• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vékony hártya a víz felszínén - "Surface scum"

Jani 614 said:
Minde olyan anyagot ami terheli a vizet(halkaja,bomló levelek)ki kell szedni belőle rendszeresen!
Vízcserénél aljzatszívózd le rendesen!

Jani.
Hát akkor végzek egy nagy takarítást a növények között, ami nem egészséges azt kiszedem. Aljzat porszívózni nem szoktam, mert nincs mit, a szűrő nem hagy semmit szerencsére. :D
 
Sziasztok,

talán már írtátok, de úgy gondoltam megerősítem... 2 alkalommal adagoltam easyCarbo-t és a trutyi a víz felszínéről gyakorlatilag teljesen eltűnt.
Eddig vízcserék utáni napon mindig megjelent, azonban most ez nem történt így.

Meglátjuk, hogy előjön-e még, de első blikkre ez jó jel! :geek:
 
Homályos vizfelület

Sziasztok! Nemrég regisztráltam az oldalon,idáig csak olvasgattam tájékozódtam,és sokat tanultam a hozzászólásokból,ezúton is gratulálok a fórum megalkotóinak.Új akváriumom indításánál azt tapasztaltam,hogy a vizfelületen valami fehér réteg van ami nagyon nem tetszik nekem,teljesen homályos a vizfelület.Ha valaki találkozott már ilyen problémával kérem írjon pár sort,hogy mit lehetne kezdeni ezzel a problémával,vagy milyen megoldások lehetségesek.Előre is köszönöm.
 
Re: Homályos vizfelület

Hali!

Az alga topikban nézz körül Vékony hártya a víz felszínén - "Surface scum" cím alatt.
 
Sziasztok!

Bár itt azt lehet olvasni, hogy a vékony hártya a víz felszínén a növények szenvedésének a következménye nálam valami más okot kell találni.Az akváriumom bemelegítő fázisban van csak aljzat van benne és dekor /bazalt kő/ és így jár egy hete.A vékony hártya viszont megjelent a felszínen.Egy dologra tudok gondolni, hogy a másik akváriumból hoztam vizet feltöltésnél /gondoltam hátha jön vele egy kis baktérium mennyiség/ami nem kifejezetten növényes de azért van benne.Mivel már cseréltem vizet ezért ez az elmélet elég ingatag.Valakinek van valami ötlete mitől lehet?
 
pure07 said:
Sziasztok!
Bár itt azt lehet olvasni, hogy a vékony hártya a víz felszínén a növények szenvedésének a következménye nálam valami más okot kell találni.Az akváriumom bemelegítő fázisban van csak aljzat van benne és dekor /bazalt kő/ és így jár egy hete.A vékony hártya viszont megjelent a felszínen.Egy dologra tudok gondolni, hogy a másik akváriumból hoztam vizet feltöltésnél /gondoltam hátha jön vele egy kis baktérium mennyiség/ami nem kifejezetten növényes de azért van benne.Mivel már cseréltem vizet ezért ez az elmélet elég ingatag.Valakinek van valami ötlete mitől lehet?

Ha vékony a hártya és érintésre "szétugró", akkor valószínűleg vasbaci. Ezt nehezebb eltüntetni, vízmozgatás nem hatja meg annyira, egy skimmer jó megoldás.
 
Zbacsi said:
pure07 said:
Sziasztok!
Bár itt azt lehet olvasni, hogy a vékony hártya a víz felszínén a növények szenvedésének a következménye nálam valami más okot kell találni.Az akváriumom bemelegítő fázisban van csak aljzat van benne és dekor /bazalt kő/ és így jár egy hete.A vékony hártya viszont megjelent a felszínen.Egy dologra tudok gondolni, hogy a másik akváriumból hoztam vizet feltöltésnél /gondoltam hátha jön vele egy kis baktérium mennyiség/ami nem kifejezetten növényes de azért van benne.Mivel már cseréltem vizet ezért ez az elmélet elég ingatag.Valakinek van valami ötlete mitől lehet?

Ha vékony a hártya és érintésre "szétugró", akkor valószínűleg vasbaci. Ezt nehezebb eltüntetni, vízmozgatás nem hatja meg annyira, egy skimmer jó megoldás.

Köszi a gyors választ!
Ez lesz az de mit is jelent tulajdonképpen az, hogy "vasbaci"? Még soha nem hallottam róla.
 
pure07 said:
Köszi a gyors választ!
Ez lesz az de mit is jelent tulajdonképpen az, hogy "vasbaci"? Még soha nem hallottam róla.
http://www.plantedtank.net/forums/algae ... teria.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Iron_bacteria

Elég sok megoldást írnak, nálam a vízmozgatás egyáltalán nem segített.
Esténként a levegőztetés elvileg jó mert feltöri a baciréteget és talán be tudja szívni a szűrő a nagyrészét.
De a skimmer az igazi megoldás.
Néhol a csapvíz alapból olyan hogy 1 nap alatt kialakul ilyen réteg ha állni hagyod (nem minden esetben erről van szó, lehet csak terhelt a víz...), ilyenkor hiába tünteted el, vízcserénél újabb adagot viszel a rendszerbe.
 
Zbacsi said:
pure07 said:
Köszi a gyors választ!
Ez lesz az de mit is jelent tulajdonképpen az, hogy "vasbaci"? Még soha nem hallottam róla.
http://www.plantedtank.net/forums/algae ... teria.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Iron_bacteria

Elég sok megoldást írnak, nálam a vízmozgatás egyáltalán nem segített.
Esténként a levegőztetés elvileg jó mert feltöri a baciréteget és talán be tudja szívni a szűrő a nagyrészét.
De a skimmer az igazi megoldás.
Néhol a csapvíz alapból olyan hogy 1 nap alatt kialakul ilyen réteg ha állni hagyod (nem minden esetben erről van szó, lehet csak terhelt a víz...), ilyenkor hiába tünteted el, vízcserénél újabb adagot viszel a rendszerbe.


Szia!
Jelentem mindenkinek aki hasonló problémával küzd, hogy a Seachem Purigen eltünteti a hártyát.Lehetséges, hogy a növények alultápozása miatt kialakuló hártyát is eltünteti.Ez majd a későbbiekben derül ki.
 
pure07 said:
Sziasztok!

Bár itt azt lehet olvasni, hogy a vékony hártya a víz felszínén a növények szenvedésének a következménye nálam valami más okot kell találni.Az akváriumom bemelegítő fázisban van csak aljzat van benne és dekor /bazalt kő/ és így jár egy hete.A vékony hártya viszont megjelent a felszínen.Egy dologra tudok gondolni, hogy a másik akváriumból hoztam vizet feltöltésnél /gondoltam hátha jön vele egy kis baktérium mennyiség/ami nem kifejezetten növényes de azért van benne.Mivel már cseréltem vizet ezért ez az elmélet elég ingatag.Valakinek van valami ötlete mitől lehet?

Nekem ilyen problémám a sera-s növénytápok-tol volt.Leálltam róla 2*50%-os vízcsere és már el is tünt.Gyorsan hozzáteszem hogy nem feltétlen csak a növénytáp volt a ludas szerintem az én esetemben hanem a tápozáshoz kapcsolódó gyenge világítás(0,5w/l)és a co2 egy hetes hiánya.
 
pure07 said:
Szia!
Jelentem mindenkinek aki hasonló problémával küzd, hogy a Seachem Purigen eltünteti a hártyát.Lehetséges, hogy a növények alultápozása miatt kialakuló hártyát is eltünteti.Ez majd a későbbiekben derül ki.

A Seachem Purigen hatását én is meg tudom erősíteni.
A hártya nálam is megvolt 2 hónapig, ami a vízcserék után is újra meg újra előjött. Beszereztem egy skimmert ami ugyan szépen letisztította a felszínt, de végül azt is ki kellett vennem, mert egy eheim prof. 3e 2078-as szívó ágára volt kötve, ami egy skimmerrel nagyon nem komatibis :roll:
Mivel ez a szűrő elektromos vezérlésű, és a víz átfolyó mennyiségét folyamatosan igazítja, a skimmer kis úszó kosarát ami a vízfelszinen lebeg folyamatosan rángatta le/fel a néha megnövekedő szívóerő, ami azt eredményezte, hogy mindig egy jó adag levegőt szippantott mellé.
Ez egyből elindította az automatikus légtelenítő programot, ami miatt a skimmer kosarát még jobban mozgatni kezdte. Az eredmény újabb levegő a szűrőben, megint egy légtelenítési kör...
A szűrő így betette magát egy 10 go to 20; 20 go to 10 programba :lol:
Szóval csak tényleg óvatosan ezekkel az elektromos cuccokkal, mert néha nagyon okosak akarnak lenni :)
Skimmert csak a "hagyományos" szűrőkhöz célszerű bekötni..

Két hét után meguntam a fenti skimmeres szenvedést, utána tettem be a szűrőbe a purigent (nem pont e miatt) és rá egy hétre eltűnt a hártya a felszínről. :thumbup:
 
Üdv!Egy kis tanácsot kérnék!
Nem bírom eltüntetni ezt
2011.05.18%20018.JPG

a vízfelszínről.Az aki 4 hónapos, a belső szűrőt cseréltem,és 3 hete indult a külső szűrővel.Kék szivacs TM30,bakto-max,lávakő(válogattam)perlon.Eheim ecco 2234 ,ez egy 54 literes főleg garnélás aki.Átolvastam a topicot és próbálkozom.Itattam papírral a vízfelszínről,heti 2 vízcsere kb 50% minden alkalommal,minden mulmot levált moha stb darabot azonnal kivészek,de semmi változás!Purigenre egyenlőre nincs keret.Valami más ötlet?Még nem állt volna be a szűrőm?Sajnos drágább jobb minőségü töltetre nem volt lehetőségem,ezzel kell megoldanom.Előre is köszönöm!
 
Nigro said:
Állítsd az esőztetőt "csobogósra".
Köszönöm!Az elmúlt napokban mindent kipróbáltam.Csobogós,nagyon fodrozós,vízszintesre állítva stb!Semmi változás!
 
A belsőszűrő maradhatott volna amíg a külső nem áll be. Egyértelműen valamilyen "zavar" van a szűrésben. Még egy kis aktívszénnel megpróbálkoznék.
 
Nigro said:
A belsőszűrő maradhatott volna amíg a külső nem áll be. Egyértelműen valamilyen "zavar" van a szűrésben. Még egy kis aktívszénnel megpróbálkoznék.
Köszönöm a gyors segítséget!Valószínüleg berakok egy belső szűrőt,aktív szenem van, az meg megy a külső szűrőbe!Felül a perlon alá tegyem a szenet ugye?
 
Nekem ezzel kapcsolatban két dolog jött be:

A "növényes"-be belekerült Seachem Purigen, másnapra eltűnt.

Csigasügeresemben a levegőztetés segített. "Ujjnyi" vastag volt a fehér lepedék, esőztető feltörte egy picit, de nem tudta az egészet. A levegőzetés viszont szépen feltörte (mert az esőztető forgatta a lepedéket) és a szűrő kitakarította!

az érdekes még az volt, hogy a csigasügeresben csak két darab pici anubias van, de mégis nagyon durva lepedék volt a víz tetején!
 
Nigro said:
A belsőszűrő maradhatott volna amíg a külső nem áll be. Egyértelműen valamilyen "zavar" van a szűrésben. Még egy kis aktívszénnel megpróbálkoznék.
Sikerül szereznem belső szűrőt,kitömöm sűrü szivaccsal vagy perlonnal.Úgy rakjam be az akiba hogy egy irányba nyomjon az esőztetővel?Remélem leszedi a felszínről a hártyát.
 
Cecska said:
Szerintem egyszerűbb és szebb módja is van a hártya eltüntetésére mint a belső szűrő, például ez http://www.greenaqua.hu/tmc-vskim-compa ... immer.html, a srácok megtudják mondani hogy mikor lesz készleten, sajna most nincs!! ;)
Igen igen!Okos kis szerkezet,dícsérik sok helyen.Ajánlották sokan a skimmert ,de a belső szűrő egyenlőre ingyen van,egy próbát megér,meg most lett a külső szűrő beállítva,egy kis segítség nem árt neki ahogy Nigro is ajánlotta!Köszönöm.
 
Back
Oldal tetejére