• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vissza a múltba (25 liter full low tech)

kopikon156

VIP kertész
Meguntam, hogy Muterom még mindíg egy kavicsos mészköves korallos 15 literesben tart halacsokat :rage:
Legközelebbi hazalátogatásomkor elhozom tőle és elajándékozom azokat a halakat egy nagyobb medencébe és helyette kap egy picivel nagyobbat, ez már 25 literes és jelenleg Manado talajos(ez nem biztos hogy marad,mert az elmúlt hétben többször is felidegelt ez a talaj:punch: szóval nem kizárt hogy lecserélem ezt is Shirakura-ra, mert azt valamiért megszerettem:love:).

Szóval a tech:

A tank egy 40x25x25-ös gépi élcsiszolt fekete hátteres sima üvegből (@andrashodi kollégától)
A pilács egy Wave 11w-os (@andrashodi kollégától)
A szűrést egy fan mini plusz intézi jelenleg, amit valószínű, hogy akasztósra cserélek.
A talaj 5 liter Manado
Táptalaj nincs
Tápozás heti lesz, majd kitapasztalom mennyi kell.

Az élővilág a Sakuráim szaporulatából lesz és a pont ma érkezett Boraras Brigittae csapat @attilaszu kolléga most bontott akijából. (itt most köszönet értük, már pirosodnak mind a kilencen:love: és az egy kakukktojás B. maculatus is cuki)


Megpróbálom olyan növényekkel telepíteni, hogy ne kelljen hetente nyírni, mondjuk ennyi fénnyel nem sok minde nő gyorsan, ezt már kitapasztaltam a 100 literesemben ,amin szintén 0.4w/liter a világítás, de ettől függetlenül már abban is megfordult közel 30 féle növény sikerrel.

A halacsok szállítóedényében volt egy szép blixa tő :) megörültem neki, de megláttam, hogy tiszta fonálalga:(. Na, mondom, ez kuka...:geek:de itt pattant egy gondolat, hogy van nekem a 100-asba 4 kis sziámi és két molli(n), na mondom üsse kő bedobtam oda a blixa-t. A 4 sziámi betámadta, a mollik le se tojták. 30 -40 percig voltak rajta a sziámik, azóta nem mennek rá. Most közelebb mentem megnézni,:eek::eek::eek: egy szál fonal nincs rajta. Sziámi:love:

A terv, hogy két hónapig tesztelgetem benne a növényeket, hogy mi az ami szeret benne és leviszem Muternak.
Itt van két fantasztikus kép az indított állapotból a kis kompaktommal lőve. :D:D
P1000991.JPG

P1000992.JPG
 
A két hónapos próbaüzem (növényteszt) alatt kitapasztaltam, hogy mely növények érik be a kb. semmi törődéssel.
A táptalajmentes és tápozásmentes 25 literes akiban 11wattos pc lámpa napi 10órányi világítás mellett egy aquael fan mini plus egy sera L60 szivaccsal üzemeltetve(a két hónap alatt nem nyúltam hozzá a szivacshoz takarítás céljából,mert nem változott a teljesítmény).
Nyerő növények: pogo helferi - cripto petchii pink - micro p needle leaf - sagittaria subulata
állatkák: 20induló garniból lett kb 60 a 10 db boraras brigittae mellett

Ezennel az akit a jövő héten a helyére viszem, azaz Muternak adom.

Egy modit megkérek tegye a naplót a befejezettek közé.

2014-04-07+22.18.34.jpg
 
Back
Oldal tetejére