• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízelőkészítők használata

Használtok vízelőkészítőt?

  • Igen, használok.

    Votes: 217 68.9%
  • Inkább pihentetek.

    Votes: 48 15.2%
  • Nem használok ilyen "vegyszereket".

    Votes: 37 11.7%
  • Más módszert használok a víz előkészítésére.

    Votes: 13 4.1%

  • Total voters
    315
A vízkezelőt hogyan szoktátok adagolni?
Én 2 vödörrel töltöm fel az akváriumot, azokba belerakom, felöntöm csapvízzel, összekeverem, majd megy az akváriumba. Bele lehetne tenni a vízkezelőt az akváriumba, és utána már csak a sima csapvizet, vagy csak így jó?
Most mértem vízcsere után klórt, 0,4 mg/l lett az eredmény 0 helyett (a teszt szerint határeset, 0,8 mg/l már nem elfogadható). Szerintetek nem elég a gyárilag ajánlott vízkezelő adagolás, vagy elrontottam valamit?
 
Én régen csapról töltöttem fel az akit és akkor egyből az akiba ment a klórtalanító, senkinek semmi baja nem lett.
 
Nálam most is ez a szitu mivel 60-70l nem fogok vödrözni nyilván :) .Mikor töltöm föl a slaggal fecskendő segítségével közvetlenül a cső szájához engedem így egyből szétteríti ;)
 
Csak én vödrözök 120 litert? :)

A vízelôkészítônek kell egy kis idô amíg hat - érintkeznie kell az egyenletesen eloszló klórszármazékokkal. A ráinjektálás nem rossz ötlet, de a vödör még hatékonyabb. :)
 
Amikor elkezdődtek a problémáim a csapvízzel úgy egy éve, akkor nem segített se a vízelőkészítő, se az aktív szén, szegény garnéláim nagyja elhullott, a maradék meg meddő maradt azóta is. A bűnösök közül a rezet sikerült lebuktatni, de nem vennék rá mérget, hogy magában okozta a bajt. Próbáltam JBL és Tetra vízelőkészítőt is, nulla sikerrel. Tehát ha komoly probléma van, akkor ezek a szerek sem érnek sokat.

A vödörben én is hiszek. Ha a klór nem is számít, akkor is vannak egyéb alapvetően ártalmatlan gázok, amik távoznak pár óra alatt. Az RO vízhez ásványvizet keverek, és hiába szénsavmentes, elég sok oldott gáz válik ki belőle felbontás után. Nekem már sikerült kinyírnom halat gázembóliával, azóta inkább várok. A csapvízben is vannak nyomás alatt beoldódó gázok, amiktől tiszta buborék lesz az akvárium vízcsere után.
 
Sziasztok!

Nekem azt mondták egy díszállat kereskedésben, hogy pont a rezet azt egyik víz előkészítő sem semlegesíti, ezért rizikós a rézcsövezett vízrendszerből tölteni az akváriumot!
Kipróbálni, ellenőrizni nem tudom, így hát elhittem!
Van erről pontos információja valakinek?

A.ttila
 
Sztem a háztartásoknál nem tartózkodik annyit a víz a csőben, hogy ki is tudjon belőle valami oldódni.Persze állhat egy egy nyaralás alatt benne, de gondolom hazaérkezés után csak nem azt rakja be az ember az aksiba, meg nem is az az első dolga.
De gondolom, hogy a csövek falán csak van valami réteg ami megakadályozza a nagy mérvű oldódást.
A lenti fürdőszobában régi vezeték van, az nem okozott problémát de az emeleten már rézvezetékek vannak.Igaz, hogy ott csak a lányomnak meg a fiamnak volt két kicsi aksija de nem láttam ott se problémát a heti 50 % vízcseréknél.Sera Aquatant használtam vízelőkészítőnek.Igaz egyszerű, nem növényes aksijaik voltak, semmi kényes vízi szervezetekkel.
 
Sziasztok!


Most "találkoztam" az alábbi termékkel és kíváncsi lennék a véleményetekre,hogy ha vízcserekor ezen keresztül tölteném az akváriumot,kiválthatnám-e a vízelőkészítők használatát?

KDF szűrő
 
....,bocsánat,ha az előző linkemmel szabályt szegtem,nem ez volt a célom, csak hirtelen nem találtam részletesebb leírást,de az alábbival remélem nem követek el hibát,szóval érdekelne a véleményetek !

"A KDF zuhanyszűrő célja, hogy ...

… eltávolítsa a vízből az egészségre ártalmas klórt és klórszármazékokat, fémeket (pl.: ólom, higany, vas, arzén);

… csökkentse a betegségek (pl. ekcéma) kialakulásának veszélyét;

… megakadályozza a bőr kiszáradását, öregedését, hámlását, viszketését, ezáltal egészséges, rugalmas bőrt, továbbá selymes, csillogó hajat biztosítson;

… negatív ionok vízbe juttatásával élénkítő, frissítő hatást fejtsen ki.

A KDF szűrő hosszútávon is kiválóan távolítja el a vízből az egészségre ártalmas klórt, mivel azt nem magában gyűjti, hanem a vízben lévő nátriummal kötésbe hozva kősóvá alakítja. (A kősó jelenléte fürdővizeinkben kimondottan előnyös /ld. fürdősók/, mert mindent kiszív a pórusokból, ami nem oda való!)

A zuhanyszűrő emellett megszünteti a víz kellemetlen szagát és mellékízét, gátolja a vízkő képződését.

A technológia négy világszervezet tanúsítványát is megszerezte (ISO, NSF, WQA, EPA). 1991-ben az Amerikai Környezetvédő Hivatal /EPA/ „baktériumírtó készüléknek” nevezte el a KDF formulát, mivel felismerték, hogy szénszűrővel alkalmazva megöli a baktériumokat.
A zuhanyszűrőben a KDF-55 mellett egy aktív szénszűrő és egy kálciumszulfit réteg is található a szűrőhatás növelése érdekében. Mivel a KDF alapú eljárás magasabb hőmérsékletű víz esetén is hatékonyan működik, a ma ismert legtökéletesebb módja a zuhanyvíz (vagy a kádba engedett víz) szűrésének.

A KDF 55

A KDF-55 nagy tisztaságú réz-cink ötvözet, amely szűrőhatását redox (redukció-oxidáció) folyamat következtében fejti ki. Kémiai értelemben az oxidáció elektron leadást, a redukció elektron felvételt jelent.

A KDF-55 réteg úgy távolítja el az egészségre veszélyes klórt és a vízben oldott nehézfém kationokat, hogy belőlük elektron átadásával egyrészt ártalmatlan klorid ionokat, illetve kősót, másrészt a réz-cink ötvözethez tapadó, és így a szűrőben maradó elemi fématomokat hoz létre.

Tehát a KDF-55 az aktív klórt nem magában gyűjti (ha ez így lenne, igen hamar eltömődne a szűrő!), hanem a vízben lévő nátriummal kötésbe hozva kősóvá alakítja. (A kősó jelenléte fürdővizeinkben kimondottan előnyös /ld. fürdősók/, mert mindent kiszív a pórusokból, ami nem oda való!)

A KDF-55 réteg akadályozza a baktériumok, algák, gombák elszaporodását is, mert a redox folyamat hatására keletkező elektrolit a mikroorganizmusok számára elviselhetetlen környezetet teremt.

A kálciumszulfit

Megköti a klórt és átalakítja ártalmatlan anyaggá, kloriddá; meggátolja a mikroorganizmusok elszaporodását; megköti az ártalmas vagy mérgező fémionokat és baktériumokat.
A kálciumszulfitot önmagában is alkalmazzák a klór és a kloroform kiszűrésére.

Az aktív szénszűrő

Az aktív szénszűrő réteg fő funkciója, hogy kiszűrje a vízből az elszíneződést okozó lebegőanyagokat (pl. homok, iszap), organikus anyagokat (pl: baktérium, vírus), mérgeket, valamint a kellemetlen szag- és íz anyagokat.

Az aktív szénszűrő alkalmas a trihalometánok és a trihaloetilén eltávolítására, valamint a klór megkötésére is, így a zuhanyszűrőben még egy védelmi vonalat biztosít a klór ellen.
A zuhanyszűrőben a fenti három fő komponensen kívül, még 5 db fizikai szűrőréteg tökéletesíti a szűrést, valamint védi a fő szűrőegységeket, ezáltal biztosítja a tökéletes, hosszú távú működést!"
 
A Hülyék paradicsoma film óta óvatos vagyok mindennel, ami elektrolitokat tartalmaz ;). Mindenesetre azt írják, hogy baktérium pusztító környezetet teremt, így a szűrőbacijaid nem fogják díjazni azokat az elektrolitokat. Már ha lehet hinni a leírásnak.

Sent from my Motorola.
 
katonajanos said:
A Hülyék paradicsoma film óta óvatos vagyok mindennel, ami elektrolitokat tartalmaz ;). Mindenesetre azt írják, hogy baktérium pusztító környezetet teremt, így a szűrőbacijaid nem fogják díjazni azokat az elektrolitokat. Már ha lehet hinni a leírásnak.

Sent from my Motorola.


...,én úgy értelmeztem,hogy a cserére felhasználandó víz tisztul meg teljesen mindentől a KDF szűrőnek (zuhanyon át való feltöltés) köszönhetően,de arra nem gondoltam,hogy a tisztított víz az akváriumba töltése után is olyan tulajdonságokkal bír,hogy fenntartja a baktériumok számára pusztító környezeti hatását.

Valóban az "ilyen tiszta,klórtalanított" víz kinyírna minden bacit az akváriumból?

Sajnos semmilyen kémia nem az erősségem...
 
Piotrus said:
katonajanos said:
A Hülyék paradicsoma film óta óvatos vagyok mindennel, ami elektrolitokat tartalmaz ;). Mindenesetre azt írják, hogy baktérium pusztító környezetet teremt, így a szűrőbacijaid nem fogják díjazni azokat az elektrolitokat. Már ha lehet hinni a leírásnak.

Sent from my Motorola.


...,én úgy értelmeztem,hogy a cserére felhasználandó víz tisztul meg teljesen mindentől a KDF szűrőnek (zuhanyon át való feltöltés) köszönhetően,de arra nem gondoltam,hogy a tisztított víz az akváriumba töltése után is olyan tulajdonságokkal bír,hogy fenntartja a baktériumok számára pusztító környezeti hatását.

Valóban az "ilyen tiszta,klórtalanított" víz kinyírna minden bacit az akváriumból?

Sajnos semmilyen kémia nem az erősségem...

Nem, csak ami leírást találtam abban az szerepelt, hogy "elektrolitokkal" gazdagítja a tisztított vizet, így az vírus és baktériumölő. Önmagában a tisztított víz nem az. Mint pl. az RO, ami ennél azért jóval tisztább.

Ez az egész nagyon kérdéses, egyáltalán mi az, hogy "elektrolit" és miért öl az bacit...stb stb. De ezt írták, csak erre hívtam fel a figyelmed.
Én nem javaslom őszintén szólva, akkor már jobban járnál egy mezei aktívszenes szűrővel.
 
Sziasztok!

A Seachem Prime használatával kapcsolatban lenne egy kérdésem: a Prime használata után mennyi idővel lehet pl. tápot vagy Seachem Stability-t a vízbe adagolni? Ezeket nem üti ki? Milyen tapasztalataitok vannak?

Tibi
 
Senki? :?:
Tibi said:
Sziasztok!

A Seachem Prime használatával kapcsolatban lenne egy kérdésem: a Prime használata után mennyi idővel lehet pl. tápot vagy Seachem Stability-t a vízbe adagolni? Ezeket nem üti ki? Milyen tapasztalataitok vannak?

Tibi
 
Tibi said:
Sziasztok!

A Seachem Prime használatával kapcsolatban lenne egy kérdésem: a Prime használata után mennyi idővel lehet pl. tápot vagy Seachem Stability-t a vízbe adagolni? Ezeket nem üti ki? Milyen tapasztalataitok vannak?

Tibi

A klórmentesítők gyorsan dolgoznak. Én pl amikor használtam simán slaggal töltöm az akit és be a kezelőt. A klórt gyorsan kihajtja értelmetlen külön vödrözni emiatt.
A stability-re nincs hatással mikor adod.

Én a következőt csináltam baktériumos témánál. Víz leszív. Prime be, slaggal feltölt, szűrők vissza és mehet a baktérium booster.
 
OK, köszönöm a választ! :thumbup: :wave:
viktorlantos said:
A klórmentesítők gyorsan dolgoznak. Én pl amikor használtam simán slaggal töltöm az akit és be a kezelőt. A klórt gyorsan kihajtja értelmetlen külön vödrözni emiatt.
A stability-re nincs hatással mikor adod.

Én a következőt csináltam baktériumos témánál. Víz leszív. Prime be, slaggal feltölt, szűrők vissza és mehet a baktérium booster.
 
Szerintetek van külömbség a kerti tavakhoz árult aquatan és az akváriumhoz való között ?? Mert összetevőkben igen hasonlatos, viszont a tavi kiszerelés jóvals űrübb és olcsóbb.
Adam
 
Szia ikiriki!

Régebben én is használtam tavi löttyöket, nem tapasztaltam különbséget (kivétel hogy 2ml-es fecskendővel kelett az adagokat kiügyeskedni, komolyabb fejszámolás után)!

A.ttila
 
Köszi!
Sajna elég komoly mennyiséget fogyasztok belőle napi szinten, szóval asszem akkor én is át váltok.
Lassan többe kerül minta hal kaja...
Köszi az infót
 
Back
Oldal tetejére