• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízcsere

Szia,

Leszívásnál ha kicsi az akvárium akkor sima slag (vagy vannak leszívó csövek, amiket nem kell szívni csak pupmálni). Azért jobb ez a sima szivattyút belemerítem megoldásnál, mert tudsz vele porszívózni. Visszatöltésnél (én RO-t használok, amit egy hordóban tárolok) egy EHEIM Compact+ 2000 minipumpa most csak 16 990 Ft - Green Aqua -t használok, ez merül bele a hordóba, 10m csőnél és kb 1.3-1.4 m emelési magasságnál ez egy kellemesen folydogáló vízátfolyást eredményez, a cső végén pedig van egy gardena locsoló, mely elzárható és szabályozható (GARDENA Premium szabályozható locsoló - Kerti permetező).
 
fontos megjegyezni, amennyiben elzárod a csövet, úgy a szivattyúnak nem lesz semmi baja, nem ég le, stb...
 
Nekem a nappali-fürdő távolsággal megegyező hosszúságú sima kerti slag van vízcserére rendszeresítve.
Fél óra a vízcsere tok-vonó. Ebben benne van az is, hogy a slagom nem túl vastag, és a lefolyást a gravitáció oldja meg.

Menetrend:
- Vödör, slag, csövek, vízpumpa előpakol.
- Vödör a zuhanyfej csapatósra állításával megtölt, közben slag kihúz.
- Slag akvárium felőli végén egy szivacs van induláskor, hogy a halak megmaradjanak akváriumlakónak. Egy szívás aztán folyik a víz a kádba és onnan a lefolyóba sajnos. Panel, nem nagyon tudok mit kezdeni vele. Illetőleg viráglocsolásra van kivéve 4-5 liter belőle, a szárazföldi gazak is szeretik.
- Amikor megindult a víz az aljzatporszívó csövét rádugom a slag végére, és soksok halakból kijövő mellékterméket leszívatok a tenellus és valiznéria susnyásból.
- Az akvárium szélén kicit meg van jelölve alkoholos filccel a szint, ezt elérve slag vége megemel, levegőt szív, megáll. Szivacs vissza a csőre.
- A vödörben pihenő 1650 l/órás szivattyúra a slag rá, és mehet a feltöltés.
- Közben a zuhanyrózsával pótlom a vizet.

- A szűrő csapjainak elzárását a víz leszívás megkezdést után, a nyitást amikor az esőztetőket újra ellepi a víz, szoktam csinálni.
- A hátteret feltöltés közben lenyomom fecskendőből tömény Carboval, hadd szokja az ecsetalga.
- Vízelőkészítőt rég nem használok, eddig nem volt vízcserekor elhullásom, sőt, a halak virgoncak, kergetőznek, a Coryk időnként ikráznak vízcsere után.

A szivacs a slag végén kicsit teríti a vizet, így nem keverem fel a dolgokat, a dolog vaskosabb csövezéssel jócskán rövidíthető lenne, de a szivattyút így se nagyon tudja a hálózati víz beérni. :D

Régebben vödröztem, de az egy halál 180 literes medencénél. :D
 
Szia,

Leszívásnál ha kicsi az akvárium akkor sima slag (vagy vannak leszívó csövek, amiket nem kell szívni csak pupmálni). Azért jobb ez a sima szivattyút belemerítem megoldásnál, mert tudsz vele porszívózni. Visszatöltésnél (én RO-t használok, amit egy hordóban tárolok) egy EHEIM Compact+ 2000 minipumpa most csak 16 990 Ft - Green Aqua -t használok, ez merül bele a hordóba, 10m csőnél és kb 1.3-1.4 m emelési magasságnál ez egy kellemesen folydogáló vízátfolyást eredményez, a cső végén pedig van egy gardena locsoló, mely elzárható és szabályozható (GARDENA Premium szabályozható locsoló - Kerti permetező).

Szia!
Akkor te 1/2"-os kerti slagal töltesz vissza? Ez jó a szivattyúra is?
A RO-t kevered csapvízzel?
 
Akkor te 1/2"-os kerti slagal töltesz vissza? Ez jó a szivattyúra is? A RO-t kevered csapvízzel?

1/2"-os csövet használok, de erre a szivattyúra 3/4"-es megy rá, így az első 1,5m-er 3/4"-es és utána van szűkítve. ez kicsit visszaveszi a flow-t, de öregember nem gyorsvonat.
az RO-t amúgy én nem keverem. tiszta RO és visszasózom.
 
Szia,

Leszívásnál ha kicsi az akvárium akkor sima slag (vagy vannak leszívó csövek, amiket nem kell szívni csak pupmálni). Azért jobb ez a sima szivattyút belemerítem megoldásnál, mert tudsz vele porszívózni. Visszatöltésnél (én RO-t használok, amit egy hordóban tárolok) egy EHEIM Compact+ 2000 minipumpa most csak 16 990 Ft - Green Aqua -t használok, ez merül bele a hordóba, 10m csőnél és kb 1.3-1.4 m emelési magasságnál ez egy kellemesen folydogáló vízátfolyást eredményez, a cső végén pedig van egy gardena locsoló, mely elzárható és szabályozható (GARDENA Premium szabályozható locsoló - Kerti permetező).


Szia Tibóka!

Szerinted a kisebb Echeim 1000 pumpa is elég lenne nálad ?
Nálam is kb. 10 m és 1,4 az emelési magasság.
Most tervezek rendelni, mert meguntam a vödrözést 275 literes akváriumnál.

Üdv. Decso
 
tiszta RO és visszasózom.

Szevasz!

Érdekelne, hogy megy ez a visszasózás, mert ha összejön egyszer az Opti akváriumra a pénz, akkor már nem szívesen kapargatnám a vízkövet az üvegről, félek, hogy megsérülne.
GA galériában is tiszta RO vízzel vannak töltve az akváriumok, vagy ott is keverik csapvízzel?
 
Köszi a gyors választ! 240-es aki, heti 50%-os vízcseréjéhez kicsit költségesnek tűnik, valószínűleg akkor mégis keverem majd csapvízzel
Meg tudod ezt tenni Kálcuim szulfáttal is.(CaSo4)
De tehetsz bele krétát,vagy gipszet is.:D
 
Kalcium karbonat 0,15g /100ml
Kalcium sulfát 0,25g/100ml
Kalcium nitrát 121g/100ml
Kalcium clorid 74,5g/100ml .... deszti víz

A K. szulfát kicsit nehezen oldódik,de ez szól bele legkevésbé a GA tápokba.A K. karbonat is jó lehet.
 
Szerinted a kisebb Echeim 1000 pumpa is elég lenne nálad ? Nálam is kb. 10 m és 1,4 az emelési magasság.

Decso, délelőtt feltöltöttem egy garnis akváriumot és telefonnal csináltam egy fényképet: a 2000-es EHEIM 10m és 1.4m magasságból ezt a "vízfolyást" képes produkálni:

8499666121_9377f1508a_b.jpg
 
Érdekelne, hogy megy ez a visszasózás, mert ha összejön egyszer az Opti akváriumra a pénz, akkor már nem szívesen kapargatnám a vízkövet az üvegről, félek, hogy megsérülne. GA galériában is tiszta RO vízzel vannak töltve az akváriumok, vagy ott is keverik csapvízzel?

Victor,

Látom közben megkaptad a választ. Én is ugyanezt teszem: saltyshrimp GH+
 
Kalcium karbonat 0,15g /100ml
Kalcium sulfát 0,25g/100ml
Kalcium nitrát 121g/100ml
Kalcium clorid 74,5g/100ml .... deszti víz

A K. szulfát kicsit nehezen oldódik,de ez szól bele legkevésbé a GA tápokba.A K. karbonat is jó lehet.
Magnéziumot nem is tesztek a vízbe?
 
Igazából a Minerál GH+ sem emeli jelentősen a Kh-t.
Tehát szinte ott hagyja,ahol előtte volt.
Lehetséges,hogy a porozásnál kell egy kis keserűsó is.
Vannak egyes GH+ Busterek,amikben van magnézum is.
Az is lehet,hogy a Mineral GH+-ban is van.
 
Ha a hordó 60cm magas, az akvárium teteje 150cm magas akkor az emelési magasság 210?? A hordó teteje után lemegy a földre, és onnan 150cm.
 
Back
Oldal tetejére