• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízelőkészítők használata

Használtok vízelőkészítőt?

  • Igen, használok.

    Votes: 217 68.9%
  • Inkább pihentetek.

    Votes: 48 15.2%
  • Nem használok ilyen "vegyszereket".

    Votes: 37 11.7%
  • Más módszert használok a víz előkészítésére.

    Votes: 13 4.1%

  • Total voters
    315
Baktériumot hogyan adagoltok mondjuk vizcserék alkalmával?
Én úgy szoktam, hogy a friss víznek megfelelő mennyiséget teszek bele.
A teljes víztömegre vonatkóan kellene?
Szűrő tisztítás után úgy szoktam...
 
Van egy kis szaguk ezeknek, de semmi extra. @Trappista -val meg ne törődj, elég régóta ismerem, de az ilyen mondatait én sem mindig tudom megfejteni :)


A GreenBacternek igen, na annak eléggé jellegzetes, intenzív füstös szaga van.
Füstös? Végülis itt a grillszezon. [emoji16]

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Sziasztok!

RO víz használata esetén ugye a klór és nehézfém már nem igazán ellenfél.
Vitamintartalma és az Aloe vera kivonat miatt hasznos adagolni JBL Biotopol-t a RO vízhez?
 
Sziasztok!

RO víz használata esetén ugye a klór és nehézfém már nem igazán ellenfél.
Vitamintartalma és az Aloe vera kivonat miatt hasznos adagolni JBL Biotopol-t a RO vízhez?
A Sera-nál is azt írják, hogy a vízelőkészítő tartalmaz ilyen olyan stresszcsökkentő, és nyálkahártya védő meg ilyesmi anyagokat. Sőt, stresszhelyzetben túl is lehet adagolni. Szerintem emiatt érdemes adni.

Ha jól láttam a Seachem Primeban nincs ilyen. Nekik külön van Stess Guard neven, már ha jól értettem.
 
Vitamintartalma és az Aloe vera kivonat miatt hasznos adagolni JBL Biotopol-t a RO vízhez?

Ha valamit adsz szerintem inkább catappa vagy valami hasonló ami gyulladáscsökkentő stb. Pl Easy Life CatappaX
Stress Guard friss telepítésnél érdekes. Vízkezelőt felesleges RO mellett.
 
Köszönöm Viktor!

Easy Life CatappaX-et használok a heti vízcserék után adagolva, illetve van bent mindig egy db. Dennerle Nano Catappa levél is.
 
Ha valamit adsz szerintem inkább catappa vagy valami hasonló ami gyulladáscsökkentő stb. Pl Easy Life CatappaX
Stress Guard friss telepítésnél érdekes. Vízkezelőt felesleges RO mellett.
A halak immunrendszerének az erősítésére mit ajánlasz?
Ugye a halakat éri stressz, az akváriumban történő matatáskor, vízcsere során stb. Állítólag ez a leginkább meghatározó faktor a halak megbetegedése/egészsége szempontjából.
Én ½ RO es ½ csapvizet használok.
Ezért gondoltam pl a Stess Guardra, de Sera Fishtamin is ilyesmi... Mást eddig nem nagyon találtam.
 
A halak immunrendszerének az erősítésére mit ajánlasz?
Ugye a halakat éri stressz, az akváriumban történő matatáskor, vízcsere során stb. Állítólag ez a leginkább meghatározó faktor a halak megbetegedése/egészsége szempontjából.
Én ½ RO es ½ csapvizet használok.
Ezért gondoltam pl a Stess Guardra, de Sera Fishtamin is ilyesmi... Mást eddig nem nagyon találtam.

Beta-Glucan ha valóban az immunerősítő a cél. Olyan eledelek, étrend kiegészítők amiben ez szerepel pl.
 
Sziasztok,
akvárium indításnál seachem clarity -t érdemes használni vagy inkább legyek türelemmel. 2 napja indítottam és még mindig elég ködös.
 
Sziasztok.
Vízcserénél Neptun Bio Start és aquatan megfelelően adagolva elég??
És kell-e pihentetni a vizet vagy mehet az aksiba egyből.
Persze csapvíznél!
 
Sziasztok.
Vízcserénél Neptun Bio Start és aquatan megfelelően adagolva elég??
És kell-e pihentetni a vizet vagy mehet az aksiba egyből.
Persze csapvíznél!

Ha vízkezelőt használsz nem muszáj pihentetni, de érdemes várni vele egy kicsit biztos ami biztos. A frissen engedett csapvízben rengeteg klór van, amit egy jó minőségű vízkezelő szinte azonnal megköt elvileg, de ha vársz vele egy kicsit azzal csak jót teszel az élővilágnak.
 
Sziasztok!
Az Easy life easystart ról van valakinek tapasztalata?
Eddig Sera Nitrivec et használtam szűrő a takarítás után de most csak ilyen volt a helyi boltban.
 
Az Easy life easystart ról van valakinek tapasztalata?
Igen, 2013.-tól használom a víz cserék, hosszabb leállások után. Előbb gyári ajánlás szerint, de már régóta csak érzésből 5-6 ml (40 l akvárium, 3,5 l szűrőanyag) Víz csere után, működő szűrő mellett, a szűrő szívó ágához adagolom, nem zavarosodik meg a víz. Meggyőződésem, hogy használ!
 
Tegnap egy debreceni ismerőssel beszélgettem, és mondja, hogy szivesen használná a kútvizet az akváriumához, de elég vasas ami ha jól tudom gátolja a többi táp felvételét is. A vízkezelőkre azt szokták írni, hogy csökkenti a nehézfémek tartalmát a csapvízben, na most ráguglizva, a vas nem tartozik ezek közé, de ettől még hatásos lehet erre is?
 
Tegnap egy debreceni ismerőssel beszélgettem, és mondja, hogy szivesen használná a kútvizet az akváriumához, de elég vasas ami ha jól tudom gátolja a többi táp felvételét is. A vízkezelőkre azt szokták írni, hogy csökkenti a nehézfémek tartalmát a csapvízben, na most ráguglizva, a vas nem tartozik ezek közé, de ettől még hatásos lehet erre is?

Sosem fogom érteni, H mire ez a kútviz mánia :) Tenyésztőnek természetesen ok, hiszen napi sok m3 vízre van szüksége, de egy hobbistának?! A csapon tökéletes, tiszta, ellenőrzött víz folyik, ami mindenre jó.

A kérdésedre a válasz: amennyiben a vízelőkészítő tényleg alkalmas rá (és nem csak rá van írva...), akkor a vasat is megfogja. Megjegyzem, H a csapvizben lévő vas többnyire nem felvehető a növények által, míg vízelőkészítővel kezelve felvehetővé válik. A másik H az egészségügyi határérték 0,2 mg/l, de ennek a felét sem éri el általában, és ennek csak töredéke felvehető, a többi a foszfáttal oldhatalan csapadékot képez.
 
Back
Oldal tetejére