• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízen vagy vízfelszínen kívüli növények

Tibóka

Kertész szaki
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy alacsony akvárium indítását tervezem, melynek egyik lényege, hogy nincs táptalaj, kötözött növények lesznek (mohák, stb...), de szeretnék olyan részt, ahol a szikla kilóg a vízből és valami növény és van rajta / felette.

Tudtok nekem tanácsot adni, hogy milyen növények vannak, amik esetleg a gyökérzet vízben de normálisan tartható emersként vagy olyan szárazföldi növény, melynek jó a víz gyökérzet/tápanyagnak?

Nagyon köszönöm a segítségetek,

Tibor

PS: valami ilyesmit szeretnék

ga_opti_alacsony.jpg
 
A rovarfogókat nem szabad tápozni. Pont azért rovarfogók. Igaz gyakorlati tapasztalatom nincs de azt mondják a termesztők.
Nálam egy Lonicera nitida él vízi környezetben immár fél éve és eddig nincs vele negatív tapasztalatom. Esetleg nézd meg a naplómban.
 
Szia!

Én melegen ajánlom őt: Davilla bullata.... a vénuszfodorka-féléket is, meg a többi epifita növényt (páfrányfélék, broméliák), a rovarfogókat (harmatfű félék, vénusz légycsapója), Fittoniát is ki lehetne próbálni, őket is ajánlom: Houttuynia cordata, Tillandsia.
Itt is érdemes körülnézni:
http://www.mocsaryevelo.hu/modules.php?name=novenyeim&file=szuro&szuro1=Q

A rovarfogókat nem szabad tápozni. Pont azért rovarfogók. Igaz gyakorlati tapasztalatom nincs de azt mondják a termesztők.
Nálam egy Lonicera nitida él vízi környezetben immár fél éve és eddig nincs vele negatív tapasztalatom. Esetleg nézd meg a naplómban.
A vénusz légycsapója nem nagyon érzi jól magát 20 fok felett és nyugalmi időszakra is szüksége van, a harmatfüvekből vannak trópusiak is melyek szerintem jól tarthatók.
 
A vénusz légycsapót kinyírja a tápozás. A mi Jónásunk legalábbis jobblétre szenderült tőle. :(
 
A vénusz légycsapója nem nagyon érzi jól magát 20 fok felett és nyugalmi időszakra is szüksége van, a harmatfüvekből vannak trópusiak is melyek szerintem jól tarthatók.

Ma már mindenre van orvosság... :D : " Dionaea muscipula 'Big mouth'
Magyarra lefordítva "nagy szájú" utal a csapójának a szokatlanul nagy méretére. Érdekessége, hogy télen is megtartja a levelei nagy részét, nem pusztul vissza mint a forma typica."

A tápozásban biztosan igazatok van, fel sem merült bennem...
 
Nem ismerem csak képről ezt a változatot, de szerintem a 25-30 fokot nem biztos, hogy bírja, de lehet.
 
Nem ismerem csak képről ezt a változatot, de szerintem a 25-30 fokot nem biztos, hogy bírja, de lehet.
Én sem tudom....de fölösleges ragaszkodni hozzá, annyi szép és kevésbé kényes növényből lehet választani.
 
Salátástál -- beledugtam mindenfélét, hátha megmarad (általában eegy 4 cm körüli hajtással kezdtem, amiből három és felet bedugtam a moha alá, és csak a csúcsát hagytam kint --- utána rábíztam a dolgot a sorsra, nem spricceltem ezeket soha szisztematikusan).

Szóval a növények
mindenféle moha, köztük szárazföldiek is, a vízbe nem belelógó részeken -- a normafáról és a hármashatárhegyről -- amikben az egész megáll.
hydrocotyle verticillata
rotala indica
rotatal nanjenshan
ammania bonsai
ludwigia arcuata
HC
HM volt -- de ez szerintem kihalt
myriophyllum matogrossense green és red -- ezek szarul érzik magukat valamiért.

Most szereztem @andrashodi jóvoltából három kis pogostemon erectus hajtást, amit beledugtam --- szép kék virágban reménykedve. A ludvidia virágzik egyébként, és azt hiszem a verticillata is, bár azt a virágot nem tudom rendesen visszakövetni, hogy honnan jött.

ah: ezen a képen van reineckii mini is, de az valahogy nem akar nőni, illetve jött hozzá még pinnatifida is, ami viszont jól érzi magát így is.
 
Sziasztok!
Tart most valaki vénusz légycsapóját (Dionaea muscipula)?
Nagyjából egy hónappal ezelőtt hoztam egy tövet egy barkácsáruházból, a kis cserepét beleállítottam egy nagyobba, amibe mindig töltök esővizet, és az egészet kietettem a tűző napra. Eddig jól érzi magát, viszont nem szép a műanyag cserép a kerámiában, jó lenne átültetni valamibe. Van mellette egy rotala rutundifoliás tálam. Lehet vajon kombinálni a kettőt? A dionaea biztosan nem bírja a tápozást, ez biztos; de a rotala vajon mit szól a tápanyag nélküli tőzeges élethez? Próbált már valaki ilyesmit? Esetleg terráriumosoknak van okos tanácsuk?
Köszi!
 
Back
Oldal tetejére