• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Visszafolyásgátló szelep

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
Nem találtam konkrétan idevágó témát, remélem nem gond, hogy újat nyitottam.

Pénteken beszereztem egy nagynyomású CO2 szettet a GA-ból. Nigroval arra jutottunk, hogy a korábban használt spray-s CO2 visszafolyásgátlója tökéletes lesz ehhez is, így nem vettem újat. Bekötöttem, azonnal kilőtte a tömítést a nyomás, más ne próbálkozzon vele.

Lévén ma nincs nyitva a GA, gondolam elnézek egy közeli, egyszerű állatkereskedésbe, hátha. Találtam is egy ilyen Ferplast szelepet, megkérdeztem direkt az eladót, hogy nagynyomásúhoz jó-e, a válasz az volt, hogy ezt használják hozzá ők is.

http://ecx.images-link moderálva/images/I/313mbGBI-jL.jpg

Ehhez képest ahogy ráengedem a nyomást, azonnal lelövi a csövet magáról....

Én csinálok rosszul valamit? A tűszelepet épphogy csak kinyitom, tehát nem kap egyből brutális nyomást, ez nem lehet gond.
 
Jól kötötted be? Rá szorul a cső a szelepre? Nem lehet, hogy túl nagy lett a cső átmérője? Vagj le egy kicsit belőle és próbáld meg úgy rahuzni a szelepre.
 
megcsináltam, jó volt, most az atomizerről lőtte le a csövet, akkor levágtam abból is, visszatettem, erre megint a visszafolyásgátlónál lőtte le.......ha beledöglök se értem
 
nem, nyíl az akvárium felé mutat, direkt rákerestem neten konkrétan ennek a szelepnek a leírására, nehogy ezt valami idióta úgy tervezte, hogy a CO felé mutat a nyíl, de nem, hülyebiztos a dolog, úgyhogy ez nem fogott ki rajtam
 
Ha belefújsz ellenőrizheted. Ha egyik irányban át tudod fújni akkor jónak kell lennie. Még a kérdés, hogy mekkora nyomást mutat a palacknál a reduktor?
 
hmmm, na ez érdekes, ezt eddig nem is néztem, hogy ezt mutatják az órák, amikor nincs áram alatt a cucc, nem 0-t kéne mutatniuk?



ha bedugom, és mágnesszelep nyit, akkor a tűszelepet ahogy elkezdem kinyizni, a jobb oldali óra mutatója először meg se moccan, aztán elindul kicsit balra

de fura az egész, van, hogy elkezdenek jönni a bubik a számlálóban, aztán lelövi, leállítom az egészet, összerakom és akkor bubi sincs..meg a porlasztónál nem kéne buborékoznia amikor belül van bubi?
 
ja értem, persze, 0 nyomás csak a tűszelep után lehet (fizika nem az én asztalom, ezek hosszú gondolkodást igényelnek :D )..de akkor mit csinálok rosszul???

fogtam, a palackot, rátettem a reduktort/mágnesszelepet, rá a cső, megvág, közé a visszafolyásgátló, cső végére az atomizer (egy idő után rájöttem, hogy víz is kell bele a bubiszámláláshoz, úgyhogy tettem bele), palack teljesen megnyit, konnektorba be és tűszelep kicsit kinyit (a jobb oldali óra kb 5-re megy le) és akkor van amikor szétlövi, van amikor megjelennek a bubik, van amikor egyik se....csak olyan nincs, hogy van bubi, de nem lövi szét...

és a porlasztónak nem kéne bubiznia amúgy amikor nagyritkán van buborék a számlálóban?
 
A porlaszto 2.5 bar nyomason indul el. A visszafolyasgatlo csovezesenek kell tartania a tobbi csavaros birnia kell
 
de hol kéne a 2,5 bar-nak lennie? mennyire kéne megnyitnom a tűszelepet, mennyit kéne mutatnia a jobb oldali órának?
 
Ha a porlasztó 2,5nél indul akkor én kb 3ra lőném be. a Tűszelepen kívül nincs más állítási lehetőség rajta?
 
de hol 3? az órán? mert ha jól értem, akkor ha 3 van az órán, akkor nagyobb a nyomás a csőben, de nekem úgy lövi le, hogy 5 van az órán...valamit nagyon elcsesztem akkor

most megnéztem és hiába nyitom ki jobban a tűszelepet, 4,5 alá nem nagyon megy az óra

más állítási lehetőség nincs, hol kéne még lennie?
 
de az 5 nem arra vonatkozik, amit nem enged át a szelep? de mondom, 4.5 alá amúgyse megy, nem tudok 3at elérni vele. meg tökmindegy, mert minél kisebb a szám, annál előbb lövi szét az egészet:banghead:

egyszerűen nem értem, az a gond, hogy hülye vagyok az ilyenekhez, pont ezért kértem a boltban Nigrot, hogy magyarázza el lépésenként, hogy mit kell csinálni, szerintem pontosan azt csináltam és mégse jó
 
hát egyben az egész tekerhető, a kék, az órák, minden, de az olyna mintha csak lecsavarnám a helyéről, egy idő után lazul (nem maga a fő csavar, amivel a palackra van rögzítve)
 
Back
Oldal tetejére