• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vízalatti kertjeim

Ezt mérted? Mert a termékadatlap szerint 6500K.
Bezony. De ez tisztan latszik a kepeken is. Rozsaszines kekes verodest 6500 nem ad ki magabol. De felre ne ertsetek semmi bajom vele. Sot. Nekem nagyon tetszik. A 240 literesemen is van 5 meter, csak van mellette zold meg piros.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Bezony. De ez tisztan latszik a kepeken is. Rozsaszines kekes verodest 6500 nem ad ki magabol. De felre ne ertsetek semmi bajom vele. Sot. Nekem nagyon tetszik. A 240 literesemen is van 5 meter, csak van mellette zold meg piros.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről

Végül is lehet, nálam T8-as fénycső mellett van, ami elvileg 6500K, és tényleg jóval "kékebb" fénye van.:cool:
 
Bezony. De ez tisztan latszik a kepeken is. Rozsaszines kekes verodest 6500 nem ad ki magabol. De felre ne ertsetek semmi bajom vele. Sot. Nekem nagyon tetszik. A 240 literesemen is van 5 meter, csak van mellette zold meg piros.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről


Van benne 1,5m 5630-as piros is.
 
Nagyon korbeneztem a beszerzesnel. 2 fele van a piacon hidegfenyu es melegfenyunek aruljak.
Hidegfenyut terveztem de a magas lumenszam miatt tobbet vartam tole ezert 3 metert rendeltem. A szine tetszett de az ereje nem. Keves volt. Rendeltem meg 2 metert. Akkor szembesultem vele, hogy a masodik rendelesem fenyesebb es szemmel lathatoan lilas rozsaszinben terit de nagyon vekonyan. Bevittem a melohelyemre raneztunk es kulombozo volt a ket rendeles. Az egyik 6200 kelvin a masik 9800.
Pedig ugyan az a tipus es hidegfenyu. Utolag jobban utana olvastam es akkor szembesultem vele, hogy rengeteg 10k-s van. Csak mind hidegnek aruljak. Vegul is igazuk van. Mert mind ketto hideg fenyu.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Nagyon korbeneztem a beszerzesnel. 2 fele van a piacon hidegfenyu es melegfenyunek aruljak.
Hidegfenyut terveztem de a magas lumenszam miatt tobbet vartam tole ezert 3 metert rendeltem. A szine tetszett de az ereje nem. Keves volt. Rendeltem meg 2 metert. Akkor szembesultem vele, hogy a masodik rendelesem fenyesebb es szemmel lathatoan lilas rozsaszinben terit de nagyon vekonyan. Bevittem a melohelyemre raneztunk es kulombozo volt a ket rendeles. Az egyik 6200 kelvin a masik 9800.
Pedig ugyan az a tipus es hidegfenyu. Utolag jobban utana olvastam es akkor szembesultem vele, hogy rengeteg 10k-s van. Csak mind hidegnek aruljak. Vegul is igazuk van. Mert mind ketto hideg fenyu.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről


Mivel néztetek rá a spektrumra? Nekem is két rendelésből van a 2m és az fel vett amperen kívül nincs különbség. Legalább is szemre. :)
 
Kelvin mero. Illetve maga a kamera is latja a szinhomersekletet. Csak egy sotet szoba vagy nagyobb doboz kell hozza es meg is van.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Nem akarok sokat offolni , meg egy kep erejeig kerem e turelmed.
Ez egy mostani beallitas a latott kepet kb 7000 kelvinre kerte az operator bevilagitani. A felvetel kezdetere stabil szinhomersekletet kell letre hozni. A kamera monitorja jobb felso feleben talalod az erteket. A kamera erzekeli a beallitasokat.

e966a8beda1a6e161d669c3b104f28ee.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Nem akarok sokat offolni , meg egy kep erejeig kerem e turelmed.
Ez egy mostani beallitas a latott kepet kb 7000 kelvinre kerte az operator bevilagitani. A felvetel kezdetere stabil szinhomersekletet kell letre hozni. A kamera monitorja jobb felso feleben talalod az erteket. A kamera erzekeli a beallitasokat.

View attachment 32912

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről

Köszi ezt jó tudni.
 
Az ugyanaz a növény csak még most bújt ki a vízből. A víz alatt pirosas, lilás a levele.Nagyon könnyű tartani nő mint a gomba.
Mennyi fény kell neki, hogy ezt a színt hozza? Azt látom, hogy a CO2 igénye nem magas 6-14 mg/l, ezért gondolom CO2 adagolás nélkül is működik.
Én meg már azt hittem, hogy a növények 90%-ával rendelkezem (ami low-techben tartható), de ahogy elnézem még van egy pár lehetőség:lurking::D
 
Mennyi fény kell neki, hogy ezt a színt hozza? Azt látom, hogy a CO2 igénye nem magas 6-14 mg/l, ezért gondolom CO2 adagolás nélkül is működik.
Én meg már azt hittem, hogy a növények 90%-ával rendelkezem (ami low-techben tartható), de ahogy elnézem még van egy pár lehetőség:lurking::D


Simán el van low techben, viszont a színe nem ennyire sötét de 0,5w/l -nél már piros. Nekem jelenleg nincs lowban de low techből hoztam. Szerintem is nagyon sok növény tartható lowban, szerintem soha nem lesz meg még 50% sem nemhogy 90%. De törekszek rá!:D
 
Régen fotóztam már így hoztam pár friss képet a 75 literes high tech akváriumomról. Körülbelül egy hete DIY led lámpával üzemel TC 420 vezérlővel.Minden rendben van, sőt az emers részen a limnophila hippuroides folyamatosan virágzik az az egy szál ami eddig is. Viszont most vettem észre legalább 3 szál is hozza a bimbókat.

2017. 07.27. 75l (2).JPG 2017. 07.27. 75l (3).JPG 2017. 07.27. 75l (4).JPG

Köszönöm, hogy benéztél. :) Szabad hozzá szólni, kérdezni, kritizálni. :)
 
(y)
Érdekes, ahogyan teljesen más hangulatot ad a 2 világítás, ha egymás után megnézed. Én megtettem, szerintem nézd meg te is. :)
A Dani féle LED hidegebb színvilágot ad, a zöldek is máshogy mutatnak, viszont úgy a Buce-k megadtak neki egy teljesen új, érdekes árnyalatot. (y)
Ha megengeded:
dscf0237-jpg.jpg

2017-07-27-75l-2-jpg.jpg
 
(y)
Érdekes, ahogyan teljesen más hangulatot ad a 2 világítás, ha egymás után megnézed. Én megtettem, szerintem nézd meg te is. :)
A Dani féle LED hidegebb színvilágot ad, a zöldek is máshogy mutatnak, viszont úgy a Buce-k megadtak neki egy teljesen új, érdekes árnyalatot. (y)
Ha megengeded:
View attachment 38122

View attachment 38123


Igen teljesen más a szín világ de a bucék a led alatt sokkal színesebbek. Egyébként 8520-as led szalag 2m 20cm és 5630-as piros 1,5m. Az elektronikát én csináltam csak a ház a Dani féle :).
Egyébként a fénycsöves kép elég szarul sikerült azért ennyire nem volt sárga.
 
Back
Oldal tetejére