• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vanaheim

rollreich

Legenda
Méret: 60x30x30 cm
Szűrés: Eheim 2215
Világitás: 2X24W, T5, 6500K
Magasnyomású CO2 rendszer diffúzorral
21 kg manten kő
Talaj: Tropica táp- és általános talaj
Tervezett növények: Eleocharis acicularis, Eleocharis parvula, Fissidens fontanus, Micrantheum Monte Caro, Marsilea crenata
Halak: 12 db amanda lazac, 2 db törpe szívóharcsa (Ralph és Ruppert)
3 db amano garnéla

Iwagumi lesz...újra...holnap ültetést terveztem, most pedig alvást.

Szép estét! ;)

DSCF5982-900_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nos, nem igazán tetszett ez a fás kitérő. Izgatott meg minden még anno, de mára kiderült, hogy mi nem leszünk haverok. :) Aztán jött egy kis BGA is, és ez volt a jel! :) Bontottam is! Soha egyetlen akit sem ekkora örömmel...:D
 
Nem volt hosszúéletű;)Viszont így hogy visszatértél a gyökerekhez,újból egy izgalmas akváriumot kapunk tőled:)
Nem mellékesen még ezzel is odaérsz a HAC-ra,és 2 nevezéssel is tudsz indulni az idén:whistle:(y)
szerk:hogyhogy Manten????Megtetszett a rescape-es napon????
 
Valami efféle köves scape az én tervem is a következő elrendezésre.Csak hát nagy mennyiségű kő kellene belőle :(
Viszont ez már most nagyon tetszik.:);)
 
Bejövős ám ez. :)
Most én jövök elő a dekor homokkal.Szerintem állat lenne nélküle!:oops:
 
Köszi Lackó, majd kiderül mennyire lesz izgalmas. :) A manten szerintem a legszebb kő, ki kellett próbáljam. Állati gyönyörű, izgalmas kő ez, sokkal részletgazdagabb, mint a korábbi seiryuk voltak. :)

DSCF5984-900_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Hát nem hiába, suszter maradjon a kaptafánál! :)
Ami a dekorhomokot illeti, én kiengedném az egész front részre, de így is nagyon mutatós! Várom a feltöltött képeket! :)
 
Köszi. ;) Jó köveket rejtegettetek a láda mélyén, szerintem megérte átforgatnom az egészet ha jól emlékszem 2x is. ;)


Üdv! a "száraz" fotóhoz képest sokkal jobb így (a növényesített fotón) a kicsit megmacerált bal oldal, a másik oldal meg rendben volt már szárazon is. (y)
hát most nem tudok savazni, vazzz :facepalm::D ez ott van nagyon.

az iwagumi garden party után kissé kiszerettem a mantenből, de most beleestem megint... :love:
lehet hogy mélyebben kellett volna a láda fenekére néznünk :D
 
Néhány apró kiegészítés:
az akvárium végre kikerült a nappali hátsó sarkából a tetőtér alól, és elfoglalta a helyiség központi részét. Engedélyt kaptam a költözésre, kihasználtam a lehetőséget. :)

Találtam egy 40 kg szakítószilárdságú hajszálvékony acél huzalt, amivel olyan döbbenetesen lebegővé tudtam tenni a lámpát, mint Marty McFly légdeszkája.
Most már csak a 220V betápot kellene megoldani, Bluetooth lehetőség nincs? :D

A talaj bal oldala az ültetés alatt kicsit felemelkedett, amint megerősödtek a növények ez majd tökéletesen vízszintesre tervezem igazítani, most nem piszkálom.
Hirtelen ennyi, szép napot! ;)

DSCF5998-900_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Teljesen igazad van, neked is jobban fekszik ez a köves stílus. Újszerű volt a fás is, de erről az akiról bármikor megmondom, hogy te raktad össze. :) Szokásos profi munka.
 
Köszi Dani! ;) Szerintem egy ideig csak kövezni fogok, kövezzetek meg...:D De ugye nem az új fás akiddal vontál párhuzamot burkoltan? Mert az sokkal-sokkal izgalmasabban indul a talawa fákkal, mint anno az enyém sajnos. ;) Kijelenthető, nekem az a kitérő kudarc volt, ez van.
 
Köszi Dani! ;) Szerintem egy ideig csak kövezni fogok, kövezzetek meg...:D De ugye nem az új fás akiddal vontál párhuzamot burkoltan? Mert az sokkal-sokkal izgalmasabban indul a talawa fákkal, mint anno az enyém sajnos. ;) Kijelenthető, nekem az a kitérő kudarc volt, ez van.

De, valahogy nem érzem sajátomnak az akit valamiért amikor nyúlkálok bele. Olyan idegen az egész, hogy minden útban van. :) Azért lövök róla egy versenyfotót.
 
De, valahogy nem érzem sajátomnak az akit valamiért amikor nyúlkálok bele. Olyan idegen az egész, hogy minden útban van. :) Azért lövök róla egy versenyfotót.
de hát az nem is akvárium, aminek körbe-körbe le lehet algakaparózni az üvegét! :D
a témába vágva: szép ez is tényleg -- bár mintha kicsit rutinból készült volna :)
nekem a bal oldala fura ezzel a szétállással, de attól még nagyon szép -- well done maestro @rollreich!!!!
 
Back
Oldal tetejére