• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízelőkészítők használata

Használtok vízelőkészítőt?

  • Igen, használok.

    Votes: 217 68.9%
  • Inkább pihentetek.

    Votes: 48 15.2%
  • Nem használok ilyen "vegyszereket".

    Votes: 37 11.7%
  • Más módszert használok a víz előkészítésére.

    Votes: 13 4.1%

  • Total voters
    315
Akkor megvarom hogy valtozik-e a helyzet. :/ Ha esetleg infuzoria veszek egy UV izzot a regi Prodac vilagitasba aztan adok nekik.
Felesleges. Nem kell kapkodni. Várd meg hogy mi lesz. Lehet hogy elmúlik. Ha pár nap múlva rosszabb lesz, akkor cserélj vizet.
 
Utoljára módosított:
JBL biotopol vízelőkészítőt használ valaki?
Jelenleg Sera Aquatant használok, de fogytán van.
Gondoltam váltok, és ez jó árban van.
Esetleg még Tetrában gondolkoztam.
Akkor már bacit is ajánljatok.
JBL-nek csak filterbacit találtam, amit közvetlenül a szűrőbe kell csepegtetni...
Baciból most Nitrivecet használok, de az is fogyóban.
Ajánljatok valamit :)
Szempont, ár érték arány :)
Meg persze jó legyen...
 
Ajánljatok valamit
Szempont, ár érték arány
Meg persze jó legyen...

Sokan használunk Seachem Primeot. Teljesértékű cucc. Adagolási útmutatója szerint ebből 1 liter 2-szer annyi vízhez használható, mint az 5 literes JBL Biotopol. Ráadásul feleannyiba is kerül meg lányok is elbírják ;) Ja és persze van kisebb kiszerelés is belőle. (Ha csak egy olcsó megoldást keresel, akkor neptun.)
A Seachem bacikultúrái is jók. Én is ár/érték arány figyelembe vételével vásárolok, ezért baciból megvettem az ADA Green Bacterét. A fent - a vízelőkészítőnél - felsorolt szempontok itt is megállják a helyüket.
 
Sokan használunk Seachem Primeot. Teljesértékű cucc. Adagolási útmutatója szerint ebből 1 liter 2-szer annyi vízhez használható, mint az 5 literes JBL Biotopol. Ráadásul feleannyiba is kerül meg lányok is elbírják ;) Ja és persze van kisebb kiszerelés is belőle. (Ha csak egy olcsó megoldást keresel, akkor neptun.)
A Seachem bacikultúrái is jók. Én is ár/érték arány figyelembe vételével vásárolok, ezért baciból megvettem az ADA Green Bacterét. A fent - a vízelőkészítőnél - felsorolt szempontok itt is megállják a helyüket.
Majd utánanézek, de gyanítom, azt itt nem lehet kapni... [emoji15]
 
A GA keze mindenhova elér. Ráadásul ha 15k-nál nagyobb értékben vásárolsz - ingyen...
Ha 15E Ft felett vásárolok kiraknak itthonról... [emoji16] [emoji5] [emoji15]
Néztem, elég gazdaságosan adagolható.
Nekem az 50 ml-es is bejárja egy jó ideig... [emoji4]
 
A seachem stability sem tűnik rossznak, árban sem...
Ezért írtam, hogy jók a Seachem bacikultúrái is :)
Használtam egy időben, elégedett voltam vele. Viszont volt, hogy picit zavaros lett valamitől a vizem és azon nem segített. Legalábbis nem gyorsan. Elvileg erre meg van a Clarity :) Na meg a kis kiszerelés ha elfogy, akkor van hogy várólistára kell nekem is rakni, mert kifejezetten csak érte se nem rohangálok, se nem rendelek. Így jutottam el a Green Bacter-hez ;) Pár évre le van tudva és csak egy 50 ml-es tubuska.
Ínyencek sültekhez is használhatják füstölt sajt helyett :D
 
A GA-val csak az a bajom, hogy magasak a postai díjak.
Jó lenne 1000 Ft körüli vagy alatti lehetőségeket nyújtani kisebb dolgoknál pl.
Szeritnem ezek elérhető szolgáltatások.
Előre utalás nekem nem szokott gond lenni, azzal is szoktak máshol kedvezményt adni.
De ha csak egy párezer forintos b*szb*szt akarok rendelni, számít az a párszáz forint különbség is. :)

Pl. autóalkatrészt rendelek rendszeresen előre utalással 863 Ft-os postaköltséggel...
Sok esetben nekem azért is kényelmes, mert nem kell elmenni érte a boltba, adott esetben parkolást fizetni stb...
Pl megyek venni a helyi boltba RO vizet, ami 200 Ft-ba kerül (10 liter), és 110 forint a parkolási díj... :D
Esetenként azért elbliccelem, vagy ha családdal vagyok akkor ők vigyáznak addig a kocsira.

1700 Ft-ot régen fizettem már postáért :)
Lehet garasoskodás, de engem sok esetben visszatart.
Szerintem a GA is küld elég sokat ahhoz, hogy valami kedvezményes szolgáltatást igénybe tudjon venni egy futárcégnél.
Én magánszemélyként küldtem DPD-vel 1400 Ft-ért csomagot (persze az még nem lényeges különbség, de kevesebb.)
Ritkán fizetek 1000 Ft-nál többet postáért.

Szerk.: közben jeléntkezett egy helybéli fórumtárs, így lehet társulni is a rendelésben...
 
Utoljára módosított:
Nem rosszak.

Szállítási díjról: GLS szerintem az egyik legjobb (ha nem a legjobb) futárcég. Gondolom ők ennyiért szállítanak és kész.

Én is örülnék pl. Pick Pack pont de még inkább webox lehetőségnek, ha kisebb csetreszeket kellene rendelni. Utóbbit sok nagy cég használja pl. edigital, szóval megfontolhatnátok, @viktorlantos ha van rá egy percetek. Már ha több kisebb rendeléssel is akartok pöcsölni. Hahahaha. :)

Jelen pillanatban az van, hogy vagy várok míg összegyűlik 15k+ összegű cucc, vagy megveszem a közelben, vagy berendelem a vadvilágba a GAs cumókat de oda meg nem visztek minden héten árut...
 
Szállítási díjról: GLS szerintem az egyik legjobb (ha nem a legjobb) futárcég. Gondolom ők ennyiért szállítanak és kész.

Bár nem a topikhoz tartozik a GA szállítási stratégiája, de természetesen a GLS is sávos árazást használ.
Viszont hoztunk egy üzleti döntést anno amiben megnéztük mennyi az átlag súly a kiszállításoknál, mennyi idő megy a csomagolásra, mennyi a csomagolóanyag költsége, mennyit tudunk engedni a nehéz csomagokból és kiszámoltunk egy kedvező árat az egészre.
Belevettük az ingyenes határt és a két dolog elég jól használható együtt ha valaki kicsit előre tervez.

Arra nem nagyon van megoldás, hogy valaki egy tápot akar csak rendelni és a legolcsóbb legyen a szállítás.
Ez nem tud automatikusan működni mert a vásárlók mindent vesznek. 25kg-os manadót esetleg hármat is belőle meg egy 120cm hosszú odyssea lámpát :) pont ezért a foxos dobozos dolgok sem húzhatók rá arra amit csinálunk.
Magyarországon nem használunk súly alapú kalkulációt mert csak gond lenne belőle és összességében több ember szívna mint akinek jó lenne. Elég a külföldi ügyfelekkel birkózni ezen.

Mindenkinek nem lesz jó, de pont ezért kell hogy helyben legyenek boltok vagy kicsit előre gondolkodjon az ember és mondjuk megvegyen egy 6-12 hónapos adagot esetleg egy kis haltáppal, perlonnal meg ami még szükséges. És pillanatok alatt ingyen megy házhoz.
 
Utoljára módosított:
Jaja, én előre gondolkodok, de van olyan, hogy hirtelen kellene valami... eltörik egy üveg cucc, benézi az ember a tápot és hopp mégsincs még egy a spájzban, stb. :)
 
Én a Seachem Prime mellett teszem le a voksom. Stability-t és Replenish-t is használok mellette, de ez más tészta.
Régen Easylife-ot használtam, de ez gazdaságosabb, és nem ködöli a vízet.
(Ráadásul a szaga miatt akár repülő sóként is használható, ha valaki hanyatt vágná magát a Gls áraitól... ) :)

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Nem rosszak.

Szállítási díjról: GLS szerintem az egyik legjobb (ha nem a legjobb) futárcég. Gondolom ők ennyiért szállítanak és kész.

Én is örülnék pl. Pick Pack pont de még inkább webox lehetőségnek, ha kisebb csetreszeket kellene rendelni. Utóbbit sok nagy cég használja pl. edigital, szóval megfontolhatnátok, @viktorlantos ha van rá egy percetek. Már ha több kisebb rendeléssel is akartok pöcsölni. Hahahaha. :)

Jelen pillanatban az van, hogy vagy várok míg összegyűlik 15k+ összegű cucc, vagy megveszem a közelben, vagy berendelem a vadvilágba a GAs cumókat de oda meg nem visztek minden héten árut...
Ma hozott egy 2 méteres szálanyagot a GLS 990Ft-ért [emoji12]
Ami azért ráadásul még méretben sen standard...

Nem rossz a GLS, nekem a DPD-vel sem volt még bajom, de még az MPL-el sem...

A GLS-nek is vannak csomagpontjai, legutóbb ott vettem át a szűrőmet.
Én is komázom a csomagpontokat, ha tehetem, oda kérem. Egyrészt mert melóhelyen átvenni körülményes, itthon nem vagyok, postára nem járok, de pl a benzinkutak 0-24 nyitva vannak, és többnyire útba esnek, végül pedig többnyire olcsóbbak is [emoji41]
 
Én a Seachem Prime mellett teszem le a voksom. Stability-t és Replenish-t is használok mellette, de ez más tészta.
Régen Easylife-ot használtam, de ez gazdaságosabb, és nem ködöli a vízet.
(Ráadásul a szaga miatt akár repülő sóként is használható, ha valaki hanyatt vágná magát a Gls áraitól... ) :)

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
Többen írtátok ezt a "szagot". Mégis mire számítsak? [emoji16]
Büdös, vagy mi a baj vele? [emoji15]

Engem igazából a ködösödés sem zavar. Elmúlik...

Jövő hónapban rendel a fórumtárs. A vízelőkészítő talán kitart szerintem addig, baci már nemigen van. Lehet addig veszek egy neptun bacit... Vízcserekor szoktam adni a friss víznek megfelelő mennyiséget.
De az is lehet, hogy kihagyom...
A szűrőhöz mostanában úgy sem nyúlok.
 
Back
Oldal tetejére