• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízelőkészítők használata

Használtok vízelőkészítőt?

  • Igen, használok.

    Votes: 217 68.9%
  • Inkább pihentetek.

    Votes: 48 15.2%
  • Nem használok ilyen "vegyszereket".

    Votes: 37 11.7%
  • Más módszert használok a víz előkészítésére.

    Votes: 13 4.1%

  • Total voters
    315
Én 20 literes kannákhoz szoktam rakni 1 ml Primet. Van, hogy nem használom el az összes kezelt vizet, ezt félre rakom és a következő vízcserénél (egy hét múlva) hasznosítom.
Kút vízre is hatásos a Prime? (gondolom nem).
 
Találkoztatok már olyannal, hogy a Prime-mal kezelt csapvíz megemeli az ammónia szintet? Mert vízcsere után mindig kicsit bezöldül a Seachem Ammonia Alert.
 
Találkoztatok már olyannal, hogy a Prime-mal kezelt csapvíz megemeli az ammónia szintet? Mert vízcsere után mindig kicsit bezöldül a Seachem Ammonia Alert.

Seachem Tech Support irománya alapján teljesen normális, ugyanis ha jól értelmeztem akkor ammóniához köti a klórt, majd ezt bontják le a lebontó baktériumok a szűrőben. Továbbá emiatt az ammónia teszt fals eredményt fog mutatni.
Seachem Support Forums - View Single Post - Seachem Prime and false positives
 
Seachem téma. Aki Iphone-on van, a store-ból letölthető a DOSE2 alkalmazás.
És pillanatok alatt választ kaptok rá mennyi vízkezelő, táp, por stb kell az adott akváriumhoz. Elég jól kiokosították a nyáron. Szedjétek, ingyenes!
 
Seachem téma. Aki Iphone-on van, a store-ból letölthető a DOSE2 alkalmazás.
És pillanatok alatt választ kaptok rá mennyi vízkezelő, táp, por stb kell az adott akváriumhoz. Elég jól kiokosították a nyáron. Szedjétek, ingyenes!

Androidra nincs ilyen? :)
 
Sziasztok,
A napokban én is beindítottam egy nanot amiben jelenleg napi 50% majd heti 50-60% vízcserét tervezek. Az előkészítést a következőképen tervezem a következő napi vízet még előzőnap kiengedem pihentetni és ehhez még előzőnap hozzáadom a Sera bio nitrivecet majd másnap vízcsere. A kérdésem hogy ez így használható megoldás, illetve mivel kellene még kezelnem a vizet? Sajnos még nincsen semilyen víztesztem, de a vízművek szerint ilyen nálink a vízminőség, esetleg kellene még mással is kezelni?

BUDAPEST - XXII. KERÜLET

Szabad aktív klór 0,17 mg/l
Klorid 23 mg/l
Vas 23 µg/l
Mangán 5 µg/l
Nitrát 7 mg/l
Nitrit <0,03 mg/l
Ammónium <0,05 mg/l
Összes keménység 173 mg/l CaO
Vezető képesség 581 µS/cm
pH 7,4​
 
Sziasztok,
A napokban én is beindítottam egy nanot amiben jelenleg napi 50% majd heti 50-60% vízcserét tervezek. Az előkészítést a következőképen tervezem a következő napi vízet még előzőnap kiengedem pihentetni és ehhez még előzőnap hozzáadom a Sera bio nitrivecet majd másnap vízcsere. A kérdésem hogy ez így használható megoldás, illetve mivel kellene még kezelnem a vizet? Sajnos még nincsen semilyen víztesztem, de a vízművek szerint ilyen nálink a vízminőség, esetleg kellene még mással is kezelni?

BUDAPEST - XXII. KERÜLET

Szabad aktív klór 0,17 mg/l
Klorid 23 mg/l
Vas 23 µg/l
Mangán 5 µg/l
Nitrát 7 mg/l
Nitrit <0,03 mg/l
Ammónium <0,05 mg/l
Összes keménység 173 mg/l CaO
Vezető képesség 581 µS/cm
pH 7,4​
Szia én úgy tudtam eddig, hogy a nitrivec egy baktérium kultúra, de lehet hogy rosszul emlékszem, viszont ha jól, akkor az másra való. A vízelőkészítőket az előírás szerinti mennyiségben lehet egyből a vízbe tölteni vízcserekor, nem kell pihentetni. Egy másik terméket használtam még régen, akkor még nem volt RO készülékem. Úgy csináltam, hogy beállítottam a csapot a megfelelő hőmérsékletre, és miközben folyt fecskendővel belenyomtam az előírt adagot vagy akár többet is problémát nem okoz. Utána mehet egyből az akvába. Mivel én is Budafoki vagyok hasznos volt az vízösszetevők listája, köszönöm.
 
Szia én úgy tudtam eddig, hogy a nitrivec egy baktérium kultúra, de lehet hogy rosszul emlékszem, viszont ha jól, akkor az másra való. A vízelőkészítőket az előírás szerinti mennyiségben lehet egyből a vízbe tölteni vízcserekor, nem kell pihentetni. Egy másik terméket használtam még régen, akkor még nem volt RO készülékem. Úgy csináltam, hogy beállítottam a csapot a megfelelő hőmérsékletre, és miközben folyt fecskendővel belenyomtam az előírt adagot vagy akár többet is problémát nem okoz. Utána mehet egyből az akvába. Mivel én is Budafoki vagyok hasznos volt az vízösszetevők listája, köszönöm.

Szia, köszi a választ, igen jól emlékszel az baci kultúra, csak mivel ez egy 3 napos aki ezért hogy alakuljon benne a flóra így elkezdtem adagolni mellé, lényegében csak a vízpihentetését alkalmazom mint előkészület.
 
csak a vízpihentetését alkalmazom mint előkészület
Ha biztosra akarsz menni, használj vízelőkészítőt, ami kihajtja a klórt (klóramint) a vízből és átalakítja az ammóniát is. A baktériumkultúra ettől még mehet..
 
Szia, köszi a választ, igen jól emlékszel az baci kultúra, csak mivel ez egy 3 napos aki ezért hogy alakuljon benne a flóra így elkezdtem adagolni mellé, lényegében csak a vízpihentetését alkalmazom mint előkészület.
Én úgy gondolom, hogy a víz pihentetésével csak a klór távozik, további mérgező összetevőket nem semlegesít, szerintem a prime előkészítő jobb is és praktikusabb megoldás, ha megnézed az adagolását, még gazdaságosnak is mondható. A baktériumok nem tudom találnak-e táplálékot a friss vízben, talán igen, de talán a szűrőben egy felülethez kötötten megfelelő áramlási sebesség mellett a legboldogabbak. És akkor mi is boldogok vagyunk.:)
 
Tegnap volt egy kis időm így sikerült teljesen átnézni a csomagot amit haveromtól kaptam, feltűnt hogy doboz alján van még egy Sera aqutan is, így szerintem kezdésnek ez is jó lesz.
Köszönöm a tanácsokat.
 
Back
Oldal tetejére