• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízelőkészítők használata

Használtok vízelőkészítőt?

  • Igen, használok.

    Votes: 217 68.9%
  • Inkább pihentetek.

    Votes: 48 15.2%
  • Nem használok ilyen "vegyszereket".

    Votes: 37 11.7%
  • Más módszert használok a víz előkészítésére.

    Votes: 13 4.1%

  • Total voters
    315
jojo said:
http://edak.cellkabel.hu/fok/kiir.php?azonosito=24
Nehezen megmagyarázható haragot érzek a cellkabeles információhalmaz iránt. Azzal együtt, hogy rendkívül részletes és gyakran hasznos információkat tartalmaz tele van olyan elmélettel és megoldási javaslattal, amelyeket a modern akvarisztika már régen túllépett. Nem fogom sorolni ezeket most, mert több oldalt megtöltenék a cáfolatukkal.

A fájdalmas javaslatom tehát inkább az, hogy: "ignore cellkabel".

Már írtam, hogy a legveszélyesebbek az igazságok halmazába ágyazott valótlanságok és félrevezető kijelentések.
 
keymaker said:
jojo said:
http://edak.cellkabel.hu/fok/kiir.php?azonosito=24
Nehezen megmagyarázható haragot érzek a cellkabeles információhalmaz iránt. Azzal együtt, hogy rendkívül részletes és gyakran hasznos információkat tartalmaz tele van olyan elmélettel és megoldási javaslattal, amelyeket a modern akvarisztika már régen túllépett. Nem fogom sorolni ezeket most, mert több oldalt megtöltenék a cáfolatukkal.

A fájdalmas javaslatom tehát inkább az, hogy: "ignore cellkabel".

Már írtam, hogy a legveszélyesebbek az igazságok halmazába ágyazott valótlanságok és félrevezető kijelentések.
Nincs is mit megmagyarázni ezen Key.Tíz éves információk ezek melyeket túlhaladott a kor.De.Ezek az infok ott voltak már rég a neten,és a hozzám hasonló kezdő,újrakezdő akvaristáknak jóval több infót szolgáltatott,mint pl a Horn-Zsilinszky könyv.Persze,hogy ráharaptunk.Aztán jött,Nigro,meg Te,meg Viktor,és segítettetek átültetni magyarra a haladó eszméket.Mert ugye nem mindenki szívta magába az anyatejjel az angolt,hogy eligazodjon a neten ezekben a kérdésekben.
Ha nincs a net,meg ti,még mindig hajigálnám kifele havonta a fonnyadt gazokat az akiból....
Ti vagytok hazánkban ennek az eszmének az útörői,persze,hogy időbe telik,míg a téveszmék szertefoszlanak.Én örülök,hogy vagytok,kívánok nektek kitartást az "igehirdetéshez"! :)
 
Vízelőkészitő használata, vagy csak zuhanyrózsás kicsapatás, pihentetés?
Hát ez a kérdés az én esetemben igen megfontolandó.
A "Vas az akvárium vizében" téma kapcsán, én a vízelőkészítő használata mellett döntöttem, annak ellenére, hogy kicsapatom és pihentetem a vizet. Persze ezt indokolja a víz rossz minősége.(esetleges, nem eléggé kelátolt vas jelenléte a csapvízben)
Ellenben nem tudom, hogy a piacon kinálkozó szerek közül melyik a "legjobb", a "legmegbízhatóbb".
Eddig a Tetra előkészítőjét használtam, de kiváncs lennék a véleményetekre, tapasztalatotokra ezen a téren.
A vízben előforduló nem kelátolt vasat is megköti ez a szer?
....és, ha a vasat megköti, elég a Green Aqua tápból adagolt vas utánpótlás az akváriumban a növényeknek?
 
patzu said:
Vízelőkészitő használata, vagy csak zuhanyrózsás kicsapatás, pihentetés?
Hát ez a kérdés az én esetemben igen megfontolandó.
A "Vas az akvárium vizében" téma kapcsán, én a vízelőkészítő használata mellett döntöttem, annak ellenére, hogy kicsapatom és pihentetem a vizet. Persze ezt indokolja a víz rossz minősége.(esetleges, nem eléggé kelátolt vas jelenléte a csapvízben)
Ellenben nem tudom, hogy a piacon kinálkozó szerek közül melyik a "legjobb", a "legmegbízhatóbb".
Eddig a Tetra előkészítőjét használtam, de kiváncs lennék a véleményetekre, tapasztalatotokra ezen a téren.
A vízben előforduló nem kelátolt vasat is megköti ez a szer?
....és, ha a vasat megköti, elég a Green Aqua tápból adagolt vas utánpótlás az akváriumban a növényeknek?

Én is használtam a Tetra Aquasafe-et. Megmondom őszintén nem érzek eltérést a különböző előkészítők között.
Persze lehetnek láthatatlan folyamatok ami a szemünk előtt rejtve marad, de Tetra, Easy FFM, ADA előkészítő ugyanazt tudja.

A nehézfém megkötés szerintem ellenőrizhetetlen, így bízzunk a gyárak tájékoztatóiban. Gondolom egy általános csapvízhez igazították.

Őszintén jelentkezzen az aki Chlor szintet mér az akváriumaiban rajtam kívül :)
Japók teszik. És ha magas a chlor szint akkor bármikor utánadagolnak az akiba. Nálunk egyenlőre nem divat pedig hasznos.

A GA tápokban elégséges szint van a növényeknek. Persze ha extrém vörös akit szeretnél én lehet megfejelném egy ADA ECA táppal ami további vasat tartalmaz.
 
Sziasztok!
Én kerti tóhoz való JBL vízelőkészítőt használok. Ugyan az a szöveg van a dobozán, mint az akvarisztikain. Árban sokkal olcsóbb (40ml kell 500 literhez). Állaga lényegesen sűrűbb. Nálam bevált.
 
egedzs said:
Sziasztok!
Én kerti tóhoz való JBL vízelőkészítőt használok. Ugyan az a szöveg van a dobozán, mint az akvarisztikain. Árban sokkal olcsóbb (40ml kell 500 literhez). Állaga lényegesen sűrűbb. Nálam bevált.

Mit jelent, hogy bevált? ;) Klórt szoktál mérni a vizedben?
Nem sok embert ismerek aki klórtesztet is csinál a heti vízcserék után vagy közben.
Gondolom mellékhatása nincs inkább erre célzol.
 
viktorlantos said:
Mit jelent, hogy bevált? ;) Klórt szoktál mérni a vizedben?
Nem sok embert ismerek aki klórtesztet is csinál a heti vízcserék után vagy közben.
Gondolom mellékhatása nincs inkább erre célzol.

Klórt nem szoktam mérni. Arra célzok, hogy mellékhatása nincs és engem megnyugtat a tudat, hogy kezelem a vizet. Azt írják rá, hogy közömbösíti a klórt,a klóramint és nehézfémeket, szerves kolloidjai és Aloe vera tartalma védi a halak nyálkahártyáját, kopoltyúját, bőrét és uszonyait.
 
egedzs said:
viktorlantos said:
Mit jelent, hogy bevált? ;) Klórt szoktál mérni a vizedben?
Nem sok embert ismerek aki klórtesztet is csinál a heti vízcserék után vagy közben.
Gondolom mellékhatása nincs inkább erre célzol.

Klórt nem szoktam mérni. Arra célzok, hogy mellékhatása nincs és engem megnyugtat a tudat, hogy kezelem a vizet. Azt írják rá, hogy közömbösíti a klórt,a klóramint és nehézfémeket, szerves kolloidjai és Aloe vera tartalma védi a halak nyálkahártyáját, kopoltyúját, bőrét és uszonyait.

oksi végülis nem támadó jelleggel írtam, csak kiváncsi vagyok ki az aki időnként klórt is mér.
egyébként köszi az infót ;)
 
Hát én is a klórmérők táborába tartozom!
Megmondom őszintén : kaptam ajándékba 1 klórtesztet és néha kíváncsiságból mérek!
 
Ha a vízkezelők megkötik a nehézfémeket, akkor a micro tápokban található ionokat nem?
 
Ahogy látom még Amano is használja ezeket a termékeket. ADA Brighty K vagy az ADA Chlor Off formájában.
Használsz-e vízelőkészítőt?

Sziasztok!
Eddig nem használtam vízelőkészítőt,de most felmerült bennem 1 kérdés.Szeretnék garnélákat is az akimba,ezért mindenképp fogok használni.A kérdés az lenne,hogy elég-e csak a Brighty K a napi tápozáson felül vízcserék után,vagy inkább használjak Chlor Off terméket külön? :?
 
Blasio said:
Ahogy látom még Amano is használja ezeket a termékeket. ADA Brighty K vagy az ADA Chlor Off formájában.
Használsz-e vízelőkészítőt?

Sziasztok!
Eddig nem használtam vízelőkészítőt,de most felmerült bennem 1 kérdés.Szeretnék garnélákat is az akimba,ezért mindenképp fogok használni.A kérdés az lenne,hogy elég-e csak a Brighty K a napi tápozáson felül vízcserék után,vagy inkább használjak Chlor Off terméket külön? :?

Én javaslom a külön vízkezelőt a táp mellett. Mivel nem méred az akid klór szintjét inkább jobb a biztonság.
 
A növényes akvarisztikában "rehabilitálva" lett az aktívszén.Van-e értelme vízelőkészítőt használni,ha bent van a szűrőben az aktívszén?
 
tibicuk said:
A növényes akvarisztikában "rehabilitálva" lett az aktívszén.Van-e értelme vízelőkészítőt használni,ha bent van a szűrőben az aktívszén?

Ha bent van és "dolgozik" is akkor valószínűleg nincs. Lassan be kell vezetnünk, hogy klór szintet mérünk. ;)
 
Egyébként ezt érdemes lenne lemérni, hogy egy hordó friss víznél (vagy akár az akiban is két vízcserénél megnézni) melyik semlegesíti gyorsabban a klórt.... :ugeek:
 
Klóros és klóros víz között is van különbség. Nálunk vidéken nem igazán lehet érezni a klórt. 15km-rel arrébb lévő városban már olyan klóros, hogy fürdés után testápolózni kell, úgy kiszárítja az ember bőrét. Míg nálam nem igazán, oda mindenképp kell a vízelőkészítő. Beszéltem egy budapesti akvaristával, aki Sera vízelőkészítőt használ. Meséli, hogy feléjük annyira klóros a víz, hogy a vízelőkészítő ellenére is vízcsere után hullanak a halai. Többször is beigazolódott. Persze, mint tudjuk, a Sera nem egy prémium kategóriás termék. Kiváncsi lennék más vízkezelők hogy viselnék...esetleg túladagolva.

Mindenesetre az senkit ne bátorítson fel, hogy másnál esetleg nincs szükség vízkezelőre v. netán a halai bírják. Nagy a szórás ilyen téren.

Hozzászólásom ezen téma kapcsán íródott: viewtopic.php?f=11&t=984&start=80
 
Szerintem a Sera vízkezelőjével sincs probléma, ahogyan a Tetra is jó ebben a kategóriában. Gondolom nem extrém esetekhez lettek tervezve. De az ajánlott adagolástól ha jól rémlik el lehet térni anélkül, hogy bármi károsodna és az ilyen kritikus helyeken érdemes állandóra beszerezni egy klór tesztet is. El tudom képzelni, hogy esetleg a nehézfémek is olyan arányban vannak néhány településen, hogy az érzékenyebb fajokat megviselik.
 
Back
Oldal tetejére