• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízelőkészítők használata

Használtok vízelőkészítőt?

  • Igen, használok.

    Votes: 217 68.9%
  • Inkább pihentetek.

    Votes: 48 15.2%
  • Nem használok ilyen "vegyszereket".

    Votes: 37 11.7%
  • Más módszert használok a víz előkészítésére.

    Votes: 13 4.1%

  • Total voters
    315
Üdv.Lenne egy kérdésem ,ami nekem nem egyértelmű,de ti talán kapásból tudjátok.50%-os vízcserénél hogy kell adagolni az Aquatan-t?150 literre amennyi az akvárium ,vagy csak a 70-75 literrel?
 
Üdv
Olyan kérdésem lenne hogy ki melyik vízelőkészítőt ajánlaná?

Sera Aquatan:
ideális védelem minden édes- és tengervízi halnak, ezen kívül nélkülözhetetlen az akvárium berendezésénél. Vízelőkészítő és regeneráló, mely megköti a nehézfémet, semlegesíti a vízben oldott sókat, eltávolítja a klórt, valamint szállítás alatt csökkenti a stresszt. A halak hálóval való kifogásánál gyakran sérül a nyálkahártya, mely újraképződését az Aquatan segíti és 24 óra alatt a előkészíti a csapvizet a halak számára.

Sera Toxivec:
azonnal eltávolítja a halak számára káros anyagokat, mint pl. a nitrit, ammónia, klór és klóraminok, az akvárium vizéből. Megelőzi az algák növekedését és csökkenti a vízcserék számát.
(Eltávolítja az ammóniát és nitritet, megakadályozza a magas nitrát értékeket, eltávolítja a klórt, klóraminokat a csapvízből, megköti a nehézfémeket, megelőzi az algák növekedését, megfelelő feltételeket teremt a SERA Nitrivec tisztítóbaktériumai számára.)

Tetra Aquasafe:
a vezetékes vizet azonnal a halak számára megfelelő akváriumvízzé alakítja. Az új formula elősegíti az egészséges vizet és egészséges halakról gondoskodik, mivel egyedülálló keverékét képezi természetes biopolimereknek és most már a klóramint is eltávolítja. A halak számára káros anyagokat semlegesíti mint klór, klóramin és nehézfémek. Létfontosságú anyagokat ad a vízhez. Az ápoló kolloidok védik a kopoltyút és a nyálkahártyát. B-vitaminnal a stressz ellen. A biokivonatok elősegítik a tiszta vizet. Egyszerű használat: 5 ml AquaSafe minden 10 liternyi vízhez. Új telepítésnél, részleges vízcserekor és a halak szállításkor. Minden édes- és tengervízi akváriumhoz.

Tetra Aquasafe POND(elvileg sűrűbb az állaga mint a sima Aquasafe-nek):
természetes és a halak számára megfelelő tóvízről gondoskodik. A speciálisa hatóanyag-kombináció azonnali és tartós 3-szoros tóvédelemről gondoskodik: 1. Hatékonyan és tartósan megköti a mérgező nehézfémeket, pl. a rezet, a cinket és az ólmot. 2. Semlegesíti az agresszív klórt. 3. A szerves ápoló kolloidok tartósan védik a tóban élő halak kopoltyúit és nyálkahártyáját és így megelőzik a betegségeket. B1-vitamint tartalmaz a stressz ellen, amit például a halak szállítása vagy a halak be- és áttelepítése okozhat. Optimális feltételeket teremt a károsanyag-lebontó baktériumok számára és ezzel segíti az ammóniák és a nitrit lebontását Azonnali és hosszan tartó hatás. Egyszerű és precíz adagolás. Alkalmazás: Nélkülözhetetlen a tó első betelepítésekor, minden részleges vízcsere esetén, hosszabb esőzések után és betegség kezelése után.Az adagoló pohár segítségével adjon 50 ml AquaSafe® terméket minden 1000 liternyi tóvízhez.Ajánlott a rendszeres utókezelés fele mennyiségű termékkel minden 2-3 hétben. Gyermekek kezébe nem kerülhet.

Jelenleg Sera Nitrivec-et használok a bacik miatt de a többiben nem tudok egyértelműen dönteni...Igazából a Sera Toxivec (és ha megfelel akkor a Tetra Aquasafe POND - ár/mennyiség szempontjából elég jó az aránya,igaz kerti tavakhoz való) felé hajlok...
 
Ebben a kérdésben az tud neked okos választ adni ,aki már használta az összes felsoroltat.Én személy szerint az Aquatant adagolom ,de nekem nincs viszonyítási alapom mert a többit nem próbáltam.Szerintem nem lehet olyan egetrengető nagy különbség e termékek között elvégre mind egy célra lett tervezve.Ettől függetlenül tévedhetek is:)
 
Ahogy látom ez a legjobb ár/érték arányban...(y)...Már csak azt kell kitalálnom hol tudok ilyet venni mert ahol lakom a környéken sehol nincs nagyobb bolt ahol megtudnám venni, ha GA-ból megrendelem akkor meg majdnem többe kerül a lé mint a hús...
Próbálj "hahózni", hátha van egy "szaktárs", aki arra jár...
 
Ebben a kérdésben az tud neked okos választ adni ,aki már használta az összes felsoroltat.Én személy szerint az Aquatant adagolom ,de nekem nincs viszonyítási alapom mert a többit nem próbáltam.Szerintem nem lehet olyan egetrengető nagy különbség e termékek között elvégre mind egy célra lett tervezve.Ettől függetlenül tévedhetek is:)

Az aqutanból 100ml 400l vízhez elég a prime 4000l víz kezelésére elég, árát tekintve meg csak a duplája a prime. Aki nano akváriumot tart és Ro vizet használ annak felesleges a prime mert egy életre elég :)
 
Olyan kérdésem lenne hogy ki melyik vízelőkészítőt ajánlaná...
JBL Biotopolt használok, Serákban jód van és az állatnak amit tartok, nem javasolt a jódtartalmú holmi öntögetése. Biotopolból van többféle, garnélákhoz a garnélásat vesszük, érezhető a szagán is a C vitamin a simához képest. A többi állathoz simát öntök. Engem anno egy mérgezési esetkor meggyőzött, nálam már bizonyított: Vízelőkészítők használata | Page 7 | Magyar Akvakertész Fórum
De valójában minden vízelőkészítőnek ugyanaz a fő hatóanyaga: EDTA és nátrium-tioszulfát
Serát régen (3-4 éve) próbáltam, nem voltam tőle elájulva, nem rossz, csak engem nem fogott meg, azóta Biotopolozok és nem is tervezem váltani, vagy ha igen, akkor Adára fogok váltani.
Mindezt csak azért írtam le, mert hiányoltam a listából :)
Sok kereskedés le tudja kérni ezt, még is serat tartanak, így érdemes utánakérdezni, ha kipróbálnád.
 
Én is a JBL biotopolt használom, leginkább azért mert ebből találtam szép nagy utántöltőt kedvező áron.

A sera toxivec nekem nem túl szimpatikus. Fogalmam sincs, pontosan mit csinál az ammóniával, de az nem jó, ha időnként eltüntetjük mindet. A szűrőbacik garantáltan nem díjazzák, ha egyszer csak tápanyag nélkül maradnak. Mire meg elmúlik a hatása, és szükség lenne a bacikra, addigra meg egy csomó éhenhalt.
A nitrivec új akváriumoknál hasznos, de üzemelőbe nagyjából fölösleges. A bacikat nem elég csak adagolni, megfelelő körülmények kellenek nekik, hogy dolgozni tudjanak a problémáinkon. Ha meg jól tartjuk őket, akkor prímán szaporodnak maguktól, és nincs szükség utánpótlásra.
 
Üdv
Nézegettem a vízelőkészítőket kiadósság/ár arányban...

Név: / Kiszerelés: / Kezelt víz mennyisége: / Ár:

Seachem Prime 100ml / 4000 liter / ~2100 HUF
Seachem Prime 250ml / 10000 liter / ~3990 HUF
JBL Biotopol 100ml / 400 liter / ~1470 HUF
JBL Biotopol 250ml / 1000 liter / ~2350 HUF
Sera Nitrivec 100ml / 250 liter / ~1750 HUF
Sera Nitrivec 250ml / 1000 liter / ~2100 HUF

Seachem Prime 100ml nekem a legszimpatikusabb ezek szerint.Kérdés melyik előkészítő mennyire hatásos...

Nekem bruttó 112 liter (~85 liter) akváriumhoz kellene.Ha azt számolom hogy "Alap adagolás: 1 kupak (5 ml) minden 200 liter friss vízhez (azonnal hat, nincs várakozási idő)" akkor nekem kb. 1ml kell vízcseréknél ha 40 litert cserélek.Ez így jó ideig elég lenne.De átgondolom még nem sietem el a döntést...
 
JBl Biotopolt 650 ml kiszerelésben, ami 2500 liter vízhez elég, 3150 Ft-ért veszem. Létezik 5 literes kiszerelés is :D
 
Igaz nem előkészítés hanem baktérium kultúra, erről kinek mi a véleménye esetleg:

Remélem nem számít reklámnak hogy ennyi termék nevét leírom ide és nem fognak moderálni...Egyébként ki mit gondol erről a márkáról/gyártóról?

Azoo Nitripro baktériumkultúra, szűrőindító
Édes és sós vízhez
100 gramm

Tulajdonságok:
  • modern technikával, alacsony hőmérsékleten és száraz körülmények között "előállított" szunnyadó AEROB, nitrifikáló mikroorganizmusok por alakban
  • a vízzel való érintkezés után nyolc órával aktiválódik
  • multifunkcionális, összetett aerob baktériumok több faját tartalmazza (1 gramm több mint 5 milliárdot)
  • hatékonyan és gyorsan bontja le a mérgező anyagokat (pl:ammónia), megszünteti az esetleges olajos, habos felszínt, kellemetlen szagokat
  • rendkívül jó abszorpciós képesség
  • a baktériumok gyors fejlődéséhez szükséges tápanyagokat is tartalmazza
  • erősíti, javítja a biológiai szűrést, a szűrés sokkal jobb hatásfokkal fog végbemenni
  • használjuk együtt az Azoo Nitraact termékkel a még jobb hatás érdekében
  • a planáriák fejlődése megakadályozható a segítségével
  • kiadós, 1 gramm 250 liter vízhez elegendõ!
Használat:
  • új akvárium beállításakor adjunk 3 grammot 250 literenként (indítás után 1 hónapig ajánlott a vízcserék és a szûrõtisztítás mellõzése, hogy baktériumkultúránk fejlõdését ne szakítsuk meg)
  • rendszeres használat: hetente 1 gramm 250 literenként
  • a legjobb, ha közvetlenül a szûrõbe szórjuk a port, de hozzáadhatjuk közvetlenül a vízhez is (ekkor ajánlott egy kis edényben akváriumvízzel elõször összekeverni, majd így beleönteni az akváriumba)
  • az adagolást növelhetjük rossz vízminõség esetén
  • amennyiben lehetséges ne használjunk antibakteriális szereket, de ha ez elkerülhetetlen a kezelés után emeljük az adagolást (a hasznos baktériumok is elpusztulhatnak egy ilyen kezelés során)
Kiadósság:
Egy doboz (100gramm) NitriPro baktériumkultúra kb. 8 m3 víz beindításához elég, rendszeres használatával kb. 25 m3 vizet kezelhetünk. Ár-érték aránya az egyik legjobb a ma fellelhetõ baktériumkultúrák között.
 
Utoljára módosított:
JBl Biotopolt 650 ml kiszerelésben, ami 2500 liter vízhez elég, 3150 Ft-ért veszem. Létezik 5 literes kiszerelés is :D

Miert nem hasznalsz JBL Biotopol plus- t? abbol 10 ml eleg 160 L vizhez , vizcsereknel....arban minimalis a kulonbseg:)
 
Igaz nem előkészítés hanem baktérium kultúra, erről kinek mi a véleménye esetleg:

Remélem nem számít reklámnak hogy ennyi termék nevét leírom ide és nem fognak moderálni...Egyébként ki mit gondol erről a márkáról/gyártóról?

Azoo Nitripro baktériumkultúra, szűrőindító
Édes és sós vízhez
100 gramm

Tulajdonságok:
  • modern technikával, alacsony hőmérsékleten és száraz körülmények között "előállított" szunnyadó AEROB, nitrifikáló mikroorganizmusok por alakban
  • a vízzel való érintkezés után nyolc órával aktiválódik
  • multifunkcionális, összetett aerob baktériumok több faját tartalmazza (1 gramm több mint 5 milliárdot)
  • hatékonyan és gyorsan bontja le a mérgező anyagokat (pl:ammónia), megszünteti az esetleges olajos, habos felszínt, kellemetlen szagokat
  • rendkívül jó abszorpciós képesség
  • a baktériumok gyors fejlődéséhez szükséges tápanyagokat is tartalmazza
  • erősíti, javítja a biológiai szűrést, a szűrés sokkal jobb hatásfokkal fog végbemenni
  • használjuk együtt az Azoo Nitraact termékkel a még jobb hatás érdekében
  • a planáriák fejlődése megakadályozható a segítségével
  • kiadós, 1 gramm 250 liter vízhez elegendõ!
Használat:
  • új akvárium beállításakor adjunk 3 grammot 250 literenként (indítás után 1 hónapig ajánlott a vízcserék és a szûrõtisztítás mellõzése, hogy baktériumkultúránk fejlõdését ne szakítsuk meg)
  • rendszeres használat: hetente 1 gramm 250 literenként
  • a legjobb, ha közvetlenül a szûrõbe szórjuk a port, de hozzáadhatjuk közvetlenül a vízhez is (ekkor ajánlott egy kis edényben akváriumvízzel elõször összekeverni, majd így beleönteni az akváriumba)
  • az adagolást növelhetjük rossz vízminõség esetén
  • amennyiben lehetséges ne használjunk antibakteriális szereket, de ha ez elkerülhetetlen a kezelés után emeljük az adagolást (a hasznos baktériumok is elpusztulhatnak egy ilyen kezelés során)
Kiadósság:
Egy doboz (100gramm) NitriPro baktériumkultúra kb. 8 m3 víz beindításához elég, rendszeres használatával kb. 25 m3 vizet kezelhetünk. Ár-érték aránya az egyik legjobb a ma fellelhetõ baktériumkultúrák között.
Én nem hiszem el, hogy létezik olyan baktérium, ami édes és sós vízben is ugyanúgy működik. Rokon fajok látják el ezt a feladatot, de azért nem azonosak. Azt írja, kombináció, de ebben az esetben minimum 4 faj kéne(2 tengeri,2 édesvízi), aminek a fele kuka mindenképpen. Ez nekem borzasztóan gazdaságtalannak tűnik, sokkal valószínűbb, hogy parasztvakítás az egész, minthogy egy gyártó tényleg tengeri és édesvízi fajokat is használjon egyszerre. A rendszeres használat meg a heti adagolás eleve pazarlás, mert működő akváriumban szaporodnak maguktól. A rossz vízminőségen sem segít semmiféle bacipor, élőhelyet kell nekik adni, különben tök fölösleges adagolni. A vízcsere sem szakítja meg a szűrőbacik fejlődését, azok a szűrőben vannak, nem a vízben. Ennyi tévedéssel a gyártó vagy nem ért a témához, vagy direkt hazudik, hogy több fogyjon a cuccból. A márka meg annyira noname, hogy tapasztalata nem sok embernek lehet vele.
Planáriák? Köszönik szépen, imádják a jól szűrt vizet. Csak legyen mit enniük.
 
Lehet van külön topic erre ,nem nagyon találtam ezért itt kérdezem meg,mégiscsak a vízzel kapcsolatos:beállt akinál is érdemes néha-néha bacikultúrát adagolni????És milyen időközönként ????
 
Lehet van külön topic erre ,nem nagyon találtam ezért itt kérdezem meg,mégiscsak a vízzel kapcsolatos:beállt akinál is érdemes néha-néha bacikultúrát adagolni????És milyen időközönként ????
Negatív. Egy új akváriumban is csak olyan bacik adagolásának van értelme, amik képesek maguktól szaporodni, így totál fölösleges a későbbiekben is locsolni az akváriumba a bacilöttyöt. Ha egy baci nem tud magától szaporodni, akkor meg a dolgát sem tudja elvégezni, így szintén értelmetlen adagolni. Áramszünet, nagytakarítás, gyógykezelés után hasznosak lehetnek ezek a szerek, de ok nélkül adagolni totál fölösleges.
 
Back
Oldal tetejére