• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízcsere az akváriumban

Milyen gyakran cserélsz vizet az akváriumban?

  • Hetente 2 alkalommal vagy ennél sűrűbben.

    Votes: 57 10.1%
  • Heti egy alkalommal.

    Votes: 426 75.1%
  • Kéthetente.

    Votes: 62 10.9%
  • Két hétnél ritkábban.

    Votes: 22 3.9%

  • Total voters
    567
Nem véletlenül az indítási időszakról van szó?
Szerintem ez idő alatt végezte a napi (folyamatos) vízcserét.
 
patzu said:
Nem véletlenül az indítási időszakról van szó?
Szerintem ez idő alatt végezte a napi (folyamatos) vízcserét.

Szerintem nem..ha megfigyeled az indítás utáni képeket akkor a képek bal oldalán a beömlő mellett van egy kb 15 cm-es 10-es átmérőjű üvegcső, nah szerintem az a fordított "U" cső egyik fele, szóval végig alkalmazta ezt a módszert és ahogy Nigro mondta, a klórt ki lehet szedni pl. aktív szénnel. Mivel nem nagy mennyiségű vizet kell naponta cserélni még egy nagyobb akinál is, így a csapról érkező friss vizet át lehet vezetni egy aktív szenes szűrőn, de ez elméleti gondolat :D
 
Sziasztok!

Mi a véleményetek a bioboltokban kapható Pí-vízről? Próbálta-e már valaki? Milyen tulajdonságai vannak? Állítólag a Pí vízzel öntözött növények sokkal gyorsabban fejlődnek, és nincs bennük semmiféle baktérium, többszörösen át van szűrve. Foglalkozott e már ezzel valaki??

Üdv piroe
 
Azt hiszem tibicuk használta, és mintha nem lett volna jó...

tibicuk said:
Az ioncserélt víz azért sem jó,ez már egyszer valahol megbeszéltük,hogy a növényeknek nem tetszik.Akárhányszor próbálkoztam vele,akár kis mennyiségben is,a növények nem tolerálták.Szétfoszlott a levelük tőle.Szinte egyik napról a másikra.Többen inkább deszti viztet ajánlottak.A PÍ vizzel is próbálkoztam,ugyan az lett a következmény.
 
piroe said:
Sziasztok!

Mi a véleményetek a bioboltokban kapható Pí-vízről? Próbálta-e már valaki? Milyen tulajdonságai vannak? Állítólag a Pí vízzel öntözött növények sokkal gyorsabban fejlődnek, és nincs bennük semmiféle baktérium, többszörösen át van szűrve. Foglalkozott e már ezzel valaki??

Üdv piroe

Röviden a véleményem a Pí vízről (és társairól, valamint azokról, akik isszák, illetve a bioboltokról): :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kicsit bővebben: Na ne vicceljünk már... Az összes ilyen "szuper víz" komplett marhaság. A Pí energia, ami feltölti az élő sejtek auráját. Persze... Kicsit érdemes utánaolvasni, még az állítólagos japán feltaláló neve is különbözik az egyes forrásokban, háromféle variációt is találni. Arról nem is beszélve, hogy semmi egyéb info nincs róluk a neten... :lolno: A "pí víz" ugyanaz, mint az "oxigénnel dúsított víz", meg a többi "wellness víz" és "eco-aqua" is: parasztvakítás.

De szívesen meghallgatnám keszeg kolléga véleményét a témában... :)
 
Egyet értek.Nálunk,ahol "gyártják" a Pí-vizet,lehet látni,hogy milyen szűrőkön megy végig a víz,sima csapvíz.Már nem emlékszem annyira,de van vagy 3-4 féle,aktívszenes is.Az utolsó a "csoda" szűrő,amitől pívíz a pívíz.Szerintem csak annyi,hogy tiszta lesz a víz,kiszedik a szennyeződést,aztán visszaraknak ásványi anyagot.Ezzel az erővel beteszek egy víztisztítót,majdnem ugyan azt kapom.
 
Hali!

Nem überelésként de volt olyan vizem amelyiknek 1.5 lityis palackja 800 Ft.Ugyanolyan parasztvakítás mint a Pi víz.
 
Hú, nagyon lehúztátok szegény Pí vizet, de volt már valaki aki bevizsgáltatta közületek, kíváncsi lennék a különbségre a csapvízhez képest, elég sok vízkémikus van köztünk, valaki csak vizsgálta már? Bár szerintem sem jó vízcseréhez, gondolom egyszerű szűrt csapvíz, ami viszont fogyasztásra mindenképp jobb.
 
A neten böngészve találtam egy ismert embert aki kitárgyalta ezt és elmondta a véleményét, de azt is, hogy laborban bevizsgáltatta.
De! Ráadásul egy cikkben ismertette is a véleményét.(Egyébként öreg rutin az illető aki már több cikket is publikált)Semmi mágikus erő nincs benne talán csak a HIT.
 
Most olvastam arról,hogy 2dl kamillateát önt havonta egyszer
a vízhez egy akvarista!
Milyen szerepet tölt be a kamillatea?
Fertőtlenít?
Nyugtat?
Vízszinezés?

Jani.
 
Szia!

Nyugtató és gyulladáscsökkentő hatása van. Mondjuk szerintem nagyobb a "füstje mint a lángja".... de kárt biztos hogy nem okoz. Olyanról már viszont olvastam, hogy rendesen a filtert teszik az aksiba (Tea nagyüzem :lol: ) és vannak olyan halak akik kicsipkedik a filtert és megeszik a teafüvet. Ebben a formában viszont már igen igen nagy hatásfokkal lehet/ne használni bélgyulladás elkerülésére/kezelésére, csak ugye valahogy rá kell venni a halakat hogy valóban megegyék. Mondjuk kishalaknál ez alapból kizárt, de érzékeny "nagy" halaknál jó hasznát lehet venni. pl Diszkoszok. Én próbálkoztam a halaimnál vele, de természetesen rá se bagóztak a dologra. Esetleg saját készítésű mixbe bele lehetne keverni belőle és akkor tuti megeszik a halak.

Jani 614 said:
Most olvastam arról,hogy 2dl kamillateát önt havonta egyszer
a vízhez egy akvarista!
Milyen szerepet tölt be a kamillatea?
Fertőtlenít?
Nyugtat?
Vízszinezés?

Jani.
 
No ezt kipróbálom, ha újra gondban leszek a diszkoszokkal!Bár az enyémek biztos nem eszik meg, még a fagyasztott kajában is baromi válogatósak.
Off: Kocka kertész leszel? Diszkoszokkal? :p
 
Sziasztok!

Lehet nem ide kellene írnom, de a kérdésem a vízcserével szorosan összefügg. Jelenleg Sera aquatan vízkezelőm van és valahol olvastam , hogy a vízet ezzel kezelve kell hagyni állni fél órát és csak ezután bele tölteni az akváriumba, mert a hasznos baktériumoknak árthat.
Már nem tudom hol olvastam, de örvendeneék ha valaki ezt megcáfolná, mert így időigényes a vízcsere ha egy vödröm van csak.

Kösz előre is a választ!
Tamás
 
beo1329 said:
Sziasztok!

Lehet nem ide kellene írnom, de a kérdésem a vízcserével szorosan összefügg. Jelenleg Sera aquatan vízkezelőm van és valahol olvastam , hogy a vízet ezzel kezelve kell hagyni állni fél órát és csak ezután bele tölteni az akváriumba, mert a hasznos baktériumoknak árthat.
Már nem tudom hol olvastam, de örvendeneék ha valaki ezt megcáfolná, mert így időigényes a vízcsere ha egy vödröm van csak.

Kösz előre is a választ!
Tamás

Szia, nem kell várni, mehet rögtön az akváriumba.
 
Zbacsi said:
beo1329 said:
Sziasztok!

Lehet nem ide kellene írnom, de a kérdésem a vízcserével szorosan összefügg. Jelenleg Sera aquatan vízkezelőm van és valahol olvastam , hogy a vízet ezzel kezelve kell hagyni állni fél órát és csak ezután bele tölteni az akváriumba, mert a hasznos baktériumoknak árthat.
Már nem tudom hol olvastam, de örvendeneék ha valaki ezt megcáfolná, mert így időigényes a vízcsere ha egy vödröm van csak.

Kösz előre is a választ!
Tamás

Szia, nem kell várni, mehet rögtön az akváriumba.

Szia!

Kösz a gyors választ!
 
beo1329 said:
Jelenleg Sera aquatan vízkezelőm van és valahol olvastam , hogy a vízet ezzel kezelve kell hagyni állni fél órát és csak ezután bele tölteni az akváriumba, mert a hasznos baktériumoknak árthat.

A Sera vízkezelő használatiján olvastad ;)
 
Back
Oldal tetejére