• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vigyázat traffipax!

Ez a táblázat tök mást mutat, mint amiket itt írtak a többiek:)
Eszerint az 50-es táblánál ahol motoroztál és lekaptak 75-el:
65-80-ig 30ezer forintbüntetésre számíthatsz, vagyis hiába mentél volna 6-al kevesebbel vagy 1-el többel, akkor is ennyit fizettél volna.

pontosabban 65 és 75 között 30e... (mert: 50 km/óra sebességig, 15 km/ó felett 25 km/óráig 30000 Ft)
 
Na jó, nem trafipax de bedobom én is.
Mióta gyerekem van és családi egyterűt vezetek, ami nem a dinamikusabb fajtából való, megtanultam szabályosan vezetni. Tényleg odafigyelek rendesen, vannak azonban a "csapdák" amit a szervek állítanak, hogy nehogy már azt gondoljam engem nem lehet megbüntetni (egészségügyi doboztól kezdve minden van a kocsiba, mellény, háromszög, izzókészlet ;))
Íme:
kanyar_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez az ominózus Baross utcai kereszteződés, ahol NINCS tiltva a jobbra kanyarodás, DE engedélyezve sem :) kötelező haladási irány egyenesen van. a lámpa sem nyíl zöld, hanem teli zöld. (kieg táblát már nem is nézem, ha nem lehet semerre kanyarodni, akkor tegyenek fel NYIL zöldet!)
50.000Ft-ot ért ez a művelet. Ráadásul semmi nem indokolja, hogy ezt tiltsák, be is lázadtak sokan.
Ez a kamera csak ezért van ide felszerelve, mert ezt a pénzt a kerületnek kell fizetni. Naponta rengeteg autóst megbüntetnek, elég csak a mögöttem lévő Yarist figyelni...bizony irányjelez becsülettel :) Én is azért kanyarodtam be, mert előttem is kanyarodtak. Szóval szerintem napi 100-200 autó biztos megszívta itt.
Megnyugtatásért azóta visszacsinálták és már szabályosan el lehet kanyarodni, mert felszólították az önkormit, hogy hagyja abba!
 
jah hogy az 50km/h az :sebességig? Így akkor rendben van és visszaszívom amit mondtam. Atti sajnálom, megúszhattad volna :(

És persze, nem garantált, hogy 50 és 65 között nem ugrik be valami - mert a következő sarkon kiugorhat még valaki, hogy kiossza a csekket...
 
És persze, nem garantált, hogy 50 és 65 között nem ugrik be valami - mert a következő sarkon kiugorhat még valaki, hogy kiossza a csekket...

így van, ha megállítanak, akkor az 51ért is járhat a csekk. elvben. de azért ugyan még rendőrben sincs csak már akkora gyökér, aki ilyenért büntet... :)
 
Maga a készülék volt 69-es határra beállítva a kép alapján. Rosszul írtam 7-el, mert 68 még nem fizet a 69 már fizet. Ja van valami 3km/h-s tolerancia még mint trafi maximális pontatlansága.
Engem 60-as táblánál fogtak meg 91-el. Rajta volt a vasi szerelmeslevélen, hogy -3km/h és így 30k-t fizettem nem 45-öt.........
 
Maga a készülék volt 69-es határra beállítva a kép alapján. Rosszul írtam 7-el, mert 68 még nem fizet a 69 már fizet. Ja van valami 3km/h-s tolerancia még mint trafi maximális pontatlansága.
Engem 60-as táblánál fogtak meg 91-el. Rajta volt a vasi szerelmeslevélen, hogy -3km/h és így 30k-t fizettem nem 45-öt.........
(y) mák
 
És persze, nem garantált, hogy 50 és 65 között nem ugrik be valami - mert a következő sarkon kiugorhat még valaki, hogy kiossza a csekket...
Pont ez miatt én betartom az 50-et, lakott területen, pláne ott ahol tudom hogy szoktak mérni. Durva az, amikor az ember utasai félig burkoltan megjegyzik, hogy 64-re van ám állítva a trafipax, azt hiszem nem én vagyok az egyetlen aki nem szereti ha beleszólnak hogy vezetek :):mad:
 
Back
Oldal tetejére