• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízcsere

Sziasztok.
Lehet másnak is volt hasonló gondja ezért gondoltam megosztom veletek mit sikerült fabrikálni. Egy gyári megoldást oldottam meg házilag... ;)
Nálam a konyha van a legközelebb az akváriumhoz. A fő probléma az volt, hogy a konyhai csapra (ikea) nem lehetett feltekerni semmilyen átalakítót mert nem szabványos. Csak a gégecsöves perlátorok kompatibilisek vele mert külső menetes (22×1).
Szerettem volna gyorscsatlakozókkal megoldani ezért azzal kezdtem, hogy a gégecsöves perlátor végéről letekertem a porlasztós véget és azt a felét FBS-el beragasztottam egy fél colos menetes gardena csatlakozóba.
Egy rövid csődarab és 2 gyorscsatlakozó adja a toldást a csapos Y elosztónak. Utána már a gyári csapos Y elosztó kell és kész is van. :)
Annyi gondom volt leszíváskor, hogy amikor megnyitottam a konyhai csapot akkor üres cső mellett, a vákuum nem szívta meg eléggé, hogy meginduljon a víz. A megoldás az lett, hogy feltöltöttem a csövet mintha az akiba akarnám nyomni, majd a vízcsapot elzárva, magától megindult.
Töltéskor meg elzárom az üres kifolyóágat, kinyitom a csapot és már megy is be a tiszta víz.
Remélem a képek alapján érthető amit írtam. ;)318ed63cb6795683389adfc5ba619e98.jpg0f6f69bcea90e1b23389937d18d3f4a8.jpge16b9a15f7032a11c2be1f573e742339.jpge02731a692df0939f2c9e8654bf11310.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
 
Sziasztok!

Tudom, hogy a mai vilagban mar mindent meg lehet "Amazon", aukciós link moderálva-en es tarsain meg egyeb oldalakon talalni, de en megis a hus-ver tapasztalatokra lennek kivancsi:
milyen szivattyukat ajanlanatok a vizcserehez, illetve ahhoz milyen tömlöket? Ti miket hasznaltok?
Lassan kezdem unni, hogy a harom akvanal minden hetvegen vödrözök, idöben is sok, meg a derekam sem birja mar annyira, igy eldöntöttem, hogy beszerzek egy szivattyut, meg slagot.
Na de milyet?
A fürdöben van az RO hordo, 60 literes, abbol kellene felnyomnom a vizet, a kb. 10 meterre levö akvaba, magassag, kb. 140 cm.
Milyen legyen a szivattyu illetve a slag?
Ismertek-e az Eheim-on kivöl jo minösegü szivattyukat?
Van olyan, ami ha szarazon fut, nem megy tönkre rögtön?

Köszi!
 
Utoljára módosított:
Én kínai brutál teljesítményűt vettem, kettőt is, 3000+ L/h.
Ha csak a gyári ajánlás felét hozza vízszállításban meg emelési magasságban már akkor is jó vagyok.

Jó ideje használom őket. Nem csak a felét hozzák. :D
 
Van olyan, ami ha szarazon fut, nem megy tönkre rögtön?
Egyik szivattyú sem szereti, ha szárazon fut, de "azonnal" egyik sem megy tönkre. A kerámia tengely+ műanyag persely konbinációnak elég egy csepp víz kenés gyanánt. Abban, hogy a hűtetlenséget meddig bírja, szereintem senkinek sincs tapasztalata.
De, ha aggaszt a dolog, miért nem használsz vízszint kapcsolót vagy időrelét? Bármelyik választása esetén, a kérdésed okafogyottá válna.
 
Egyik szivattyú sem szereti, ha szárazon fut, de "azonnal" egyik sem megy tönkre. A kerámia tengely+ műanyag persely konbinációnak elég egy csepp víz kenés gyanánt. Abban, hogy a hűtetlenséget meddig bírja, szereintem senkinek sincs tapasztalata.
De, ha aggaszt a dolog, miért nem használsz vízszint kapcsolót vagy időrelét? Bármelyik választása esetén, a kérdésed okafogyottá válna.
Nem annyira aggaszt, csak gondoltam, ha van lehetöseg olyannak a beszerzesere, akkor miert ne.
Elektromos ketyerekkel nem nagyon szeretek barkacsolni, nem kritikus termeszetesen, ha nincs hozza egy vizszint kapcsolo vagy idörele. Elvegre 60 Liter RO vizröl beszelünk, nagyon kicsi eselyet latom, hogy pont akkor kell elrohannom, amikor nyomatom vissza az akvaba a vizet, egy 2-3000 l/h teljesitmenyü pumpaval.
Most mar csak kell keresnem egy jo slagot, meg szivattyut.:)
 
Sziasztok!

Tudom, hogy a mai vilagban mar mindent meg lehet "Amazon", aukciós link moderálva-en es tarsain meg egyeb oldalakon talalni, de en megis a hus-ver tapasztalatokra lennek kivancsi:
milyen szivattyukat ajanlanatok a vizcserehez, illetve ahhoz milyen tömlöket? Ti miket hasznaltok?
Lassan kezdem unni, hogy a harom akvanal minden hetvegen vödrözök, idöben is sok, meg a derekam sem birja mar annyira, igy eldöntöttem, hogy beszerzek egy szivattyut, meg slagot.
Na de milyet?
A fürdöben van az RO hordo, 60 literes, abbol kellene felnyomnom a vizet, a kb. 10 meterre levö akvaba, magassag, kb. 140 cm.
Milyen legyen a szivattyu illetve a slag?
Ismertek-e az Eheim-on kivöl jo minösegü szivattyukat?
Van olyan, ami ha szarazon fut, nem megy tönkre rögtön?

Köszi!

Erre a célra bármilyen szivattyú jó: heti 2-3 percet üzemel összesen akváriumonként. Nálam Atman AT pumpa van, 2000 l/h névleges szállítással, de én hordózok, és az emelési magassága 1,7 m körül már problámás. Javaslom, hogy ha messziről akarsz vizet nyomatni, akkor nagyobb szivattyút vegyél, akár tószivattyú is lehet.

Slagnak ezt ajánlom: "originalflex cellfast" (google megtalálja). Vettem belőle 3/4 colost és 1/2 colost is, álom velük a munka. Puha, hajlékony, rugalmas, de mégsem esik össze, van tartása.

Szerk.: a szivattyú vezérléséhez használhatsz wifi-s vezérlőt, ami a konnektorba tudsz dugni, és abba megy a szivattyú.
 
https://www.akvariumonline.sk/odkalovac/6231-jbl-adapter-na-vodovodnu-bateriu-4014162614339.html
Én egy ilyet használok 10 méter 16/22 szilikoncsővel amikor csak vízcserét csinálok és ezen keresztül töltöm fel az akváriumot is. Nagyon praktikus, mert nem vizezem össze a padlót, feleségem legnagyobb örömére. 2 hetente talajporszívózás van, akkor három 10 literes kannába + 70 liter ezen leengedve.
Leengedéshez jó, de sokunk visszasózott RO vizet használ, ezért a feltöltésnél más módszer kell.
 
Erre a célra bármilyen szivattyú jó: heti 2-3 percet üzemel összesen akváriumonként. Nálam Atman AT pumpa van, 2000 l/h névleges szállítással, de én hordózok, és az emelési magassága 1,7 m körül már problámás. Javaslom, hogy ha messziről akarsz vizet nyomatni, akkor nagyobb szivattyút vegyél, akár tószivattyú is lehet.

Slagnak ezt ajánlom: "originalflex cellfast" (google megtalálja). Vettem belőle 3/4 colost és 1/2 colost is, álom velük a munka. Puha, hajlékony, rugalmas, de mégsem esik össze, van tartása.

Szerk.: a szivattyú vezérléséhez használhatsz wifi-s vezérlőt, ami a konnektorba tudsz dugni, és abba megy a szivattyú.
Megoldódott, köszi.
Üzemel a rendszer.
 
Back
Oldal tetejére