• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Víz újrafelhasználás?

Egy részét igen, a másik fele mehet bele, mintha vízcsere lett volna.
 
Sziasztok!

3 garnis akváriumom van, 15,35,112 l, nagyjából az összesben azonos vízparaméterek vannak. A cseréhez visszasózott RO vizet használok. Ha hetente 30%-ot cserélek akkor nagyjából heti 50l RO vízre van szükségem, amit a helyi nagyon kemény vízből elég lassan és mellette sok(~150-200l) feleslegben elfolyatott kemény víz árán tudok előállítani. Eddig a lecserélt vizet vagy a virágok öntözésére használtam, vagy csak simán a WC-be öntöttem. Arra gondoltam hogy a lecserélt vizet nem lehetne-e "regenerálni", és legalább egy részét újrafelhasználni.
A lecserélt vizet ülepíteném, a sűrűje továbbra is a virágoké lenne. Van egy jelenleg használaton kívüli külső szűrőm, amibe zeolitot, aktív szenet, (purigent?) és perlonvattát tennék, és egy 20-30 l-es edényben néhány órát járatnám, ezalatt esetleg UV "kezelést" is kaphatna a víz.
Szerintetek működhetne a dolog?
 
Az a gond, hogy a vízcserét nem csak 1-2 vegyület miatt végezzük. Egy csomó minden szükséges dolog elfogy, más nem szükségesek halmozódnak. Nem tudunk kontroll alatt tartani mindent, főleg hogy még egy-két dolgot ellenőrizni is jó drága lenne, és van amire még reálisan elérhető teszt sincs. Összességében a vízcsere a legegyszerűbb és legolcsóbb, új vízzel. Ha nem bee-garnélákat tartasz, akkor szerintem jobban megérné részben csapvizet használni.
 
Back
Oldal tetejére