• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízelőkészítők használata

Használtok vízelőkészítőt?

  • Igen, használok.

    Votes: 217 68.9%
  • Inkább pihentetek.

    Votes: 48 15.2%
  • Nem használok ilyen "vegyszereket".

    Votes: 37 11.7%
  • Más módszert használok a víz előkészítésére.

    Votes: 13 4.1%

  • Total voters
    315
Friss vízhez számoljuk a vízelőkészítőt nem az akvárium méretéhez. Az hogy hova engeded nem számít.

Ok, köszönöm.
igen, csak itt az a gondom, hogy vödörben ha elintézem a vízelőkészítést az érthető. Akváriumba viszont felhígul a friss víz (klór és a többiek) és a vízelőkészítő is és így nem tudom kifejti-e a hatását? Elvileg akkor ha 400 l-hez öntök 100 l csapvizet, már fel kellene hígulni a klórnak annyira, hogy ne legyen mérgező a halakra nézve.
Az biztos , hogy régebben nem használtam előkészítőt és tavasszal áradáskor majdnem kidöglött az egész hal állományom ( gondolom nagyobb dózisban volt fertőtlenítve a víz) Ez 2 esetben is előfordult és nem egy évben és 2 perc alatt megfeküdtek a halak. Van olyan ismerősöm, aki csak vasárnap cserél vizet, mert úgy gondolja hogy hétvégén nem fertőtlenítik nagyobb dózisban. Én már inkább nem reckírozok és előkészítőt használok.
 
Olvastam, hogy a vízelôkészítôk eltávolítják a klórt és a nehézfémeket is a vízbôl. Engem érdekelne, hogy a nehézfémeket hogyan? Nem keletkezik a kémia reakció során valamiféle csapadék, ami benn marad az akváriumban? Hiszen a nehézfémek eltávolítása során elemi fématomok jönnek létre többek között vagy nem? Ezeket az elemi fématomokat viszont nem kellene a vízben hagyni, hanem valamilyen formában el kellene távolítani, amire egy folyékony vízelôkészítô alkalmatlan,vagy rosszul látom? Esetleg a rendszeres vízcserékkel távoznak ezek a fémek?
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni,hogy az Easy Life filter mediumnak tényleg annyi hatása lenne,mint amennyi a leirásban szerepel ?
Példák az Easy-Life tevékenységére édesvízi és tengeri rendszerekhez:
-javítja és stabilizálja a víz minőségét
-gyorsítja az érlelő folyamatokat
-eltávolítja a vegyi és gyógyszer maradékokat /klór, nehézfémek, ammónium és sok más szennyező anyag/
-javítja a növények növekedését
-elősegíti a korallok növekedését
-alga eltávolítás és megelőzés
-antistressz halaknak és az alacsonyabb-rendű állatoknak
-semlegesíti a káros baktériumokat
-elősegíti a tenyésztést
és még sok más.
Angol leírásban
Makes fish more lively, they eat more and get vibrant colour
Reduces stress
Makes fish recover more quickly and develop better physical resistance
Prevents and cures bacterial infections (such as fin rot and infected wounds
Provides efficient protection for the mucous skin
Wounds heal more quickly
Neutralizes harmful bacteria
Fish recover more quickly after medical treatment
Stimulates breeding
Fry grow twice as quickly
Considerably reduces the quarantine time
Ensures a considerably reduced loss of fish during long distance transport
makes the water crystal clear
removes heavy metals (e.g. Copper, Zinc, Cadmium)
removes ammonium, chlorine, chloramine and other harmful compounds (chlorine compounds only in fresh water)
removes harmful bacteria
absorbs residue of medication and chemicals
Removes nasty odours
Counteracts the formation of algae
continually adds oxygen to the water
Greatly improves and stabilizes the water quality
protects against sudden alterations in the water quality
Stimulates the growth of useful bacteria
Improves the performance of the biofilter
Accelerates cycling of new aquariums (usually no nitrite peak)

Ezek után ez egy csodaszernek tűnik, szinte önálló tudattal rendelkezik! Kicsit felháborít engem,mert ez szerintem lehetetlen! Ebből mi igaz,hogy tapasztaltátok?
 
Na nézzük:
javítja és stabilizálja a víz minőségét
Kamu. Ez magától áll be.
-gyorsítja az érlelő folyamatokat
Sőt, múlasztja az időt is! Kamu.
eltávolítja a vegyi és gyógyszer maradékokat /klór, nehézfémek, ammónium és sok más szennyező anyag/
Valószínűleg igaz. A vízkezelőknek is ez a célja.
-javítja a növények növekedését
-elősegíti a korallok növekedését
Valószínűleg igaz. Vannak olyan vegyületek, melyek kedveznek a növények növekedésének.
-alga eltávolítás és megelőzés
Valószínűleg igaz.
-antistressz halaknak és az alacsonyabb-rendű állatoknak
Valószínűleg igaz. Vitaminokkal, nyomelemekkel könnyen lehet kedvezni állatainknak.
-semlegesíti a káros baktériumokat
Kamu. Valami vagy megöl "minden" bacit, vagy egyet sem... Gyanítom ez egyet sem, mert akkor borítaná az elején emlegetett egyensúlyt.
-elősegíti a tenyésztést
Kamunak érzem, hacsak nem a vitaminok hatására céloznak ezzel. Nagyon valószínűtlen, hogy hormonokat tartalmazna a lötty.
 
Olyan előkészítő létezik, amit egyből a kannába cseppentek, ráengedem a vizet és mehet az akváriumba?
Garnélák mellé kellene.
 
Olyan előkészítő létezik, amit egyből a kannába cseppentek, ráengedem a vizet és mehet az akváriumba?
Garnélák mellé kellene.
Lényegében igen, bár én fordítva csinálom. Prime a leggazdaságosabb, csak kell hozzá egy csepegtetős fiola.
 
Miért?

Gyógyszertárban beszerezhető?
A Prime nagyon tömény. Ha jól emlékkszem, akkor 5ml kell 200 literhez. Én több, mint egx évig használtam a 300 milist úgy, hogy a hypos fifit, szűtő csöveket is prime-os vízben áztattam. Az aki pefig 54 literes, heti 20-25 liter vízcserével.

Az adagolásához a nagyobbik neptunos csepegtetős flakont használom, asszem 40 milis és kb 25 csepp=1ml, így kis vízcseréhez is gazdaságosan és könnyen adagolható. ;)
Ez nekem azért kell, mert én vödrözök, amibe 12 liter csapvíz megy, majd ebbe a prime, kicsit megkeverem, pár percig áll és megy az akváriumba.

Most épp kifogyóban vagyok, és az ára miatt kipróbálom a neptun antiklórt (biotopolhoz hasonló), nem tufom, milyen lesz, de a többi termékük bevált (liqui carbo és biostart), ezért bizakodó vagyok. De gazdaságosságban a prime verhetetlrn!
 
Utoljára módosított:
Valaki ki tudná nekem számolni, hogy a 25 l-es nanomban a heti 50 %-os vízcserekor mennyi Seachem Prime-t kell adagolnom?
Kösz.
 
Valaki ki tudná nekem számolni, hogy a 25 l-es nanomban a heti 50 %-os vízcserekor mennyi Seachem Prime-t kell adagolnom?
Kösz.
Mennyi az 50 szazalek csapviz resze ?
Ha az egesz az akkor is nagyon keves kell a prime bol,En kb 2-3 liter csapvizhez adagolok kb 2-3 ml es meg ez is sok de szeretek biztosra menni [emoji6]
 
Back
Oldal tetejére