát) A kérdés ,hogy lehet-e ilyesmire használni a szűrőből kiáramló vizet? Levegőre nincs szükségük, arra való a kimászós partrész, a szűrő alul szűr ettől még gondolom, és a becsordogáló vízzel még némi oxigén is jut be ha épp kell.
 
Sziasztok. Készül egy akvaterrárium törpe tarisznyarákoknak. A terv a ,hogy alulra kvarchomok, arra kerülne kövekből egy rakás, arra egy palalap, amire finom homokot (04-1 mm) szórnék, ezen napozna meg ásná be magát. Sokan mondják ,hogy nem kell bele szűrő én rakok egy kisebbet, mert a vízszint kb 15 max 20 cm lesz. Az az elgondolás ,hogy kövekből, eyg maradék palából összehoznék egy kis lejtőt, amin lefolyna a víz, és a szűrőből kiáramló vizet vezetném oda, létrehozva egy cirkulációt. Tehát a az akvárium vize cirkulálna és imitálna egy csobogó patakot, esetleg vízesést(nyilván aprócskát) A kérdés ,hogy lehet-e ilyesmire használni a szűrőből kiáramló vizet? Levegőre nincs szükségük, arra való a kimászós partrész, a szűrő alul szűr ettől még gondolom, és a becsordogáló vízzel még némi oxigén is jut be ha épp kell.
kár a gőzért, ÚGYIS KIMÁSZIK!!!! :D
nekem volt egy Ernő nevű tarisznyarákom, képtelenség volt az akváriumban tartani. RIP Ernő :cry::cry::cry::cry:
 
Részvétem. Itt komoly védelmi zónák lesznek. Pl egy szoros szúnyogháló védőmező, szorosan odaerősítve az üveghez. És még ere kerül egy deszkatető.
De a kérdés a szűrőre vonatkozott nem a kimászásra:)
 
Működni fog természetesen, legfeljebb a vízhozam fog csökkenni, annak a függvényében, hogy milyen magas a patakod.
Gondolom külső szűrőről van szó;)
Ha nem, szerintem akkor is működne, csak valahogy meg kell oldanod, hogy ott nyomja a vizet, ahol te akarod.
 
Természetesen belső szűrőről:) Sokan szűrő nélkül futtatják az ilyen rákos vivariumokat, akvaterráriumokat. De én rakok bele egy kisebb kategóriájút, mert mégiscsak jobb a tiszta víz, és kevesebbszer is kell cserélni mint szűrő nélkül. Úgy tervezem, hogy az esőtetőt állítom a patak indulási oldala fölé és onnan csorogna le a víz a palán, meg a köveken az aksiba. Nem lesz túl magas, valahogy kis kanyart akarok bele rakni, meg mellé valami szárazföldi növényt aminek elég ennyi is, mert földet nem rakok bele, vagy marad valami műnövény, ami praktikusabb. Akkor tehát ez magában a szűrés minőségében nem okoz nagy fennakadást?
 
Csak annyit, hogy nem fog rendesen forogni a víz a medencében. Ami igazából a belső szűrő csaknem egyetlen értelme.
Ettől még szerintem működni fog, én bevállalnám:)
 
Hát mivel a két rák nem fog sokat mocskolni és majd beszerzek aljzattisztítót is, és azért maga a szűrő működik, talán nem okoz gondot ha nem tökéletes az áramlás egy akvaterráriumban. Ha valakinek van esetleg tapasztalata akvaterrárimról, a szűrésről, vagy magáról a törpe tarisznyarák igényeiről(letsgodisco) megköszönném ha adna pár tippet, akár a szűrőről, és fontosságáról.
 
Hát mivel a két rák nem fog sokat mocskolni és majd beszerzek aljzattisztítót is, és azért maga a szűrő működik, talán nem okoz gondot ha nem tökéletes az áramlás egy akvaterráriumban. Ha valakinek van esetleg tapasztalata akvaterrárimról, a szűrésről, vagy magáról a törpe tarisznyarák igényeiről(letsgodisco) megköszönném ha adna pár tippet, akár a szűrőről, és fontosságáról.
én nem sokat tudok mondani, a határtalan szabadságvágyon túl -- akkor nem is néztem annyira utána, és Ernő nem volt sokáig velünk :(
 
Sziasztok!
Nem éppen vízesés témában írok,de nagyon hasonló.
Az lenne a kérdés, hogy szerintetek milyen anyagból lehet kicsi tavat imitálni az akváriumba?
Több helyen láttam már, de nem tudom,hogy mi lenne a legélethűbb?
Köszi a segítséget!
Üdv
 
Én úgy nézem vízsugárral, kicsit látszik is, hogy erősebben peregnek a szemek, mint a buborékos megoldásnál, ahol csak a gravitáció dolgozik. Hasonló mint az autók porlasztója, vagyis megy a víz a csőben, és viszi magával a homokot.
 
Utoljára módosított:
ez is egy módja.... legközelebb süvegcukorból lesz hasonló :)

11079495_10204235227457008_551688191115147109_o.jpg
 
Back
Oldal tetejére