• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vihar után

zoi

Főkertész
Sajnos időhiányban nem tudtam indítani naplót ennek az akvának, de azért most gyorsan felteszem a befejezettek közé. Az akvárium létrejötte, és befejezése is gyors egymás utánban történt hirtelen események szüleménye. A létrejöttét annak köszönheti, hogy egy előző projekt csúfos algatámadásba fulladása után István Fazekas fórumtársunk felajánlott nekem némi ricciát, és még néhány növénykét, továbbá aljzatot is biztosított számomra szűrőhomok formájában. A riccia pont jól jött, mert nem volt keret táptalajra, ez a növény viszont remekül megoldotta a gyep feladatát enélkül az összetevő nélkül is. Tehát az aki egy gyors ötlettől vezérelve született, minimál költségvetésből, sok baráti támogatásból. Kezdetekor nem nagyon készült kép, mert nem volt nálunk még gép sem, hogy kattintsunk, ha jól emlékszem, csak telefonnal készült pár kép. Későbbiekben aztán néhanapján lőttem egy-két fotót, amit lent meg is nézhettek, előbb azonban az akvárium adatai:

Akva: kb. 60l.
Szűrés: Eheim 2224
CO2: Nagy nyomású házilag összerakott rendszer, DIY reaktorral
Világítás: PowerCompact 55W

Aljzat: szűrőhomok (táptalaj nélkül)
Kövek: ADA Fuji

Tápozás:
Micro: házilag kevert
Macro: házilag kevert

Flóra:
Riccia Fluitans, Glossostigma Elatinoides, Bolbitis Heudelotii, Microsorum Pteropus "Narrow", Microsorum Pteropus "Needle leaves", Rotala Rotundifolia, Hemianthus Micranthemoides, Hydrocotyle sp. Japan, Staurogyne Repens, Eleocharis Parvula, Echinodorus Tenellus, Vesicularia Dubyana "Christmass",Fissidens Fontanus
Fauna:
Puntius Titteya / Vörös karcsú díszmárna
Hyphessobrycon Amandae / Amanda lazac
Neocaridina Heteropoda / Red Cherry garnéla
Caridina Multidentata / Amano garnéla

És akkor jöjjenek a képek:

Indítás után kb 1 hónappal:
01.jpg


A HAC-ra nevezett fotó:

01.jpg


Nemrégiben egy kis átalakításon esett át az akvárium, ugyanis a riccia egy picit befulladt alul, és elvált a kövektől, amire rá volt kötözve. Persze dec 24-én, nehogy már akkor ne kelljen akváriumozni. Hobbit lak:

PB200001.JPG


Ekkor két tenyérnyi ricciát szedtem ki az akvából és újragondoltam a bal oldali microsorumot, mert az már tényleg nagyon belepte azt az oldalt. A riccia:
PB200008.JPG

És végül átrendezés után egy kis idővel:

nyirelott.jpg


A szétszedés története pedig röviden annyi, hogy a CO2 rendszerem úgy döntött, hogy a reduktor és a mágnesszelep között szépen kiengedi a gázt. Mivel nem rég volt újratöltve a palack, ez már sok lett volna a pénztárcámnak (és a feleségemnek is :p) ezért úgy határoztam, hogy felfüggesztem egy időre az akvarizálást, amíg nem lesz biztos háttér az ilyen esetekre is. Mert azért ez benne van a pakliban, hogy hipp-hopp valamekkora összeget elő kell rántani, ha nem akarja az ember, hogy tönkremenjen az egész miújság.
Örömmel tekintek vissza erre a néhány akváriumos évre, és bizakodóan tekintek a jövőbe is, hogy mihamarabb újra lesz lehetőségem egy hasonló szépséget pátyolgatni az otthonomban.
Szétszedés előtt még készítettem néhány képet, de azokon még nem történt utómunka, hogy legalább olyanok legyenek mint az utolsó, amit itt láttok. Így képzelhetitek milyenek azok a képek. Ha lesz időm, megcsinálom, és azokat még feldobom ide.
 
Nagyon szép aki volt!Minden elismerésem!(y)
Remélem rendeződnek a dolgaid és újra indulsz egy szép akival ismét!
 
Szia Zoi!

Örülök hogy megosztottad!
Nagyon szép lett!

Sajnálatos hogy ilyen szintű pénzhiány van "idehaza", hogy pár ezer forintos tételeken, bukik el egy hobbi űzése!

Remélem mihamarabb tudsz valami hasonló szépséget pátyolgatni (esetleg CO2 nélkül)!

A.ttila
 
Üdv!
Kár,hogy nem volt naplója ennek a szépségnek, én is örülök,hogy megmutattad nekünk!
Várunk vissza!
 
Köszi az együttérzést és a bátorító szavakat! Számomra ez a hobbi egy életre szól. Akvárium nélkül is maradok híve a szép növényeknek, és a víz alatti csodáknak. Amint tehetem, indítok egy új akit, de azt már úgy szeretném, hogy minden meglegyen hozzá, ami kell. Tervek vannak, csak idő kell, hogy életre keljenek, és megvalósuljanak. Láthatjuk itt a fórumon is, hogy egy-egy projekt mennyi ideig készül. Mos nekem is megadatott, hogy ihletet, ötleteket merítsek. Nem kell sietnem, átgondolhatok mindent. Hadd idézzem egy barátom mamájának idevágó mondatát, ami kísértetiesen hasonlít egy Ganxta Zolee és a Kartell szám egy sorához: "Nem sietek, csak lassan meszelek."
 
Üdv! Szép akvárium volt (y) Persze könnyű okosnak lenni (főleg utólag), de szerintem elketyegett volna egy búvárharangos v. élesztős CO2-val/vel, addig amíg más megoldás nincs... majdnem megegyező növényzettel s mérettel a sajátjaim elzakatolnak ilyetén megoldással :cool:
Ha reload-ot tervezel, szerintem érdemes megfontolni.

Üdv, Ozz
 
Nagyon szép kis akvárium volt.
Gratulálok hozzá.Lehet érdemes lett volna egy tartalékpalackot venni hozzá.
Nekem is 2 palackom van.Igaz,hogy tűzoltó palack,nem valami flancos akvarisztikai,de 3 ezerért vettem feltöltve,és az egyik barátom esztergált hozzá egy adaptert,így nagy palackról is tudom tölteni fillérekért.Kár,hogy ilyen kis dolgon múlott ennek a szép akváriumnak a sorsa.
Üdv:Tasmán
 
Köszi ozzy és Tasmán! Nekem is tűzoltó palackom van, de nehezen tudom intézni a töltését, ezért le is kellene cserélnem, így nem csak a töltést kellene összeszednem. És élesztős CO2-vel is van tapasztalatom, egy jó ideig azzal toltam, de időm elég kevés, hogy figyelgessem, kevergessem, ezért az most kizárva. A szünet tűnt a legjobb döntésnek. Bízom benne, ha egyszer sikerül egy új akvát összehozni, az minden tekintetben meg fog felelni a hosszútávú terveimnek. A tartalékpalack meg nem kérdés, csak nem olyan könnyű hozzájutni, meg töltögetni se, ha az embernek nincsenek ilyen "kézre eső" barátai.
 
Nagyon szép.Bárcsak én lennék ennyire kreativ.Gondolom nem kis munka van egy ilyen elkészitése mögött..
 
Back
Oldal tetejére